Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV blameert zich ook in beker en speelt volledig mislukt seizoen

PSV blameert zich ook in beker en speelt volledig mislukt seizoen

BREDA (ANP) - PSV lijkt voor het tweede seizoen op rij geen enkele prijs te winnen. De Eindhovenaren blameerden zich donderdag in de achtste finales van het bekertoernooi bij eerstedivisionist NAC Breda: 2-0. Eerder strandde PSV al in de groepsfase van de Europa League en in de eredivisie is de achterstand op koploper Ajax al twaalf punten. Ajax was eind juli te sterk voor PSV in de strijd om de Johan Cruijff Schaal.

PSV zakte in Breda ver door de ondergrens in het duel dat cruciaal voor de club was om nog iets van dit voetbaljaar te maken. Het bekertoernooi heeft normaal gesproken niet de hoogste prioriteit in Eindhoven. Vorig seizoen strandde PSV al in de tweede ronde. De toenmalige trainer Mark van Bommel gaf zijn vaste basisspelers rust tegen het toen nog in de eerste divisie voetballende RKC Waalwijk, dat na verlenging won in het Philips-stadion (2-3).

PSV won het toernooi in 2012 voor het laatst en stond ook een jaar later weer in de finale. Sindsdien kwam de club nooit meer verder dan de kwartfinale.

Rentree Lammers

Nu was de situatie, na een dramatische eerste seizoenshelft, totaal anders. PSV kon echter niet overtuigen en speelde voor rust heel matig. Het tempo lag te laag en het elftal van coach Ernest Faber wist nauwelijks mogelijkheden af te dwingen tegen de nummer 5 uit de eerste divisie. Alleen Mohamed Ihattaren was in de beginfase dicht bij een doelpunt.

Faber bracht aan het begin van de tweede helft Sam Lammers in de ploeg. De spits maakte daarmee zijn rentree na bijna een half jaar aan de kant te hebben gestaan met een knieblessure. PSV kan de vaak makkelijk scorende Lammers goed gebruiken omdat topscorer Donyell Malen dit seizoen niet meer in actie komt.

Rode kaart

NAC opende in de 54e minuut verrassend de score. Lars Unnerstall redde eerst nog goed op een schot van Othman Boussaid, maar daarna kon de Belgische aanvaller de bal alsnog in het lege doel schieten.

De ellende voor PSV werd even later nog groter toen verdediger Timo Baumgartl met een rode kaart moest vertrekken omdat hij de doorgebroken Boussaid tegen de grond werkte. PSV was de weg volledig kwijt en Ivan Ilic maakte de pijn met de 2-0 in de 73e minuut nog groter.

PSV zal zich de resterende maanden moeten focussen op een zo hoog mogelijke eindrangschikking in de eredivisie. Voorlopig wijst echter niets op een wederopstanding van PSV, dat sinds het vertrek van Mark van Bommel niet beter is gaan voetballen.

Meer uit Voetbal

Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

1 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

3 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

3 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

4 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

9 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

16 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

16 uur geleden