Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV blameert zich ook in beker en speelt volledig mislukt seizoen

PSV blameert zich ook in beker en speelt volledig mislukt seizoen

BREDA (ANP) - PSV lijkt voor het tweede seizoen op rij geen enkele prijs te winnen. De Eindhovenaren blameerden zich donderdag in de achtste finales van het bekertoernooi bij eerstedivisionist NAC Breda: 2-0. Eerder strandde PSV al in de groepsfase van de Europa League en in de eredivisie is de achterstand op koploper Ajax al twaalf punten. Ajax was eind juli te sterk voor PSV in de strijd om de Johan Cruijff Schaal.

PSV zakte in Breda ver door de ondergrens in het duel dat cruciaal voor de club was om nog iets van dit voetbaljaar te maken. Het bekertoernooi heeft normaal gesproken niet de hoogste prioriteit in Eindhoven. Vorig seizoen strandde PSV al in de tweede ronde. De toenmalige trainer Mark van Bommel gaf zijn vaste basisspelers rust tegen het toen nog in de eerste divisie voetballende RKC Waalwijk, dat na verlenging won in het Philips-stadion (2-3).

PSV won het toernooi in 2012 voor het laatst en stond ook een jaar later weer in de finale. Sindsdien kwam de club nooit meer verder dan de kwartfinale.

Rentree Lammers

Nu was de situatie, na een dramatische eerste seizoenshelft, totaal anders. PSV kon echter niet overtuigen en speelde voor rust heel matig. Het tempo lag te laag en het elftal van coach Ernest Faber wist nauwelijks mogelijkheden af te dwingen tegen de nummer 5 uit de eerste divisie. Alleen Mohamed Ihattaren was in de beginfase dicht bij een doelpunt.

Faber bracht aan het begin van de tweede helft Sam Lammers in de ploeg. De spits maakte daarmee zijn rentree na bijna een half jaar aan de kant te hebben gestaan met een knieblessure. PSV kan de vaak makkelijk scorende Lammers goed gebruiken omdat topscorer Donyell Malen dit seizoen niet meer in actie komt.

Rode kaart

NAC opende in de 54e minuut verrassend de score. Lars Unnerstall redde eerst nog goed op een schot van Othman Boussaid, maar daarna kon de Belgische aanvaller de bal alsnog in het lege doel schieten.

De ellende voor PSV werd even later nog groter toen verdediger Timo Baumgartl met een rode kaart moest vertrekken omdat hij de doorgebroken Boussaid tegen de grond werkte. PSV was de weg volledig kwijt en Ivan Ilic maakte de pijn met de 2-0 in de 73e minuut nog groter.

PSV zal zich de resterende maanden moeten focussen op een zo hoog mogelijke eindrangschikking in de eredivisie. Voorlopig wijst echter niets op een wederopstanding van PSV, dat sinds het vertrek van Mark van Bommel niet beter is gaan voetballen.

Meer uit Voetbal

Curaçao kleedt zich voor 'belangrijkste wedstrijd van de eeuw'

WILLEMSTAD (ANP) - Heel veel scholen op Curaçao hebben hun leerlingen gevraagd dinsdag met blauwe shirts en polo's naar school te komen. Ook overheidsbedrijven en andere bedrijven stimuleren werknemers hun kleedgedrag aan te passen aan de 'Blue Wave', het Curaçaose voetbalelftal dat dinsdagavond (lokale tijd) in Kingston tegen Jamaica speelt. Verschillende gebouwen, zoals de luchthaven, kleuren sinds maandag ook blauw.

3 uur geleden
Koeman wil dat zijn internationals nog meer van elkaar eisen

AMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."

7 uur geleden
Nederlands elftal begint in zomer voor twaalfde keer aan WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.

9 uur geleden
Valente debuteert als 32e speler onder Koeman bij Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.

9 uur geleden
Duitsland verslaat Slowakije en plaatst zich voor WK voetbal

LEIPZIG (ANP) - Duitsland heeft in de laatste groepswedstrijd met overtuiging kwalificatie voor het WK voetbal afgedwongen. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg in Leipzig directe concurrent Slowakije met 6-0. Slowakije, dat speelde met Feyenoorder Leo Sauer, kan het WK nog bereiken via de play-offs.

9 uur geleden
Oranje plaatst zich met ruime zege op Litouwen voor WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich met een ruime thuiszege op Litouwen geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In de Johan Cruijff ArenA werd het 4-0, waarmee Oranje de eerste plaats in groep G van het kwalificatietoernooi veiligstelde.

9 uur geleden
Van Dijk passeert De Boer en is als aanvoerder nu recordhouder

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk passeert maandag recordhouder Frank de Boer als het gaat om de meest ervaren aanvoerder van het Nederlands elftal. De 34-jarige verdediger van Liverpool draagt in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie voor de 72e keer de aanvoerdersband.

11 uur geleden