Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV blijft na zege op VVV belangrijkste kanshebber op tweede plek

PSV blijft na zege op VVV belangrijkste kanshebber op tweede plek

VENLO (ANP) - PSV behoudt het initiatief in de strijd om de tweede plaats in de Eredivisie. Het elftal van trainer Roger Schmidt zette zondag VVV-Venlo opzij (0-2) en ging daarmee AZ op de ranglijst weer voorbij. De Alkmaarders waren een dag eerder met 2-0 te sterk voor Sparta Rotterdam.

PSV en AZ hebben, met nog vijf speelronden op het programma, allebei 61 punten. Het doelsaldo van PSV is wat beter en het resterende programma van de Eindhovenaren lijkt ook makkelijker dan dat van AZ. De nummer twee kwalificeert zich voor de voorronden van de Champions League.

Schmidt startte in Venlo met dezelfde basisspelers als vorige week tegen Heracles Almelo (3-0). Ibrahim Sangaré was dit gehele seizoen op het middenveld, samen met de andere controleur Pablo Rosario, vrijwel altijd zeker van zijn plaats. Nu iedereen bij PSV fit is, en de club na uitschakeling in Europa en de beker nog maar één wedstrijd in de week speelt, kiest Schmidt voor Olivier Boscagli naast Rosario. Nick Viergever en Jordan Teze krijgen in het centrum van de verdediging de voorkeur.

Machteloos

Het duurde niet lang voordat PSV de score opende. Na een hakballetje van Donyell Malen kreeg Cody Gakpo de ruimte om vanaf de rand van het zestienmetergebied met een laag schot de score te openen. Het betekende voor Gakpo, die onlangs terugkeerde na een blessure, zijn eerste doelpunt sinds december. In de groepsfase van het EK met Jong Oranje was de PSV'er vorige maand ook al trefzeker.

VVV maakte een vrij machteloze indruk. PSV wist in de eerste helft ook niet zoveel meer te creëren.

Tiende nederlaag op rij

De tweede treffer van de Brabanders viel na een uur spelen alsnog. Aanvoerder Denzel Dumfries stelde Malen in staat te scoren. Voor de spits betekende het zijn zeventiende treffer dit seizoen in de Eredivisie.

PSV speelde de wedstrijd eenvoudig uit en VVV was niet in staat de tiende achtereenvolgende nederlaag te voorkomen. Het team van coach Jos Luhukay heeft nog maar 1 punt meer dan nummer 17 FC Emmen.

Meer uit Voetbal

Ierse voetbalbond wil dat Israël door UEFA wordt geschorst

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse voetbalbond legt binnenkort een verzoek bij de UEFA neer om de nationale ploeg en alle clubteams van Israël per direct te schorsen. Dat is het resultaat van een stemming van leden van de FAI.

1 minuut geleden
De Ligt redt in blessuretijd punt voor Manchester United

LONDEN (ANP) - Matthijs de Ligt heeft Manchester United aan een punt geholpen in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur. Hij tekende diep in blessuretijd voor de gelijkmaker (2-2).

5 minuten geleden
Koploper ADO Den Haag rekent af met Roda JC

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.

17 uur geleden
Twente weet ondanks vele kansen niet te scoren tegen Telstar

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.

17 uur geleden
Guardiola toe aan duizendste wedstrijd als coach

MANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.

23 uur geleden
Bij Ajax mislukte Forbs voor het eerst opgeroepen voor Portugal

LISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.

1 dag geleden
Voetbalsters oefenen tegen Portugal en Zuid-Korea

ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.

1 dag geleden