PSV boekt moeizame zege op NAC Breda
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft na een moeizame wedstrijd het thuisduel met NAC Breda gewonnen. De koploper van de Eredivisie poetste een achterstand weg en won uiteindelijk met 3-2.
Leo Sauer opende de score namens NAC, maar Guus Til zette met twee treffers nog voor rust de zaken recht voor PSV. Ricardo Pepi maakte in de blessuretijd de 3-1, waarna Kacper Kostorz nog tijd had voor de 3-2. Met de overwinning komt de formatie van trainer Peter Bosz op 49 punten, 4 punten meer dan Ajax. De nummer 2 van de ranglijst heeft een wedstrijd minder gespeeld.
PSV kampte afgelopen week met een griepgolf, maar miste daardoor tegen NAC uiteindelijk alleen Noa Lang. Ismael Saibari keerde daarentegen terug op de bank, nadat hij tijdens het gewonnen Champions League-duel bij Rode Ster Belgrado (2-3) door ziekte ontbrak.
Teleurstellende resultaten
PSV kon de zege in Servië goed gebruiken voor het zelfvertrouwen na een aantal teleurstellende resultaten. Zo had de ploeg slechts 1 punt gepakt uit de laatste competitieduels met AZ (2-2) en PEC Zwolle (3-1). Vooral de vijf tegentreffers zullen Bosz zorgen hebben gebaard.
Ook tegen NAC had de verdediging van PSV het aanvankelijk moeilijk. Een snelle treffer van Sydney van Hooijdonk werd afgekeurd om een eerdere overtreding, waarna Elias Ómarsson een vrije schietkans niet wist te verzilveren. De verdiende treffer van NAC viel alsnog in de 26e minuut. Walter Benítez redde nog op een kopbal van Van Hooijdonk, maar Sauer schoot in de herkansing raak, 0-1.
Meer overgave
PSV speelde na het doelpunt met meer overgave en Jerdy Schouten en Luuk de Jong waren dicht bij de gelijkmaker. Het was uiteindelijk Til die de wedstrijd nog voor rust omdraaide. Na een steekpass van Joey Veerman tekende de middenvelder voor de 1-1, waarna hij met een fraai schot uit de draai PSV op voorsprong zette, 2-1.
PSV kreeg na rust via onder anderen Veerman kansen om de voorsprong te vergroten. De derde treffer viel echter lange tijd niet, waardoor NAC in de wedstrijd bleef. Invaller Saibari raakte nog de paal, voordat Pepi de 3-1 maakte. In de 6e minuut van de blessuretijd zette Kostorz de eindstand op het bord.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
1 dag geleden