Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV boekt 1,2 miljoen euro winst in seizoen 2021-2022

PSV boekt 1,2 miljoen euro winst in seizoen 2021-2022

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft vorig seizoen een winst van 1,2 miljoen euro geboekt, ondanks de impact van het coronavirus. Het positieve resultaat werd volgens de Eindhovense club met name gerealiseerd door een goed transferresultaat. PSV presenteerde maandag de jaarcijfers.

Ten opzichte van het seizoen 2020-2021 realiseerde PSV in 2021-2022 een sterk positief transferresultaat van afgerond 12 miljoen euro. Dat heeft de club met name te danken aan de uitgaande transfers van Donyell Malen, Denzel Dumfries en Pablo Rosario. Ook de verkoop afgelopen zomer van Mario Götze en Ritsu Doan vallen in boekjaar 2021-2022. Onder anderen middenvelder Joey Veerman en keeper Joël Drommel werden aangetrokken.

"In de zomer van 2022 zijn vanaf 1 juli geen substantiële uitgaande transfers gerealiseerd. Mede als gevolg hiervan wordt het seizoen 2022-2023 een financieel uitdagend jaar. PSV verwacht operationeel een negatief resultaat", aldus de nummer 2 van vorig seizoen over het huidige boekjaar.

Gakpo

Afgelopen zomer leek PSV international Cody Gakpo voor enkele tientallen miljoenen te verkopen, maar de aanvaller bleef toch in Brabant. Het aanblijven van de international leidde indirect tot het vertrek van technisch directeur John de Jong. De raad van commissarissen, onder leiding van voorzitter Robert van der Wallen, had uit financieel oogpunt graag gezien dat Gakpo of Ibrahim Sangaré werd verkocht. PSV kon het geld na het mislopen van het hoofdtoernooi van de Champions League immers goed gebruiken.

In 2021-2022 had het coronavirus "een stevige impact" op de gerealiseerde cijfers. Zeven thuiswedstrijden werden door PSV zonder publiek gespeeld en bij elf duels golden er beperkingen. Dat had volgens de club een negatieve impact op de verkoop van tickets en overige activiteiten in het stadion. PSV maakte wel aanspraak op overheidsregelingen zoals de NOW-, TVL- en STIK-regeling.

In totaal heeft PSV, momenteel derde in de Eredivisie, een omzetgroei op al haar exploitaties kunnen realiseren van bijna 23 miljoen euro ten opzichte van het voorgaande boekjaar.

Meer uit Voetbal

Trainer en spelers Real Madrid hekelen rode kaart Camavinga

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.

58 minuten geleden
Bayern-coach Kompany geschorst in eerste duel met PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.

1 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino: Iran doet zeker mee aan WK voetbal

WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.

7 uur geleden
Bayern München schakelt Real Madrid uit in spectaculair duel

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).

11 uur geleden
Arsenal bereikt opnieuw halve finale Champions League

LONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.

11 uur geleden
Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

14 uur geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

14 uur geleden