PSV boekte afgelopen seizoen bijna 10 miljoen euro winst
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft afgelopen seizoen bijna 10 miljoen euro winst geboekt. Het eigen vermogen steeg naar meer dan 40 miljoen. Dat blijkt uit de jaarcijfers die de regerend kampioen maandag presenteerde.
"De financiële successen zijn vooral te danken aan de sportieve resultaten van PSV 1 in de UEFA Champions League, een recordomzet voor de merchandise- en commerciële afdeling en een steevast uitverkocht Philips Stadion", legt PSV uit op de website.
De club meldde een omzetstijging van ruim 50 procent, waardoor een recordomzet van meer dan 152 miljoen euro werd gerealiseerd. De kosten stegen met 25 miljoen euro naar bijna 141 miljoen euro.
De transferbalans is over het afgelopen seizoen met plus 2,7 miljoen euro ook positief. Xavi Simons, Ibrahim Sangaré en Yorbe Vertessen waren de grootste uitgaande transfers. PSV haalde onder anderen Jerdy Schouten en Noa Lang.
PSV veroverde afgelopen seizoen de landstitel en de Johan Cruijff Schaal. De ploeg van trainer Peter Bosz bereikte de achtste finales van de Champions League, waarin het werd uitgeschakeld door verliezend finalist Borussia Dortmund.
Meer uit Voetbal
TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Guus Hiddink is benoemd tot erelid van De Graafschap. De 79-jarige oud-voetballer en -trainer kreeg ook een standbeeld met een afbeelding van zichzelf erop, begeleid door de tekst 'Achterhoeks fundament'.
1 uur geledenNICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
15 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
17 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
19 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
19 uur geleden