PSV boekt 1,2 miljoen euro winst in seizoen 2021-2022
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft vorig seizoen een winst van 1,2 miljoen euro geboekt, ondanks de impact van het coronavirus. Het positieve resultaat werd volgens de Eindhovense club met name gerealiseerd door een goed transferresultaat. PSV presenteerde maandag de jaarcijfers.
Ten opzichte van het seizoen 2020-2021 realiseerde PSV in 2021-2022 een sterk positief transferresultaat van afgerond 12 miljoen euro. Dat heeft de club met name te danken aan de uitgaande transfers van Donyell Malen, Denzel Dumfries en Pablo Rosario. Ook de verkoop afgelopen zomer van Mario Götze en Ritsu Doan vallen in boekjaar 2021-2022. Onder anderen middenvelder Joey Veerman en keeper Joël Drommel werden aangetrokken.
"In de zomer van 2022 zijn vanaf 1 juli geen substantiële uitgaande transfers gerealiseerd. Mede als gevolg hiervan wordt het seizoen 2022-2023 een financieel uitdagend jaar. PSV verwacht operationeel een negatief resultaat", aldus de nummer 2 van vorig seizoen over het huidige boekjaar.
Gakpo
Afgelopen zomer leek PSV international Cody Gakpo voor enkele tientallen miljoenen te verkopen, maar de aanvaller bleef toch in Brabant. Het aanblijven van de international leidde indirect tot het vertrek van technisch directeur John de Jong. De raad van commissarissen, onder leiding van voorzitter Robert van der Wallen, had uit financieel oogpunt graag gezien dat Gakpo of Ibrahim Sangaré werd verkocht. PSV kon het geld na het mislopen van het hoofdtoernooi van de Champions League immers goed gebruiken.
In 2021-2022 had het coronavirus "een stevige impact" op de gerealiseerde cijfers. Zeven thuiswedstrijden werden door PSV zonder publiek gespeeld en bij elf duels golden er beperkingen. Dat had volgens de club een negatieve impact op de verkoop van tickets en overige activiteiten in het stadion. PSV maakte wel aanspraak op overheidsregelingen zoals de NOW-, TVL- en STIK-regeling.
In totaal heeft PSV, momenteel derde in de Eredivisie, een omzetgroei op al haar exploitaties kunnen realiseren van bijna 23 miljoen euro ten opzichte van het voorgaande boekjaar.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
8 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
9 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
10 uur geleden