Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV blijft ook zonder belangrijke spelers overeind tegen Ajax

PSV blijft ook zonder belangrijke spelers overeind tegen Ajax

AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft de verwachte landstitel niet nog meer glans kunnen geven met een uitzege op Ajax. De soevereine koploper bleef zonder een aantal geblesseerde basisspelers steken op een gelijkspel (1-1) in de Johan Cruijff ArenA, waar de thuisploeg met de debuterende Jordan Henderson minder ruimte weg gaf dan in de afgelopen maanden.

PSV vestigde een clubrecord en bleef voor de 36e keer op rij ongeslagen in de Eredivisie. De riante koploper heeft nu 13 punten meer dan Feyenoord, de nummer 2 van de ranglijst die zondag nog wel bij AZ speelt. Ajax staat voor in ieder geval een dag in punten gelijk met de nummer 4 uit Alkmaar.

De medische staf van PSV draait al vroeg in de tweede helft van het seizoen overuren. Noa Lang heeft vlak na zijn rentree opnieuw een bovenbeenblessure opgelopen. Voor Joey Veerman, Malik Tillman, Guus Til en Ricardo Pepi kwam het duel met de rivaal uit de hoofdstad ook te vroeg.

Henderson

Bij Ajax waren veel ogen gericht op Jordan Henderson, de 81-voudig international die zijn debuut maakte. Zelfs de Engelse bondscoach Gareth Southgate was naar Amsterdam gekomen om naar hem te kijken. Hij bevond zich in goed gezelschap op het ereterras van het stadion, met bondscoach Ronald Koeman en voormalig bondscoach Louis van Gaal in zijn buurt.

Henderson deed waarvoor hij is gekomen. Hij leed weinig balverlies en zette zijn ploeggenoten op hun plaats. Mede daardoor gaf Ajax minder mogelijkheden weg dan in veel vorige duels. De thuisploeg was in de openingsfase sterker dan de bezoekers en kwam in de 19e minuut op voorsprong. Steven Berghuis scoorde, op aangeven van Brian Brobbey.

Slijtageslag

PSV werd voor rust eenmaal gevaarlijk, maar toen was het wel meteen raak. Luuk de Jong maakte zijn tiende doelpunt in een competitiewedstrijd tegen Ajax, nadat de van de Afrika Cup teruggekeerde Ismael Saibari handig was weggelopen. De Jong vervolgde een ongekende serie. Hij scoorde ook in zijn vorige zes competitieduels met Ajax.

De Jong was in de 68e minuut dicht bij een tweede treffer, maar kopte op de lat. De spits kopte een paar minuten later ook rakelings naast. Voor Ajax misten Brobbey en Taylor in kansrijke positie. Doelman Walter Benítez van de bezoekers pakte diep in blessuretijd nog een kopbal van Jorrel Hato.

Het duel was vooral in de tweede helft een slijtageslag, gezien de vele spelers die kramp kregen. Gelet op de reacties van veel spelers en supporters was het gelijkspel een uitslag waar beide partijen mee konden leven.

Meer uit Voetbal

Bayern München begint 2026 met grote zege op Wolfsburg

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.

23 minuten geleden
Sparta na winst op Heracles naar achtste plaats in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.

1 uur geleden
Ajax-trainer Grim houdt dubbel gevoel over aan zege bij Telstar

VELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim hield een dubbel gevoel over aan de 3-2-zege bij Telstar. Zijn team kwam na een 3-0-voorsprong nog in de problemen tegen tien man van de thuisploeg.

2 uur geleden
Ajacied Regeer verwacht weer fit te zijn voor bekerduel met AZ

VELSEN-ZUID (ANP) - Ajacied Youri Regeer denkt dat hij op tijd fit is voor de bekerwedstrijd bij AZ van komende woensdag. De middenvelder moest zondag tijdens de 3-2-overwinning bij Telstar geblesseerd het veld verlaten.

2 uur geleden
Arsenal na winst bij Portsmouth verder in FA Cup

PORTSMOUTH (ANP) - Arsenal staat in de vierde ronde van de FA Cup. De koploper uit de Premier League won zondag met 4-1 bij Portsmouth, dat in de competitie een niveau lager speelt dan Arsenal. De Braziliaan Gabriel Martinelli was met drie doelpunten de man van de wedstrijd bij The Gunners.

2 uur geleden
Ajax-aanvoerder Klaassen ontevreden ondanks zege op Telstar

VELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-aanvoerder Davy Klaassen was na de 3-2-zege bij Telstar niet te spreken over het spel van de Amsterdammers in het laatste halfuur. De bezoekers gaven tegen tien man nog bijna een 3-0-voorsprong weg. "Ik sta hier met een ontevreden gevoel", zei de middenvelder.

3 uur geleden
Ajax verkleint achterstand op Feyenoord na zege op Telstar

VELSEN-ZUID (ANP) - Ajax heeft in de eerste speelronde na de winterstop het gat met concurrent Feyenoord verder verkleind. De nummer 3 van de Eredivisie won de uitwedstrijd bij Telstar met 3-2. Eerder op de dag speelde Feyenoord gelijk bij Heerenveen (2-2). Na de vierde zege in vijf competitieduels komt Ajax op 33 punten, 3 punten minder dan nummer 2 Feyenoord.

3 uur geleden