PSV boekt bij Fortuna met moeite vijftiende uitzege op rij
SITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
De vijftiende uitzege op rij betekent een verdere aanscherping van het Eredivisierecord, dat PSV vorige maand in handen kreeg met een overwinning bij FC Utrecht. Het laatste puntenverlies in de competitie dateert van september in het thuisduel met Ajax.
De voorsprong op Feyenoord loopt in ieder geval voor even op naar 16 punten. De nummer 2 speelt zondag nog de stadsderby tegen Sparta.
Echte spits
PSV kon in Sittard niet beschikken over een echte spits. Ricardo Pepi brak vorige week een onderarm en eerder raakten Alassane Pléa en Myron Boadu al geblesseerd. Perisic, Couhaib Driouech en Esmir Bajraktarevic vormden de aanval, Guus Til speelde daarachter. Ook de vaste vleugelverdedigers ontbraken. Anass Salah-Eddine nog vanwege de Afrika Cup, Sergiño Dest is licht geblesseerd.
Kiliann Sildillia, de vervanger van Dest aan de rechterkant, stond in de achtste minuut aan de basis van de openingstreffer van PSV. De Fransman legde terug op middenvelder Paul Wanner, die de verre hoek vond en zo voor het tweede competitieduel op rij scoorde.
Controle
Al snel kwam Fortuna langszij. Kaj Sierhuis controleerde een lange bal en kreeg vervolgens veel ruimte om te schieten. Daar maakte de spits dankbaar gebruik van met een hard schot in de bovenhoek. PSV had vervolgens moeite om kansen te creëren. Bajraktarevic was met een afstandsschot nog wel dicht bij een treffer in de eerste helft, maar Mattijs Branderhorst keepte goed.
Vlak na rust greep de doelman van Fortuna ook goed in bij een inzet van PSV-verdediger Yarek Gasiorowski. De ploeg van Bosz had ook in de tweede helft verreweg het meeste balbezit, maar het gevaar voor het doel was lange tijd nog minder dan voor rust. Mauro Júnior vond Perisic in de 76e minuut met een slimme steekpass, die overtuigend afrondde: 1-2. Daarna kreeg PSV meer ruimte, maar onder anderen Wanner stuitte op Branderhorst.
PSV gaat zich nu voorbereiden op het Champions League-duel van woensdag tegen Newcastle United.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ondanks de kwalificatie van België voor de kwartfinales van het WK voetbal, laat de Belgische voetbalbond (KBVB) de zaak rondom de Amerikaanse spits Folarin Balogun niet rusten. Dat meldde de KBVB dinsdag.
1 uur geledenSEATTLE (ANP/BELGA) - België kan tijdens het WK voetbal geen beroep meer doen op Amadou Onana. De middenvelder heeft tijdens de gewonnen wedstrijd tegen de Verenigde Staten in de achtste finales (4-1) een zware knieblessure opgelopen.
2 uur geledenATLANTA (ANP) - Argentinië heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zwaarbevochten 3-2-zege op Egypte in de achtste finales van het WK voetbal. Dankzij een assist en een doelpunt van Lionel Messi kwam de titelverdediger terug van een 2-0-achterstand. In de blessuretijd maakte Argentinië vervolgens het winnende doelpunt.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Colombia moet het de rest van het WK voetbal stellen zonder aanvaller Jhon Córdoba. De 33-jarige speler van het Russische Krasnodar viel vorige week in de zestiende finale tegen Ghana al snel uit en is voorlopig niet inzetbaar, meldde bondscoach Néstor Lorenzo in aanloop naar de achtste finale tegen Zwitserland van dinsdag.
9 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Franse voetbalbond is van plan een juridische procedure te starten tegen de Paraguayaanse senator Celeste Amarilla vanwege haar racistische uitspraken over spits Kylian Mbappé. "Ik garandeer onze aanvoerder, de overige spelers en in bredere zin alle slachtoffers van dergelijke verwerpelijke uitspraken mijn volledige steun", reageerde bondsvoorzitter Philippe Diallo, die de uitspraken ook "crimineel" noemde.
13 uur geledenARLINGTON (ANP/BELGA) - Cristiano Ronaldo beleefde maandag met de nederlaag tegen Spanje (0-1) zijn laatste WK-wedstrijd, maar gaat mogelijk nog wel door als Portugees international. "Ik heb nog tijd om daarover na te denken. Het is nu niet het moment om overhaaste beslissingen te nemen", zei de 41-jarige vedette na het duel in Arlington.
13 uur geledenSEATTLE (ANP/DPA) - De Amerikaanse spits Folarin Balogun snapt de commotie over het opheffen van zijn schorsing voor het verloren WK-duel met België (1-4) in de Nederlandse nacht van maandag op dinsdag. "Natuurlijk wordt het omstreden als zo'n besluit wordt teruggedraaid. Wij accepteerden de beslissing toen ik rood kreeg, maar we accepteerden ook de beslissing toen ons werd verteld dat ik mocht spelen", aldus de 25-jarige aanvaller.
14 uur geleden