Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV boekt moeizame zege op NAC Breda

PSV boekt moeizame zege op NAC Breda

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft na een moeizame wedstrijd het thuisduel met NAC Breda gewonnen. De koploper van de Eredivisie poetste een achterstand weg en won uiteindelijk met 3-2.

Leo Sauer opende de score namens NAC, maar Guus Til zette met twee treffers nog voor rust de zaken recht voor PSV. Ricardo Pepi maakte in de blessuretijd de 3-1, waarna Kacper Kostorz nog tijd had voor de 3-2. Met de overwinning komt de formatie van trainer Peter Bosz op 49 punten, 4 punten meer dan Ajax. De nummer 2 van de ranglijst heeft een wedstrijd minder gespeeld.

PSV kampte afgelopen week met een griepgolf, maar miste daardoor tegen NAC uiteindelijk alleen Noa Lang. Ismael Saibari keerde daarentegen terug op de bank, nadat hij tijdens het gewonnen Champions League-duel bij Rode Ster Belgrado (2-3) door ziekte ontbrak.

Teleurstellende resultaten

PSV kon de zege in Servië goed gebruiken voor het zelfvertrouwen na een aantal teleurstellende resultaten. Zo had de ploeg slechts 1 punt gepakt uit de laatste competitieduels met AZ (2-2) en PEC Zwolle (3-1). Vooral de vijf tegentreffers zullen Bosz zorgen hebben gebaard.

Ook tegen NAC had de verdediging van PSV het aanvankelijk moeilijk. Een snelle treffer van Sydney van Hooijdonk werd afgekeurd om een eerdere overtreding, waarna Elias Ómarsson een vrije schietkans niet wist te verzilveren. De verdiende treffer van NAC viel alsnog in de 26e minuut. Walter Benítez redde nog op een kopbal van Van Hooijdonk, maar Sauer schoot in de herkansing raak, 0-1.

Meer overgave

PSV speelde na het doelpunt met meer overgave en Jerdy Schouten en Luuk de Jong waren dicht bij de gelijkmaker. Het was uiteindelijk Til die de wedstrijd nog voor rust omdraaide. Na een steekpass van Joey Veerman tekende de middenvelder voor de 1-1, waarna hij met een fraai schot uit de draai PSV op voorsprong zette, 2-1.

PSV kreeg na rust via onder anderen Veerman kansen om de voorsprong te vergroten. De derde treffer viel echter lange tijd niet, waardoor NAC in de wedstrijd bleef. Invaller Saibari raakte nog de paal, voordat Pepi de 3-1 maakte. In de 6e minuut van de blessuretijd zette Kostorz de eindstand op het bord.

Meer uit Voetbal

Gattuso noemt play-off Italië belangrijkste duel uit carrière

BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 uur geleden
Cambuur-trainer De Jong komend seizoen in Eredivisie assistent

LEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.

1 uur geleden
Ajax bevestigt datalek van supportersgegevens

AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."

3 uur geleden
Tsjechische politie klaagt 32 mensen aan in matchfixingschandaal

PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.

3 uur geleden
Almere City gaat na dit seizoen niet verder met trainer Rijsdijk

ALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."

4 uur geleden
Bayern wil aanvaller Olise ook voor veel geld niet laten gaan

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.

6 uur geleden
Ajax-verdediger Tomiyasu haakt geblesseerd af bij Japan

TOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.

10 uur geleden