PSV: blessure Gakpo vergt nog aanvullend onderzoek
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan nog geen duidelijkheid geven over de aard van de blessure bij aanvaller Cody Gakpo. Volgens diverse media zou al zijn vastgesteld dat de international door een kwetsuur aan zijn enkel een paar weken is uitgeschakeld. Hij zou in elk geval de topper zondag tegen Ajax moeten missen en later mogelijk ook nog de laatste twee WK-kwalificatieduels van Oranje in november.
Volgens de Eindhovense club is die conclusie echter voorbarig. "Ik heb het even nagevraagd, maar de dokter zegt dat er gewoon nog aanvullend onderzoek nodig is", liet een woordvoerster van PSV desgevraagd weten. "Er is nog geen definitieve duidelijkheid, waardoor de dokter ook nog geen prognose kan geven. Cody is dus wat ons betreft ook nog niet afgeschreven voor Ajax."
Gakpo moest donderdagavond in de Europese thuiswedstrijd tegen AS Monaco (1-2) geblesseerd uitvallen. Ook spits Noni Madueke moest het veld vroegtijdig verlaten, met een hamstringblessure. "Ik heb geen hoop dat hij tegen Ajax kan spelen. Met deze spierblessure is hij waarschijnlijk een paar weken niet beschikbaar", liet PSV-coach Roger Schmidt weten.
Vervanging
Ibrahim Sangaŕe is wel weer beschikbaar bij PSV. Hij miste het duel met AS Monaco door een schorsing. Yorbe Vertessen lijkt een belangrijke kandidaat om Madueke te vervangen. De snelle Belg scoorde in het begin van het seizoen in de gewonnen wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen Ajax (0-4).
Gakpo laat zich een stuk lastiger vervangen. Hij is dit seizoen de belangrijkste aanvaller van PSV, dat in de Eredivisie slechts 1 punt minder heeft dan koploper Ajax. Schmidt gaf eerder deze week al aan dat hij het een nadeel vindt dat zijn ploeg twee dagen minder rust heeft dan Ajax in aanloop naar de topper. Hij wilde daar vrijdag niet uitgebreid meer bij stilstaan.
"We moeten niet gaan klagen over blessures of een korte voorbereiding", zei de Duitse coach "Mentaal moeten we het verlies van donderdag snel verwerken en er zondag klaar voor zijn. Eerder dit seizoen hadden we ook weinig tijd toen we naar Ajax gingen. Toen hadden we tegen FC Midtjylland gespeeld. Maar we deden het wel aardig", verwees hij naar de gewonnen Johan Cruijff Schaal.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
4 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
8 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
10 uur geleden