PSV boekt bij Utrecht vijfde zege op rij en houdt Ajax onder druk
UTRECHT (ANP) - PSV heeft in de achtervolging op Ajax geen fout gemaakt. De Eindhovenaren behaalden bij FC Utrecht hun vijfde achtereenvolgende overwinning in de Eredivisie (0-1). Eran Zahavi maakte in de beginfase van de tweede helft het doelpunt. Met nog acht speelronden te gaan, heeft Ajax 2 punten meer dan PSV.
PSV-trainer Roger Schmidt wilde in Utrecht voortborduren op de tweede helft van donderdag tegen FC Kopenhagen in de achtste finales van de Conference League. Na een ruststand van 1-3 speelde PSV toen alsnog met 4-4 gelijk. Joey Veerman en Noni Madueke, die tegen de Denen halverwege naar de kant moesten, bleven in de Galgenwaard buiten de basisploeg. Ritsu Doan en Zahavi, hun vervangers tegen Kopenhagen, mochten nu vanaf het begin meedoen. Olivier Boscagli keerde na griep te hebben gehad terug in de selectie, maar de Franse verdediger startte nog op de bank.
PSV had de overhand tegen Utrecht, dat vanwege coronagevallen en blessures niet kon beschikken over Mark van der Maarel, Hidde ter Avest, Mimoun Mahi, Othman Boussaid, Bart Ramselaar, Henk Veerman en Moussa Sylla. Tegenhouden lukte de ploeg van coach René Hake lange tijd wel goed. PSV kwam in het eerste half uur via Armando Obispo, die zijn kopbal uit een corner zag worden gekeerd door doelman Fabian de Keijzer, tot één echte kans. Het laatste kwartier van de eerste helft werd de druk wat groter en in de slotminuut redde De Keijzer nog eens, dit keer na een schot van Cody Gakpo.
Veerman
Schmidt bracht Veerman aan het begin van de tweede helft toch in de ploeg, voor Mario Götze. Het was Utrecht dat al snel een grote kans kreeg. Verdediger Mike van der Hoorn leek de thuisploeg in de 48e minuut op voorsprong te koppen uit een hoekschop, maar Joël Drommel redde goed. Enkele minuten later was het aan de overkant wel raak. Gakpo had een belangrijk aandeel. De Oranje-international wist de bal eerst net binnen te houden en gaf vervolgens, toen hij de bal terugkreeg, de assist op Zahavi: 0-1. Voor Gakpo betekende het zijn dertiende assist dit seizoen.
PSV wilde in de fase daarna direct doordrukken, maar Utrecht wist een tweede tegentreffer te voorkomen. De ploeg van Hake was zelf aanvallend vrij machteloos. Om toch nog iets proberen te forceren, bracht de trainer Simon Gustafson halverwege de tweede helft in de ploeg voor Remco Balk. PSV bleef overtuigend overeind.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
8 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
13 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
15 uur geleden