PSV: blessure Gakpo vergt nog aanvullend onderzoek
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan nog geen duidelijkheid geven over de aard van de blessure bij aanvaller Cody Gakpo. Volgens diverse media zou al zijn vastgesteld dat de international door een kwetsuur aan zijn enkel een paar weken is uitgeschakeld. Hij zou in elk geval de topper zondag tegen Ajax moeten missen en later mogelijk ook nog de laatste twee WK-kwalificatieduels van Oranje in november.
Volgens de Eindhovense club is die conclusie echter voorbarig. "Ik heb het even nagevraagd, maar de dokter zegt dat er gewoon nog aanvullend onderzoek nodig is", liet een woordvoerster van PSV desgevraagd weten. "Er is nog geen definitieve duidelijkheid, waardoor de dokter ook nog geen prognose kan geven. Cody is dus wat ons betreft ook nog niet afgeschreven voor Ajax."
Gakpo moest donderdagavond in de Europese thuiswedstrijd tegen AS Monaco (1-2) geblesseerd uitvallen. Ook spits Noni Madueke moest het veld vroegtijdig verlaten, met een hamstringblessure. "Ik heb geen hoop dat hij tegen Ajax kan spelen. Met deze spierblessure is hij waarschijnlijk een paar weken niet beschikbaar", liet PSV-coach Roger Schmidt weten.
Vervanging
Ibrahim Sangaŕe is wel weer beschikbaar bij PSV. Hij miste het duel met AS Monaco door een schorsing. Yorbe Vertessen lijkt een belangrijke kandidaat om Madueke te vervangen. De snelle Belg scoorde in het begin van het seizoen in de gewonnen wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen Ajax (0-4).
Gakpo laat zich een stuk lastiger vervangen. Hij is dit seizoen de belangrijkste aanvaller van PSV, dat in de Eredivisie slechts 1 punt minder heeft dan koploper Ajax. Schmidt gaf eerder deze week al aan dat hij het een nadeel vindt dat zijn ploeg twee dagen minder rust heeft dan Ajax in aanloop naar de topper. Hij wilde daar vrijdag niet uitgebreid meer bij stilstaan.
"We moeten niet gaan klagen over blessures of een korte voorbereiding", zei de Duitse coach "Mentaal moeten we het verlies van donderdag snel verwerken en er zondag klaar voor zijn. Eerder dit seizoen hadden we ook weinig tijd toen we naar Ajax gingen. Toen hadden we tegen FC Midtjylland gespeeld. Maar we deden het wel aardig", verwees hij naar de gewonnen Johan Cruijff Schaal.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.
10 minuten geledenZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.
1 uur geledenPRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De buitenlandse aandeelhouders van Vitesse hebben volgens de club zelf aan de KNVB gemeld dat zij de raad van commissarissen en directie van Vitesse zouden hebben ontslagen. Vitesse voegt in een verklaring op de eigen website toe dat dit besluit niet rechtsgeldig is.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Dani Carvajal (34) vertrekt na dit seizoen transfervrij bij Real Madrid. Real meldt dat de aanvoerder en de club hebben besloten het "prachtige hoofdstuk" te sluiten. Carvajal had een aflopend contract bij de huidige nummer 2 van Spanje.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen is "verbolgen" over het besluit van de gemeente Edam-Volendam om uitsupporters te weren bij de halve finale van de play-offs om Europees voetbal tussen Ajax en FC Groningen, die donderdag in Volendam plaatsvindt. Groningen heeft het competitiebestuur betaald voetbal ingeschakeld en overweegt stappen te nemen om het besluit aan te vechten.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Bij de wedstrijden van FC Volendam en Ajax in de play-offs, die deze week in Volendam worden afgewerkt, zijn geen uitsupporters welkom. Dat heeft de gemeente Edam-Volendam maandag bekendgemaakt. "Aanleiding zijn de ernstige ongeregeldheden na de verloren wedstrijd van FC Volendam tegen Telstar", aldus de gemeente.
3 uur geleden