PSV: blessure Gakpo vergt nog aanvullend onderzoek
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan nog geen duidelijkheid geven over de aard van de blessure bij aanvaller Cody Gakpo. Volgens diverse media zou al zijn vastgesteld dat de international door een kwetsuur aan zijn enkel een paar weken is uitgeschakeld. Hij zou in elk geval de topper zondag tegen Ajax moeten missen en later mogelijk ook nog de laatste twee WK-kwalificatieduels van Oranje in november.
Volgens de Eindhovense club is die conclusie echter voorbarig. "Ik heb het even nagevraagd, maar de dokter zegt dat er gewoon nog aanvullend onderzoek nodig is", liet een woordvoerster van PSV desgevraagd weten. "Er is nog geen definitieve duidelijkheid, waardoor de dokter ook nog geen prognose kan geven. Cody is dus wat ons betreft ook nog niet afgeschreven voor Ajax."
Gakpo moest donderdagavond in de Europese thuiswedstrijd tegen AS Monaco (1-2) geblesseerd uitvallen. Ook spits Noni Madueke moest het veld vroegtijdig verlaten, met een hamstringblessure. "Ik heb geen hoop dat hij tegen Ajax kan spelen. Met deze spierblessure is hij waarschijnlijk een paar weken niet beschikbaar", liet PSV-coach Roger Schmidt weten.
Vervanging
Ibrahim Sangaŕe is wel weer beschikbaar bij PSV. Hij miste het duel met AS Monaco door een schorsing. Yorbe Vertessen lijkt een belangrijke kandidaat om Madueke te vervangen. De snelle Belg scoorde in het begin van het seizoen in de gewonnen wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen Ajax (0-4).
Gakpo laat zich een stuk lastiger vervangen. Hij is dit seizoen de belangrijkste aanvaller van PSV, dat in de Eredivisie slechts 1 punt minder heeft dan koploper Ajax. Schmidt gaf eerder deze week al aan dat hij het een nadeel vindt dat zijn ploeg twee dagen minder rust heeft dan Ajax in aanloop naar de topper. Hij wilde daar vrijdag niet uitgebreid meer bij stilstaan.
"We moeten niet gaan klagen over blessures of een korte voorbereiding", zei de Duitse coach "Mentaal moeten we het verlies van donderdag snel verwerken en er zondag klaar voor zijn. Eerder dit seizoen hadden we ook weinig tijd toen we naar Ajax gingen. Toen hadden we tegen FC Midtjylland gespeeld. Maar we deden het wel aardig", verwees hij naar de gewonnen Johan Cruijff Schaal.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
3 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
5 uur geleden