PSV blijft ook zonder belangrijke spelers overeind tegen Ajax
AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft de verwachte landstitel niet nog meer glans kunnen geven met een uitzege op Ajax. De soevereine koploper bleef zonder een aantal geblesseerde basisspelers steken op een gelijkspel (1-1) in de Johan Cruijff ArenA, waar de thuisploeg met de debuterende Jordan Henderson minder ruimte weg gaf dan in de afgelopen maanden.
PSV vestigde een clubrecord en bleef voor de 36e keer op rij ongeslagen in de Eredivisie. De riante koploper heeft nu 13 punten meer dan Feyenoord, de nummer 2 van de ranglijst die zondag nog wel bij AZ speelt. Ajax staat voor in ieder geval een dag in punten gelijk met de nummer 4 uit Alkmaar.
De medische staf van PSV draait al vroeg in de tweede helft van het seizoen overuren. Noa Lang heeft vlak na zijn rentree opnieuw een bovenbeenblessure opgelopen. Voor Joey Veerman, Malik Tillman, Guus Til en Ricardo Pepi kwam het duel met de rivaal uit de hoofdstad ook te vroeg.
Henderson
Bij Ajax waren veel ogen gericht op Jordan Henderson, de 81-voudig international die zijn debuut maakte. Zelfs de Engelse bondscoach Gareth Southgate was naar Amsterdam gekomen om naar hem te kijken. Hij bevond zich in goed gezelschap op het ereterras van het stadion, met bondscoach Ronald Koeman en voormalig bondscoach Louis van Gaal in zijn buurt.
Henderson deed waarvoor hij is gekomen. Hij leed weinig balverlies en zette zijn ploeggenoten op hun plaats. Mede daardoor gaf Ajax minder mogelijkheden weg dan in veel vorige duels. De thuisploeg was in de openingsfase sterker dan de bezoekers en kwam in de 19e minuut op voorsprong. Steven Berghuis scoorde, op aangeven van Brian Brobbey.
Slijtageslag
PSV werd voor rust eenmaal gevaarlijk, maar toen was het wel meteen raak. Luuk de Jong maakte zijn tiende doelpunt in een competitiewedstrijd tegen Ajax, nadat de van de Afrika Cup teruggekeerde Ismael Saibari handig was weggelopen. De Jong vervolgde een ongekende serie. Hij scoorde ook in zijn vorige zes competitieduels met Ajax.
De Jong was in de 68e minuut dicht bij een tweede treffer, maar kopte op de lat. De spits kopte een paar minuten later ook rakelings naast. Voor Ajax misten Brobbey en Taylor in kansrijke positie. Doelman Walter Benítez van de bezoekers pakte diep in blessuretijd nog een kopbal van Jorrel Hato.
Het duel was vooral in de tweede helft een slijtageslag, gezien de vele spelers die kramp kregen. Gelet op de reacties van veel spelers en supporters was het gelijkspel een uitslag waar beide partijen mee konden leven.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
11 minuten geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
4 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
20 uur geleden