PSV boekt moeizame zege op NAC Breda
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft na een moeizame wedstrijd het thuisduel met NAC Breda gewonnen. De koploper van de Eredivisie poetste een achterstand weg en won uiteindelijk met 3-2.
Leo Sauer opende de score namens NAC, maar Guus Til zette met twee treffers nog voor rust de zaken recht voor PSV. Ricardo Pepi maakte in de blessuretijd de 3-1, waarna Kacper Kostorz nog tijd had voor de 3-2. Met de overwinning komt de formatie van trainer Peter Bosz op 49 punten, 4 punten meer dan Ajax. De nummer 2 van de ranglijst heeft een wedstrijd minder gespeeld.
PSV kampte afgelopen week met een griepgolf, maar miste daardoor tegen NAC uiteindelijk alleen Noa Lang. Ismael Saibari keerde daarentegen terug op de bank, nadat hij tijdens het gewonnen Champions League-duel bij Rode Ster Belgrado (2-3) door ziekte ontbrak.
Teleurstellende resultaten
PSV kon de zege in Servië goed gebruiken voor het zelfvertrouwen na een aantal teleurstellende resultaten. Zo had de ploeg slechts 1 punt gepakt uit de laatste competitieduels met AZ (2-2) en PEC Zwolle (3-1). Vooral de vijf tegentreffers zullen Bosz zorgen hebben gebaard.
Ook tegen NAC had de verdediging van PSV het aanvankelijk moeilijk. Een snelle treffer van Sydney van Hooijdonk werd afgekeurd om een eerdere overtreding, waarna Elias Ómarsson een vrije schietkans niet wist te verzilveren. De verdiende treffer van NAC viel alsnog in de 26e minuut. Walter Benítez redde nog op een kopbal van Van Hooijdonk, maar Sauer schoot in de herkansing raak, 0-1.
Meer overgave
PSV speelde na het doelpunt met meer overgave en Jerdy Schouten en Luuk de Jong waren dicht bij de gelijkmaker. Het was uiteindelijk Til die de wedstrijd nog voor rust omdraaide. Na een steekpass van Joey Veerman tekende de middenvelder voor de 1-1, waarna hij met een fraai schot uit de draai PSV op voorsprong zette, 2-1.
PSV kreeg na rust via onder anderen Veerman kansen om de voorsprong te vergroten. De derde treffer viel echter lange tijd niet, waardoor NAC in de wedstrijd bleef. Invaller Saibari raakte nog de paal, voordat Pepi de 3-1 maakte. In de 6e minuut van de blessuretijd zette Kostorz de eindstand op het bord.
Meer uit Voetbal
KINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.
4 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.
9 uur geledenKINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
9 uur geledenSEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
16 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
16 uur geleden