Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV boekt bij Utrecht vijfde zege op rij en houdt Ajax onder druk

PSV boekt bij Utrecht vijfde zege op rij en houdt Ajax onder druk

UTRECHT (ANP) - PSV heeft in de achtervolging op Ajax geen fout gemaakt. De Eindhovenaren behaalden bij FC Utrecht hun vijfde achtereenvolgende overwinning in de Eredivisie (0-1). Eran Zahavi maakte in de beginfase van de tweede helft het doelpunt. Met nog acht speelronden te gaan, heeft Ajax 2 punten meer dan PSV.

PSV-trainer Roger Schmidt wilde in Utrecht voortborduren op de tweede helft van donderdag tegen FC Kopenhagen in de achtste finales van de Conference League. Na een ruststand van 1-3 speelde PSV toen alsnog met 4-4 gelijk. Joey Veerman en Noni Madueke, die tegen de Denen halverwege naar de kant moesten, bleven in de Galgenwaard buiten de basisploeg. Ritsu Doan en Zahavi, hun vervangers tegen Kopenhagen, mochten nu vanaf het begin meedoen. Olivier Boscagli keerde na griep te hebben gehad terug in de selectie, maar de Franse verdediger startte nog op de bank.

PSV had de overhand tegen Utrecht, dat vanwege coronagevallen en blessures niet kon beschikken over Mark van der Maarel, Hidde ter Avest, Mimoun Mahi, Othman Boussaid, Bart Ramselaar, Henk Veerman en Moussa Sylla. Tegenhouden lukte de ploeg van coach René Hake lange tijd wel goed. PSV kwam in het eerste half uur via Armando Obispo, die zijn kopbal uit een corner zag worden gekeerd door doelman Fabian de Keijzer, tot één echte kans. Het laatste kwartier van de eerste helft werd de druk wat groter en in de slotminuut redde De Keijzer nog eens, dit keer na een schot van Cody Gakpo.

Veerman

Schmidt bracht Veerman aan het begin van de tweede helft toch in de ploeg, voor Mario Götze. Het was Utrecht dat al snel een grote kans kreeg. Verdediger Mike van der Hoorn leek de thuisploeg in de 48e minuut op voorsprong te koppen uit een hoekschop, maar Joël Drommel redde goed. Enkele minuten later was het aan de overkant wel raak. Gakpo had een belangrijk aandeel. De Oranje-international wist de bal eerst net binnen te houden en gaf vervolgens, toen hij de bal terugkreeg, de assist op Zahavi: 0-1. Voor Gakpo betekende het zijn dertiende assist dit seizoen.

PSV wilde in de fase daarna direct doordrukken, maar Utrecht wist een tweede tegentreffer te voorkomen. De ploeg van Hake was zelf aanvallend vrij machteloos. Om toch nog iets proberen te forceren, bracht de trainer Simon Gustafson halverwege de tweede helft in de ploeg voor Remco Balk. PSV bleef overtuigend overeind.

Meer uit Voetbal

Atalanta werkt recordwinnaar Juventus uit Coppa Italia

BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.

2 uur geleden
Atlético Madrid met ruime zege naar laatste vier Spaanse beker

SEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.

2 uur geleden
Telstar stunt en schakelt bekerhouder Go Ahead Eagles uit

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.

4 uur geleden
Oud-international Van Ginkel (33) beëindigt voetbalcarrière

ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.

12 uur geleden
Geblesseerde keeper Ter Stegen kent 'zware uitdaging' richting WK

GIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.

14 uur geleden
PSV na eenvoudige zege op Heerenveen in halve finale beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.

1 dag geleden
Bosz verkiest Gasiorowski boven Obispo centraal achterin

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.

1 dag geleden