PSV blijft ook zonder belangrijke spelers overeind tegen Ajax
AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft de verwachte landstitel niet nog meer glans kunnen geven met een uitzege op Ajax. De soevereine koploper bleef zonder een aantal geblesseerde basisspelers steken op een gelijkspel (1-1) in de Johan Cruijff ArenA, waar de thuisploeg met de debuterende Jordan Henderson minder ruimte weg gaf dan in de afgelopen maanden.
PSV vestigde een clubrecord en bleef voor de 36e keer op rij ongeslagen in de Eredivisie. De riante koploper heeft nu 13 punten meer dan Feyenoord, de nummer 2 van de ranglijst die zondag nog wel bij AZ speelt. Ajax staat voor in ieder geval een dag in punten gelijk met de nummer 4 uit Alkmaar.
De medische staf van PSV draait al vroeg in de tweede helft van het seizoen overuren. Noa Lang heeft vlak na zijn rentree opnieuw een bovenbeenblessure opgelopen. Voor Joey Veerman, Malik Tillman, Guus Til en Ricardo Pepi kwam het duel met de rivaal uit de hoofdstad ook te vroeg.
Henderson
Bij Ajax waren veel ogen gericht op Jordan Henderson, de 81-voudig international die zijn debuut maakte. Zelfs de Engelse bondscoach Gareth Southgate was naar Amsterdam gekomen om naar hem te kijken. Hij bevond zich in goed gezelschap op het ereterras van het stadion, met bondscoach Ronald Koeman en voormalig bondscoach Louis van Gaal in zijn buurt.
Henderson deed waarvoor hij is gekomen. Hij leed weinig balverlies en zette zijn ploeggenoten op hun plaats. Mede daardoor gaf Ajax minder mogelijkheden weg dan in veel vorige duels. De thuisploeg was in de openingsfase sterker dan de bezoekers en kwam in de 19e minuut op voorsprong. Steven Berghuis scoorde, op aangeven van Brian Brobbey.
Slijtageslag
PSV werd voor rust eenmaal gevaarlijk, maar toen was het wel meteen raak. Luuk de Jong maakte zijn tiende doelpunt in een competitiewedstrijd tegen Ajax, nadat de van de Afrika Cup teruggekeerde Ismael Saibari handig was weggelopen. De Jong vervolgde een ongekende serie. Hij scoorde ook in zijn vorige zes competitieduels met Ajax.
De Jong was in de 68e minuut dicht bij een tweede treffer, maar kopte op de lat. De spits kopte een paar minuten later ook rakelings naast. Voor Ajax misten Brobbey en Taylor in kansrijke positie. Doelman Walter Benítez van de bezoekers pakte diep in blessuretijd nog een kopbal van Jorrel Hato.
Het duel was vooral in de tweede helft een slijtageslag, gezien de vele spelers die kramp kregen. Gelet op de reacties van veel spelers en supporters was het gelijkspel een uitslag waar beide partijen mee konden leven.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
2 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
10 uur geleden