Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV: blessure Gakpo vergt nog aanvullend onderzoek

PSV: blessure Gakpo vergt nog aanvullend onderzoek

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan nog geen duidelijkheid geven over de aard van de blessure bij aanvaller Cody Gakpo. Volgens diverse media zou al zijn vastgesteld dat de international door een kwetsuur aan zijn enkel een paar weken is uitgeschakeld. Hij zou in elk geval de topper zondag tegen Ajax moeten missen en later mogelijk ook nog de laatste twee WK-kwalificatieduels van Oranje in november.

Volgens de Eindhovense club is die conclusie echter voorbarig. "Ik heb het even nagevraagd, maar de dokter zegt dat er gewoon nog aanvullend onderzoek nodig is", liet een woordvoerster van PSV desgevraagd weten. "Er is nog geen definitieve duidelijkheid, waardoor de dokter ook nog geen prognose kan geven. Cody is dus wat ons betreft ook nog niet afgeschreven voor Ajax."

Gakpo moest donderdagavond in de Europese thuiswedstrijd tegen AS Monaco (1-2) geblesseerd uitvallen. Ook spits Noni Madueke moest het veld vroegtijdig verlaten, met een hamstringblessure. "Ik heb geen hoop dat hij tegen Ajax kan spelen. Met deze spierblessure is hij waarschijnlijk een paar weken niet beschikbaar", liet PSV-coach Roger Schmidt weten.

Vervanging

Ibrahim Sangaŕe is wel weer beschikbaar bij PSV. Hij miste het duel met AS Monaco door een schorsing. Yorbe Vertessen lijkt een belangrijke kandidaat om Madueke te vervangen. De snelle Belg scoorde in het begin van het seizoen in de gewonnen wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen Ajax (0-4).

Gakpo laat zich een stuk lastiger vervangen. Hij is dit seizoen de belangrijkste aanvaller van PSV, dat in de Eredivisie slechts 1 punt minder heeft dan koploper Ajax. Schmidt gaf eerder deze week al aan dat hij het een nadeel vindt dat zijn ploeg twee dagen minder rust heeft dan Ajax in aanloop naar de topper. Hij wilde daar vrijdag niet uitgebreid meer bij stilstaan.

"We moeten niet gaan klagen over blessures of een korte voorbereiding", zei de Duitse coach "Mentaal moeten we het verlies van donderdag snel verwerken en er zondag klaar voor zijn. Eerder dit seizoen hadden we ook weinig tijd toen we naar Ajax gingen. Toen hadden we tegen FC Midtjylland gespeeld. Maar we deden het wel aardig", verwees hij naar de gewonnen Johan Cruijff Schaal.

Meer uit Voetbal

Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

2 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

3 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

3 uur geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

3 uur geleden
Einde seizoen voor geblesseerde Feyenoorder Sauer

ROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

4 uur geleden
Gattuso weg als bondscoach Italië na mislopen WK voetbal

ROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.

5 uur geleden
Oranje-international De Jong hervat volgende week groepstraining

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.

5 uur geleden