Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV blijft ook zonder belangrijke spelers overeind tegen Ajax

PSV blijft ook zonder belangrijke spelers overeind tegen Ajax

AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft de verwachte landstitel niet nog meer glans kunnen geven met een uitzege op Ajax. De soevereine koploper bleef zonder een aantal geblesseerde basisspelers steken op een gelijkspel (1-1) in de Johan Cruijff ArenA, waar de thuisploeg met de debuterende Jordan Henderson minder ruimte weg gaf dan in de afgelopen maanden.

PSV vestigde een clubrecord en bleef voor de 36e keer op rij ongeslagen in de Eredivisie. De riante koploper heeft nu 13 punten meer dan Feyenoord, de nummer 2 van de ranglijst die zondag nog wel bij AZ speelt. Ajax staat voor in ieder geval een dag in punten gelijk met de nummer 4 uit Alkmaar.

De medische staf van PSV draait al vroeg in de tweede helft van het seizoen overuren. Noa Lang heeft vlak na zijn rentree opnieuw een bovenbeenblessure opgelopen. Voor Joey Veerman, Malik Tillman, Guus Til en Ricardo Pepi kwam het duel met de rivaal uit de hoofdstad ook te vroeg.

Henderson

Bij Ajax waren veel ogen gericht op Jordan Henderson, de 81-voudig international die zijn debuut maakte. Zelfs de Engelse bondscoach Gareth Southgate was naar Amsterdam gekomen om naar hem te kijken. Hij bevond zich in goed gezelschap op het ereterras van het stadion, met bondscoach Ronald Koeman en voormalig bondscoach Louis van Gaal in zijn buurt.

Henderson deed waarvoor hij is gekomen. Hij leed weinig balverlies en zette zijn ploeggenoten op hun plaats. Mede daardoor gaf Ajax minder mogelijkheden weg dan in veel vorige duels. De thuisploeg was in de openingsfase sterker dan de bezoekers en kwam in de 19e minuut op voorsprong. Steven Berghuis scoorde, op aangeven van Brian Brobbey.

Slijtageslag

PSV werd voor rust eenmaal gevaarlijk, maar toen was het wel meteen raak. Luuk de Jong maakte zijn tiende doelpunt in een competitiewedstrijd tegen Ajax, nadat de van de Afrika Cup teruggekeerde Ismael Saibari handig was weggelopen. De Jong vervolgde een ongekende serie. Hij scoorde ook in zijn vorige zes competitieduels met Ajax.

De Jong was in de 68e minuut dicht bij een tweede treffer, maar kopte op de lat. De spits kopte een paar minuten later ook rakelings naast. Voor Ajax misten Brobbey en Taylor in kansrijke positie. Doelman Walter Benítez van de bezoekers pakte diep in blessuretijd nog een kopbal van Jorrel Hato.

Het duel was vooral in de tweede helft een slijtageslag, gezien de vele spelers die kramp kregen. Gelet op de reacties van veel spelers en supporters was het gelijkspel een uitslag waar beide partijen mee konden leven.

Meer uit Voetbal

Bosz, Schreuder en Correia genomineerd voor Rinus Michels Award

ZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.

1 uur geleden
Feyenoord rondt komst technisch directeur Rigaux af

ROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.

4 uur geleden
Oud-Ajax-directeur Mislintat ook in Düsseldorf snel ontslagen

DÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.

4 uur geleden
Japanse verdediger Tomiyasu neemt afscheid van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.

5 uur geleden
Messi kampt vlak voor WK met overbelaste hamstring

MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.

7 uur geleden
Blessures kosten topclubs gemiddeld 500.000 euro per maand

AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.

9 uur geleden
Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

17 uur geleden