PSV blijft ook zonder belangrijke spelers overeind tegen Ajax
AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft de verwachte landstitel niet nog meer glans kunnen geven met een uitzege op Ajax. De soevereine koploper bleef zonder een aantal geblesseerde basisspelers steken op een gelijkspel (1-1) in de Johan Cruijff ArenA, waar de thuisploeg met de debuterende Jordan Henderson minder ruimte weg gaf dan in de afgelopen maanden.
PSV vestigde een clubrecord en bleef voor de 36e keer op rij ongeslagen in de Eredivisie. De riante koploper heeft nu 13 punten meer dan Feyenoord, de nummer 2 van de ranglijst die zondag nog wel bij AZ speelt. Ajax staat voor in ieder geval een dag in punten gelijk met de nummer 4 uit Alkmaar.
De medische staf van PSV draait al vroeg in de tweede helft van het seizoen overuren. Noa Lang heeft vlak na zijn rentree opnieuw een bovenbeenblessure opgelopen. Voor Joey Veerman, Malik Tillman, Guus Til en Ricardo Pepi kwam het duel met de rivaal uit de hoofdstad ook te vroeg.
Henderson
Bij Ajax waren veel ogen gericht op Jordan Henderson, de 81-voudig international die zijn debuut maakte. Zelfs de Engelse bondscoach Gareth Southgate was naar Amsterdam gekomen om naar hem te kijken. Hij bevond zich in goed gezelschap op het ereterras van het stadion, met bondscoach Ronald Koeman en voormalig bondscoach Louis van Gaal in zijn buurt.
Henderson deed waarvoor hij is gekomen. Hij leed weinig balverlies en zette zijn ploeggenoten op hun plaats. Mede daardoor gaf Ajax minder mogelijkheden weg dan in veel vorige duels. De thuisploeg was in de openingsfase sterker dan de bezoekers en kwam in de 19e minuut op voorsprong. Steven Berghuis scoorde, op aangeven van Brian Brobbey.
Slijtageslag
PSV werd voor rust eenmaal gevaarlijk, maar toen was het wel meteen raak. Luuk de Jong maakte zijn tiende doelpunt in een competitiewedstrijd tegen Ajax, nadat de van de Afrika Cup teruggekeerde Ismael Saibari handig was weggelopen. De Jong vervolgde een ongekende serie. Hij scoorde ook in zijn vorige zes competitieduels met Ajax.
De Jong was in de 68e minuut dicht bij een tweede treffer, maar kopte op de lat. De spits kopte een paar minuten later ook rakelings naast. Voor Ajax misten Brobbey en Taylor in kansrijke positie. Doelman Walter Benítez van de bezoekers pakte diep in blessuretijd nog een kopbal van Jorrel Hato.
Het duel was vooral in de tweede helft een slijtageslag, gezien de vele spelers die kramp kregen. Gelet op de reacties van veel spelers en supporters was het gelijkspel een uitslag waar beide partijen mee konden leven.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid verder uitgebouwd in de strijd om de Spaanse titel. De koploper van de Spaanse competitie boekte bij Getafe een simpele 2-0-overwinning en heeft nu een marge van 11 punten op Real dat tweede staat. De Madrilenen verspeelden vrijdag 2 punten met een gelijkspel bij Real Betis (1-1).
18 minuten geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Tottenham Hotspur zit ondanks een 1-0-overwinning bij het al gedegradeerde Wolverhampton Wanderers op zaterdag nog altijd in de degradatieproblemen. João Palhinha maakte het enige doelpunt van de middag. De Spurs staan met nog vier speelronden te gaan achttiende, een plek die aan het eind van het seizoen directe degradatie betekent. Nummer 17 West Ham United won zaterdag ook, met 2-1 van Everton, en blijft daarmee 2 punten voor op Tottenham.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met een 3-1-overwinning op Crystal Palace goede zaken gedaan in de strijd om Champions League-tickets. De ploeg van trainer Arne Slot staat met nog vier wedstrijden te gaan vierde met 58 punten, evenveel als nummer 3 Manchester United en nummer 5 Aston Villa. Brighton & Hove Albion staat zesde op 50 punten. De top 5 mag volgend seizoen aantreden in de Europese topcompetitie. Als Arsenal de Champions League wint, geldt dat ook voor de nummer 6.
1 uur geledenMAINZ (ANP) - Bayern München heeft met een goede tweede helft een tweede nederlaag in de competitie voorkomen. De ploeg van coach Vincent Kompany, die afgelopen zondag al kampioen werd, kwam terug van een 3-0-achterstand en won bij FSV Mainz met 4-3.
2 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Xavi Simons is zaterdag in een competitieduel van zijn club Tottenham Hotspur met Wolverhampton Wanderers geblesseerd uitgevallen. Na een uur spelen raakte de Oranje-international geblesseerd aan zijn knie. Hij werd aan de rand van het veld verzorgd, ging even staan, maar moest daarna toch weer gaan liggen. Hij werd per brancard van het veld gehaald.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur noemt de ongeregeldheden tijdens het definitief gestaakte thuisduel met Vitesse vrijdagavond "in alle opzichten onacceptabel". De wedstrijd in de laatste speelronde van de eerste divisie werd meermaals stilgelegd en uiteindelijk definitief gestaakt nadat de aanhang van Vitesse vuurwerk had gegooid richting het veld en de thuisvakken.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.
10 uur geleden