PSV boekt 1,2 miljoen euro winst in seizoen 2021-2022
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft vorig seizoen een winst van 1,2 miljoen euro geboekt, ondanks de impact van het coronavirus. Het positieve resultaat werd volgens de Eindhovense club met name gerealiseerd door een goed transferresultaat. PSV presenteerde maandag de jaarcijfers.
Ten opzichte van het seizoen 2020-2021 realiseerde PSV in 2021-2022 een sterk positief transferresultaat van afgerond 12 miljoen euro. Dat heeft de club met name te danken aan de uitgaande transfers van Donyell Malen, Denzel Dumfries en Pablo Rosario. Ook de verkoop afgelopen zomer van Mario Götze en Ritsu Doan vallen in boekjaar 2021-2022. Onder anderen middenvelder Joey Veerman en keeper Joël Drommel werden aangetrokken.
"In de zomer van 2022 zijn vanaf 1 juli geen substantiële uitgaande transfers gerealiseerd. Mede als gevolg hiervan wordt het seizoen 2022-2023 een financieel uitdagend jaar. PSV verwacht operationeel een negatief resultaat", aldus de nummer 2 van vorig seizoen over het huidige boekjaar.
Gakpo
Afgelopen zomer leek PSV international Cody Gakpo voor enkele tientallen miljoenen te verkopen, maar de aanvaller bleef toch in Brabant. Het aanblijven van de international leidde indirect tot het vertrek van technisch directeur John de Jong. De raad van commissarissen, onder leiding van voorzitter Robert van der Wallen, had uit financieel oogpunt graag gezien dat Gakpo of Ibrahim Sangaré werd verkocht. PSV kon het geld na het mislopen van het hoofdtoernooi van de Champions League immers goed gebruiken.
In 2021-2022 had het coronavirus "een stevige impact" op de gerealiseerde cijfers. Zeven thuiswedstrijden werden door PSV zonder publiek gespeeld en bij elf duels golden er beperkingen. Dat had volgens de club een negatieve impact op de verkoop van tickets en overige activiteiten in het stadion. PSV maakte wel aanspraak op overheidsregelingen zoals de NOW-, TVL- en STIK-regeling.
In totaal heeft PSV, momenteel derde in de Eredivisie, een omzetgroei op al haar exploitaties kunnen realiseren van bijna 23 miljoen euro ten opzichte van het voorgaande boekjaar.
Meer uit Voetbal
BEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.
2 uur geledenRABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
12 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
13 uur geleden