Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV: blessure Gakpo vergt nog aanvullend onderzoek

PSV: blessure Gakpo vergt nog aanvullend onderzoek

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan nog geen duidelijkheid geven over de aard van de blessure bij aanvaller Cody Gakpo. Volgens diverse media zou al zijn vastgesteld dat de international door een kwetsuur aan zijn enkel een paar weken is uitgeschakeld. Hij zou in elk geval de topper zondag tegen Ajax moeten missen en later mogelijk ook nog de laatste twee WK-kwalificatieduels van Oranje in november.

Volgens de Eindhovense club is die conclusie echter voorbarig. "Ik heb het even nagevraagd, maar de dokter zegt dat er gewoon nog aanvullend onderzoek nodig is", liet een woordvoerster van PSV desgevraagd weten. "Er is nog geen definitieve duidelijkheid, waardoor de dokter ook nog geen prognose kan geven. Cody is dus wat ons betreft ook nog niet afgeschreven voor Ajax."

Gakpo moest donderdagavond in de Europese thuiswedstrijd tegen AS Monaco (1-2) geblesseerd uitvallen. Ook spits Noni Madueke moest het veld vroegtijdig verlaten, met een hamstringblessure. "Ik heb geen hoop dat hij tegen Ajax kan spelen. Met deze spierblessure is hij waarschijnlijk een paar weken niet beschikbaar", liet PSV-coach Roger Schmidt weten.

Vervanging

Ibrahim Sangaƕe is wel weer beschikbaar bij PSV. Hij miste het duel met AS Monaco door een schorsing. Yorbe Vertessen lijkt een belangrijke kandidaat om Madueke te vervangen. De snelle Belg scoorde in het begin van het seizoen in de gewonnen wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen Ajax (0-4).

Gakpo laat zich een stuk lastiger vervangen. Hij is dit seizoen de belangrijkste aanvaller van PSV, dat in de Eredivisie slechts 1 punt minder heeft dan koploper Ajax. Schmidt gaf eerder deze week al aan dat hij het een nadeel vindt dat zijn ploeg twee dagen minder rust heeft dan Ajax in aanloop naar de topper. Hij wilde daar vrijdag niet uitgebreid meer bij stilstaan.

"We moeten niet gaan klagen over blessures of een korte voorbereiding", zei de Duitse coach "Mentaal moeten we het verlies van donderdag snel verwerken en er zondag klaar voor zijn. Eerder dit seizoen hadden we ook weinig tijd toen we naar Ajax gingen. Toen hadden we tegen FC Midtjylland gespeeld. Maar we deden het wel aardig", verwees hij naar de gewonnen Johan Cruijff Schaal.

Meer uit Voetbal

Feyenoord-trainer Van Persie vindt kritiek op Sterling misplaatst

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."

59 minuten geleden
Malen loot met Roma Italiaans onderonsje tegen Bologna in EL

NYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.

1 uur geleden
Salah-Eddine niet fit genoeg voor PSV - Heracles

EINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine is niet fit genoeg om zaterdag met PSV in actie te komen tegen Heracles Almelo. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag tijdens een persconferentie. In het Champions League-duel met Newcastle United in januari viel de verdediger geblesseerd uit, kort nadat hij was teruggekeerd van de Afrika Cup.

1 uur geleden
Real Madrid - Manchester City en PSG - Chelsea in laatste 16 CL

NYON (ANP) - Real Madrid en Manchester City treffen elkaar in de achtste finale van de Champions League. De Spaanse recordwinnaar en de winnaar van 2023 uit Engeland speelden vorig jaar ook tegen elkaar in de knock-outfase van het toernooi. Toen won Real Madrid over twee wedstrijden met 6-3.

3 uur geleden
Frimpong keert terug bij Liverpool-selectie van trainer Slot

LIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong maakt weer deel uit van de selectie van Liverpool in aanloop naar het competitieduel met West Ham United. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag tijdens een persconferentie. De Oranje-international was ongeveer een maand niet beschikbaar vanwege een hamstringblessure.

5 uur geleden
Messi gevloerd door veldbestormer in oefenduel op Puerto Rico

SAN JUAN (ANP) - Lionel Messi is in de nacht van donderdag op vrijdag tijdens een oefenwedstrijd op Puerto Rico gevloerd door een veldbestormer. Tegen het eind van het duel kwamen meerdere toeschouwers het veld op, waarvan sommigen in Messi-tenue. Een van hen besloot het voetbalicoon te omhelzen, waarop een beveiliger de supporter vastgreep en de drie mannen omvielen. De Argentijnse wereldkampioen stond snel op en bleef rustig.

5 uur geleden
Profs willen taboe over mentale problemen in voetbal doorbreken

ZEIST (ANP) - Verschillende (oud-)profs proberen bij alle wedstrijden in de komende speelronde van de Eredivisie en eerste divisie het taboe over de mentale problemen in het voetbal te doorbreken. Dat doen ze met de actie 'Samen voor Kwetsbaarheid' in samenwerking met de 34 clubs uit het betaald voetbal, ESPN, de Cinetree Foundation en de Play Mental Foundation. Ze vragen via een speciale videoclip en een documentaire aandacht voor dit maatschappelijke thema. "Problemen moeten bespreekbaar zijn. Want als het in je hoofd niet goed zit, dan werkt het lichaam ook niet optimaal", stelt oud-prof en initiatiefnemer Gianni Zuiverloon tegen het ANP.

9 uur geleden