Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV blameert zich ook in beker en speelt volledig mislukt seizoen

PSV blameert zich ook in beker en speelt volledig mislukt seizoen

BREDA (ANP) - PSV lijkt voor het tweede seizoen op rij geen enkele prijs te winnen. De Eindhovenaren blameerden zich donderdag in de achtste finales van het bekertoernooi bij eerstedivisionist NAC Breda: 2-0. Eerder strandde PSV al in de groepsfase van de Europa League en in de eredivisie is de achterstand op koploper Ajax al twaalf punten. Ajax was eind juli te sterk voor PSV in de strijd om de Johan Cruijff Schaal.

PSV zakte in Breda ver door de ondergrens in het duel dat cruciaal voor de club was om nog iets van dit voetbaljaar te maken. Het bekertoernooi heeft normaal gesproken niet de hoogste prioriteit in Eindhoven. Vorig seizoen strandde PSV al in de tweede ronde. De toenmalige trainer Mark van Bommel gaf zijn vaste basisspelers rust tegen het toen nog in de eerste divisie voetballende RKC Waalwijk, dat na verlenging won in het Philips-stadion (2-3).

PSV won het toernooi in 2012 voor het laatst en stond ook een jaar later weer in de finale. Sindsdien kwam de club nooit meer verder dan de kwartfinale.

Rentree Lammers

Nu was de situatie, na een dramatische eerste seizoenshelft, totaal anders. PSV kon echter niet overtuigen en speelde voor rust heel matig. Het tempo lag te laag en het elftal van coach Ernest Faber wist nauwelijks mogelijkheden af te dwingen tegen de nummer 5 uit de eerste divisie. Alleen Mohamed Ihattaren was in de beginfase dicht bij een doelpunt.

Faber bracht aan het begin van de tweede helft Sam Lammers in de ploeg. De spits maakte daarmee zijn rentree na bijna een half jaar aan de kant te hebben gestaan met een knieblessure. PSV kan de vaak makkelijk scorende Lammers goed gebruiken omdat topscorer Donyell Malen dit seizoen niet meer in actie komt.

Rode kaart

NAC opende in de 54e minuut verrassend de score. Lars Unnerstall redde eerst nog goed op een schot van Othman Boussaid, maar daarna kon de Belgische aanvaller de bal alsnog in het lege doel schieten.

De ellende voor PSV werd even later nog groter toen verdediger Timo Baumgartl met een rode kaart moest vertrekken omdat hij de doorgebroken Boussaid tegen de grond werkte. PSV was de weg volledig kwijt en Ivan Ilic maakte de pijn met de 2-0 in de 73e minuut nog groter.

PSV zal zich de resterende maanden moeten focussen op een zo hoog mogelijke eindrangschikking in de eredivisie. Voorlopig wijst echter niets op een wederopstanding van PSV, dat sinds het vertrek van Mark van Bommel niet beter is gaan voetballen.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

10 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

10 uur geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

11 uur geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

12 uur geleden
Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

13 uur geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

13 uur geleden
FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

15 uur geleden