Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV blameert zich ook in beker en speelt volledig mislukt seizoen

PSV blameert zich ook in beker en speelt volledig mislukt seizoen

BREDA (ANP) - PSV lijkt voor het tweede seizoen op rij geen enkele prijs te winnen. De Eindhovenaren blameerden zich donderdag in de achtste finales van het bekertoernooi bij eerstedivisionist NAC Breda: 2-0. Eerder strandde PSV al in de groepsfase van de Europa League en in de eredivisie is de achterstand op koploper Ajax al twaalf punten. Ajax was eind juli te sterk voor PSV in de strijd om de Johan Cruijff Schaal.

PSV zakte in Breda ver door de ondergrens in het duel dat cruciaal voor de club was om nog iets van dit voetbaljaar te maken. Het bekertoernooi heeft normaal gesproken niet de hoogste prioriteit in Eindhoven. Vorig seizoen strandde PSV al in de tweede ronde. De toenmalige trainer Mark van Bommel gaf zijn vaste basisspelers rust tegen het toen nog in de eerste divisie voetballende RKC Waalwijk, dat na verlenging won in het Philips-stadion (2-3).

PSV won het toernooi in 2012 voor het laatst en stond ook een jaar later weer in de finale. Sindsdien kwam de club nooit meer verder dan de kwartfinale.

Rentree Lammers

Nu was de situatie, na een dramatische eerste seizoenshelft, totaal anders. PSV kon echter niet overtuigen en speelde voor rust heel matig. Het tempo lag te laag en het elftal van coach Ernest Faber wist nauwelijks mogelijkheden af te dwingen tegen de nummer 5 uit de eerste divisie. Alleen Mohamed Ihattaren was in de beginfase dicht bij een doelpunt.

Faber bracht aan het begin van de tweede helft Sam Lammers in de ploeg. De spits maakte daarmee zijn rentree na bijna een half jaar aan de kant te hebben gestaan met een knieblessure. PSV kan de vaak makkelijk scorende Lammers goed gebruiken omdat topscorer Donyell Malen dit seizoen niet meer in actie komt.

Rode kaart

NAC opende in de 54e minuut verrassend de score. Lars Unnerstall redde eerst nog goed op een schot van Othman Boussaid, maar daarna kon de Belgische aanvaller de bal alsnog in het lege doel schieten.

De ellende voor PSV werd even later nog groter toen verdediger Timo Baumgartl met een rode kaart moest vertrekken omdat hij de doorgebroken Boussaid tegen de grond werkte. PSV was de weg volledig kwijt en Ivan Ilic maakte de pijn met de 2-0 in de 73e minuut nog groter.

PSV zal zich de resterende maanden moeten focussen op een zo hoog mogelijke eindrangschikking in de eredivisie. Voorlopig wijst echter niets op een wederopstanding van PSV, dat sinds het vertrek van Mark van Bommel niet beter is gaan voetballen.

Meer uit Voetbal

Slot en Wiegman op shortlist NOC*NSF voor coach van het jaar

ARNHEM (ANP) - Arne Slot en Sarina Wiegman maken kans om op het sportgala van NOC*NSF uitgeroepen te worden tot beste Nederlandse coach van 2025. Slot bezorgde in zijn eerste seizoen Liverpool de landstitel. Wiegman won met de Engelse voetbalsters de Europese titel.

22 minuten geleden
Feyenoord heeft een zege op Celtic nodig in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft donderdag in de thuiswedstrijd tegen Celtic een overwinning nodig voor een goede uitgangspositie voor een langer verblijf in de Europa League. "We lopen niet weg voor die druk", zei Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip. "We zijn gewend aan druk, daar groeien we mee op. Ik geloof in onze club, spelers en staf. We gaan deze moeilijke fase doorkomen. Dat zeg ik op basis van hoe we trainen en hoe we ons iedere dag opstellen."

1 uur geleden
Reijnders: City niet van slag na thuisnederlaag tegen Leverkusen

MANCHESTER (ANP/AFP) - Tijjani Reijnders heeft benadrukt dat Manchester City na de verrassende nederlaag (0-2) tegen Bayer Leverkusen in de Champions League niet van slag zal raken. "Natuurlijk is het balen, maar we mogen ons zelfvertrouwen niet verliezen, want we hebben eerder geweldig gepresteerd en we moeten weer terug naar die winning streak. Dat doen we door ons voor te bereiden op de volgende wedstrijd op zaterdag", aldus de Nederlandse middenvelder in Manchester.

2 uur geleden
Man die inreed op feestende Liverpool-fans bekent alsnog schuld

LIVERPOOL (ANP/RTR) - De man die in mei inreed op feestende supporters van Liverpool heeft bij de start van zijn proces alsnog schuld bekend. Tegen hem zijn 31 aanklachten ingediend, waaronder het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, opzettelijke verwonding en gevaarlijk rijgedrag.

2 uur geleden
ADO neemt na rellen voorlopig geen fans mee naar uitduels

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag neemt voorlopig geen supporters mee naar uitwedstrijden. Reden voor die maatregel zijn de ongeregeldheden van vrijdag tijdens een uitduel met SC Cambuur. Fans van ADO gooiden onder meer vuurwerk naar de tribune waar ook kinderen zaten. Supporters van ADO waren eind oktober ook betrokken bij rellen rond een bekerduel bij FC Den Bosch.

5 uur geleden
Roda JC onderzoekt vermeend racisme naar keeper FC Dordrecht

KERKRADE (ANP) - Roda JC onderzoekt of de Portugese doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend door supporters van de club uit Limburg. "Roda JC heeft na afloop van de thuiswedstrijd tegen FC Dordrecht vernomen dat de keeper van FC Dordrecht mogelijk racistisch is bejegend. Een dergelijke beschuldiging nemen wij als club uiterst serieus. Racisme en discriminatie horen nergens thuis, niet in het voetbal en niet in onze samenleving" , meldt de club in een statement.

5 uur geleden
Trainer Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor nederlaag City

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor de nederlaag van Manchester City tegen Bayer Leverkusen in de Champions League (0-2). "Ik heb mijn ploeg op te veel posities gewijzigd", zei hij na de wedstrijd.

7 uur geleden