PSV boekte afgelopen seizoen bijna 10 miljoen euro winst
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft afgelopen seizoen bijna 10 miljoen euro winst geboekt. Het eigen vermogen steeg naar meer dan 40 miljoen. Dat blijkt uit de jaarcijfers die de regerend kampioen maandag presenteerde.
"De financiële successen zijn vooral te danken aan de sportieve resultaten van PSV 1 in de UEFA Champions League, een recordomzet voor de merchandise- en commerciële afdeling en een steevast uitverkocht Philips Stadion", legt PSV uit op de website.
De club meldde een omzetstijging van ruim 50 procent, waardoor een recordomzet van meer dan 152 miljoen euro werd gerealiseerd. De kosten stegen met 25 miljoen euro naar bijna 141 miljoen euro.
De transferbalans is over het afgelopen seizoen met plus 2,7 miljoen euro ook positief. Xavi Simons, Ibrahim Sangaré en Yorbe Vertessen waren de grootste uitgaande transfers. PSV haalde onder anderen Jerdy Schouten en Noa Lang.
PSV veroverde afgelopen seizoen de landstitel en de Johan Cruijff Schaal. De ploeg van trainer Peter Bosz bereikte de achtste finales van de Champions League, waarin het werd uitgeschakeld door verliezend finalist Borussia Dortmund.
Meer uit Voetbal
CINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
20 minuten geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
1 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
10 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
11 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
11 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
12 uur geleden