Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV boekt 1,2 miljoen euro winst in seizoen 2021-2022

PSV boekt 1,2 miljoen euro winst in seizoen 2021-2022

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft vorig seizoen een winst van 1,2 miljoen euro geboekt, ondanks de impact van het coronavirus. Het positieve resultaat werd volgens de Eindhovense club met name gerealiseerd door een goed transferresultaat. PSV presenteerde maandag de jaarcijfers.

Ten opzichte van het seizoen 2020-2021 realiseerde PSV in 2021-2022 een sterk positief transferresultaat van afgerond 12 miljoen euro. Dat heeft de club met name te danken aan de uitgaande transfers van Donyell Malen, Denzel Dumfries en Pablo Rosario. Ook de verkoop afgelopen zomer van Mario Götze en Ritsu Doan vallen in boekjaar 2021-2022. Onder anderen middenvelder Joey Veerman en keeper Joël Drommel werden aangetrokken.

"In de zomer van 2022 zijn vanaf 1 juli geen substantiële uitgaande transfers gerealiseerd. Mede als gevolg hiervan wordt het seizoen 2022-2023 een financieel uitdagend jaar. PSV verwacht operationeel een negatief resultaat", aldus de nummer 2 van vorig seizoen over het huidige boekjaar.

Gakpo

Afgelopen zomer leek PSV international Cody Gakpo voor enkele tientallen miljoenen te verkopen, maar de aanvaller bleef toch in Brabant. Het aanblijven van de international leidde indirect tot het vertrek van technisch directeur John de Jong. De raad van commissarissen, onder leiding van voorzitter Robert van der Wallen, had uit financieel oogpunt graag gezien dat Gakpo of Ibrahim Sangaré werd verkocht. PSV kon het geld na het mislopen van het hoofdtoernooi van de Champions League immers goed gebruiken.

In 2021-2022 had het coronavirus "een stevige impact" op de gerealiseerde cijfers. Zeven thuiswedstrijden werden door PSV zonder publiek gespeeld en bij elf duels golden er beperkingen. Dat had volgens de club een negatieve impact op de verkoop van tickets en overige activiteiten in het stadion. PSV maakte wel aanspraak op overheidsregelingen zoals de NOW-, TVL- en STIK-regeling.

In totaal heeft PSV, momenteel derde in de Eredivisie, een omzetgroei op al haar exploitaties kunnen realiseren van bijna 23 miljoen euro ten opzichte van het voorgaande boekjaar.

Meer uit Voetbal

Veurink beschikt weer over Van de Donk voor duel met Ierland

ZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.

1 uur geleden
Mexico zet 100.000 agenten en militairen in rond WK-wedstrijden

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.

1 uur geleden
Middenvelder Lingard wordt ploeggenoot van Depay bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.

2 uur geleden
Van Persie heeft spelers aangesproken op mentaliteit tegen Twente

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.

3 uur geleden
Ajax-trainer Grim houdt hoop op tweede plaats Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim van Ajax heeft de hoop op de tweede plek in de Eredivisie nog niet opgegeven, na het teleurstellende gelijkspel bij PEC Zwolle van vorige week (0-0). "Dat lijkt me ook logisch, als je ziet hoeveel wedstrijden er nog zijn en hoeveel punten we achterstaan. Het valt binnen de marge", zei de coach een dag voor het uitduel met FC Groningen van zaterdag.

8 uur geleden
Ouahbi nieuwe bondscoach Marokko in aanloop naar WK voetbal

RABAT (ANP/RTR) - De voetbalbond van Marokko heeft drie maanden voor het WK voetbal Mohamed Ouahbi aangesteld als nieuwe bondscoach. De Marokkaans-Belgische coach vervangt Walid Regragui, die donderdag afscheid nam.

10 uur geleden
Regragui vlak voor WK voetbal weg als bondscoach van Marokko

RABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.

19 uur geleden