Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV boekt bij Utrecht vijfde zege op rij en houdt Ajax onder druk

PSV boekt bij Utrecht vijfde zege op rij en houdt Ajax onder druk

UTRECHT (ANP) - PSV heeft in de achtervolging op Ajax geen fout gemaakt. De Eindhovenaren behaalden bij FC Utrecht hun vijfde achtereenvolgende overwinning in de Eredivisie (0-1). Eran Zahavi maakte in de beginfase van de tweede helft het doelpunt. Met nog acht speelronden te gaan, heeft Ajax 2 punten meer dan PSV.

PSV-trainer Roger Schmidt wilde in Utrecht voortborduren op de tweede helft van donderdag tegen FC Kopenhagen in de achtste finales van de Conference League. Na een ruststand van 1-3 speelde PSV toen alsnog met 4-4 gelijk. Joey Veerman en Noni Madueke, die tegen de Denen halverwege naar de kant moesten, bleven in de Galgenwaard buiten de basisploeg. Ritsu Doan en Zahavi, hun vervangers tegen Kopenhagen, mochten nu vanaf het begin meedoen. Olivier Boscagli keerde na griep te hebben gehad terug in de selectie, maar de Franse verdediger startte nog op de bank.

PSV had de overhand tegen Utrecht, dat vanwege coronagevallen en blessures niet kon beschikken over Mark van der Maarel, Hidde ter Avest, Mimoun Mahi, Othman Boussaid, Bart Ramselaar, Henk Veerman en Moussa Sylla. Tegenhouden lukte de ploeg van coach René Hake lange tijd wel goed. PSV kwam in het eerste half uur via Armando Obispo, die zijn kopbal uit een corner zag worden gekeerd door doelman Fabian de Keijzer, tot één echte kans. Het laatste kwartier van de eerste helft werd de druk wat groter en in de slotminuut redde De Keijzer nog eens, dit keer na een schot van Cody Gakpo.

Veerman

Schmidt bracht Veerman aan het begin van de tweede helft toch in de ploeg, voor Mario Götze. Het was Utrecht dat al snel een grote kans kreeg. Verdediger Mike van der Hoorn leek de thuisploeg in de 48e minuut op voorsprong te koppen uit een hoekschop, maar Joël Drommel redde goed. Enkele minuten later was het aan de overkant wel raak. Gakpo had een belangrijk aandeel. De Oranje-international wist de bal eerst net binnen te houden en gaf vervolgens, toen hij de bal terugkreeg, de assist op Zahavi: 0-1. Voor Gakpo betekende het zijn dertiende assist dit seizoen.

PSV wilde in de fase daarna direct doordrukken, maar Utrecht wist een tweede tegentreffer te voorkomen. De ploeg van Hake was zelf aanvallend vrij machteloos. Om toch nog iets proberen te forceren, bracht de trainer Simon Gustafson halverwege de tweede helft in de ploeg voor Remco Balk. PSV bleef overtuigend overeind.

Meer uit Voetbal

Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

4 uur geleden
Real Sociedad wint Spaanse beker na strafschoppen

SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.

12 uur geleden
Kaptein houdt kippenvel over aan teamprestatie Oranjevrouwen

AUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.

12 uur geleden
Veurink spreekt van 'goede uitgangspositie' voor voetbalsters

AUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.

12 uur geleden
Manchester United blijft derde dankzij zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.

13 uur geleden
Voetbalsters blijven koploper in kwalificatie na 1-1 in Frankrijk

AUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.

13 uur geleden
Tottenham geeft belangrijke zege uit handen in degradatiestrijd

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.

15 uur geleden