PSV blameert zich ook in beker en speelt volledig mislukt seizoen
BREDA (ANP) - PSV lijkt voor het tweede seizoen op rij geen enkele prijs te winnen. De Eindhovenaren blameerden zich donderdag in de achtste finales van het bekertoernooi bij eerstedivisionist NAC Breda: 2-0. Eerder strandde PSV al in de groepsfase van de Europa League en in de eredivisie is de achterstand op koploper Ajax al twaalf punten. Ajax was eind juli te sterk voor PSV in de strijd om de Johan Cruijff Schaal.
PSV zakte in Breda ver door de ondergrens in het duel dat cruciaal voor de club was om nog iets van dit voetbaljaar te maken. Het bekertoernooi heeft normaal gesproken niet de hoogste prioriteit in Eindhoven. Vorig seizoen strandde PSV al in de tweede ronde. De toenmalige trainer Mark van Bommel gaf zijn vaste basisspelers rust tegen het toen nog in de eerste divisie voetballende RKC Waalwijk, dat na verlenging won in het Philips-stadion (2-3).
PSV won het toernooi in 2012 voor het laatst en stond ook een jaar later weer in de finale. Sindsdien kwam de club nooit meer verder dan de kwartfinale.
Rentree Lammers
Nu was de situatie, na een dramatische eerste seizoenshelft, totaal anders. PSV kon echter niet overtuigen en speelde voor rust heel matig. Het tempo lag te laag en het elftal van coach Ernest Faber wist nauwelijks mogelijkheden af te dwingen tegen de nummer 5 uit de eerste divisie. Alleen Mohamed Ihattaren was in de beginfase dicht bij een doelpunt.
Faber bracht aan het begin van de tweede helft Sam Lammers in de ploeg. De spits maakte daarmee zijn rentree na bijna een half jaar aan de kant te hebben gestaan met een knieblessure. PSV kan de vaak makkelijk scorende Lammers goed gebruiken omdat topscorer Donyell Malen dit seizoen niet meer in actie komt.
Rode kaart
NAC opende in de 54e minuut verrassend de score. Lars Unnerstall redde eerst nog goed op een schot van Othman Boussaid, maar daarna kon de Belgische aanvaller de bal alsnog in het lege doel schieten.
De ellende voor PSV werd even later nog groter toen verdediger Timo Baumgartl met een rode kaart moest vertrekken omdat hij de doorgebroken Boussaid tegen de grond werkte. PSV was de weg volledig kwijt en Ivan Ilic maakte de pijn met de 2-0 in de 73e minuut nog groter.
PSV zal zich de resterende maanden moeten focussen op een zo hoog mogelijke eindrangschikking in de eredivisie. Voorlopig wijst echter niets op een wederopstanding van PSV, dat sinds het vertrek van Mark van Bommel niet beter is gaan voetballen.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
8 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
8 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
12 uur geleden