Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV boekt bij Utrecht vijfde zege op rij en houdt Ajax onder druk

PSV boekt bij Utrecht vijfde zege op rij en houdt Ajax onder druk

UTRECHT (ANP) - PSV heeft in de achtervolging op Ajax geen fout gemaakt. De Eindhovenaren behaalden bij FC Utrecht hun vijfde achtereenvolgende overwinning in de Eredivisie (0-1). Eran Zahavi maakte in de beginfase van de tweede helft het doelpunt. Met nog acht speelronden te gaan, heeft Ajax 2 punten meer dan PSV.

PSV-trainer Roger Schmidt wilde in Utrecht voortborduren op de tweede helft van donderdag tegen FC Kopenhagen in de achtste finales van de Conference League. Na een ruststand van 1-3 speelde PSV toen alsnog met 4-4 gelijk. Joey Veerman en Noni Madueke, die tegen de Denen halverwege naar de kant moesten, bleven in de Galgenwaard buiten de basisploeg. Ritsu Doan en Zahavi, hun vervangers tegen Kopenhagen, mochten nu vanaf het begin meedoen. Olivier Boscagli keerde na griep te hebben gehad terug in de selectie, maar de Franse verdediger startte nog op de bank.

PSV had de overhand tegen Utrecht, dat vanwege coronagevallen en blessures niet kon beschikken over Mark van der Maarel, Hidde ter Avest, Mimoun Mahi, Othman Boussaid, Bart Ramselaar, Henk Veerman en Moussa Sylla. Tegenhouden lukte de ploeg van coach René Hake lange tijd wel goed. PSV kwam in het eerste half uur via Armando Obispo, die zijn kopbal uit een corner zag worden gekeerd door doelman Fabian de Keijzer, tot één echte kans. Het laatste kwartier van de eerste helft werd de druk wat groter en in de slotminuut redde De Keijzer nog eens, dit keer na een schot van Cody Gakpo.

Veerman

Schmidt bracht Veerman aan het begin van de tweede helft toch in de ploeg, voor Mario Götze. Het was Utrecht dat al snel een grote kans kreeg. Verdediger Mike van der Hoorn leek de thuisploeg in de 48e minuut op voorsprong te koppen uit een hoekschop, maar Joël Drommel redde goed. Enkele minuten later was het aan de overkant wel raak. Gakpo had een belangrijk aandeel. De Oranje-international wist de bal eerst net binnen te houden en gaf vervolgens, toen hij de bal terugkreeg, de assist op Zahavi: 0-1. Voor Gakpo betekende het zijn dertiende assist dit seizoen.

PSV wilde in de fase daarna direct doordrukken, maar Utrecht wist een tweede tegentreffer te voorkomen. De ploeg van Hake was zelf aanvallend vrij machteloos. Om toch nog iets proberen te forceren, bracht de trainer Simon Gustafson halverwege de tweede helft in de ploeg voor Remco Balk. PSV bleef overtuigend overeind.

Meer uit Voetbal

FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

3 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

3 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

4 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

4 uur geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

5 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

5 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

5 uur geleden