Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV bevestigt vertrek Malen naar Dortmund

PSV bevestigt vertrek Malen naar Dortmund

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft het vertrek van Donyell Malen naar Borussia Dortmund bevestigd. De 22-jarige clubtopscorer trainde, na vier jaar in Eindhoven onder contract te hebben gestaan, dinsdag in Zwitserland al mee met de Duitse topclub. Hij heeft daar na medisch te zijn goedgekeurd een verbintenis tot medio 2026 ondertekend.

"Dit is een prachtige transfer voor Donyell en PSV’, zei directeur voetbalzaken John de Jong. "We zijn ontzettend trots op het traject dat we samen hebben afgelegd en het resultaat daarvan."

PSV weekte Malen indertijd los bij Arsenal. De spits groeide uit tot een vaste waarde in het eerste elftal. Afgelopen seizoen scoorde hij in de competitie negentien keer. Ook op het Europese podium viel de trefzekerheid van de snelle international op met veertien doelpunten in 28 wedstrijden.

Jadon Sancho

Volgens mediaberichten betaalt Dortmund ongeveer 30 miljoen euro voor Malen. Hij moet daar Jadon Sancho, die voor 85 miljoen is overgenomen door Manchester United, doen vergeten. "Borussia Dortmund is een Europese topclub, die in de Bundesliga altijd bovenin meedoet en ook in de Champions League hoge eisen aan zichzelf stelt", zei Malen over zijn nu afgeronde transfer.

"Ik kan bijna niet wachten om met mijn nieuwe ploeggenoten op het veld te staan, mezelf met de besten te kunnen meten", voegde hij eraan toe. "En natuurlijk ben ik heel benieuwd naar de supporters en het stadion, waar heel Europa zo hoog van opgeeft".

Vermoedelijk komt Malen niet in de punt van de aanval terecht. Die plek lijkt bij Borussia voorbehouden aan de Noor Erling Haaland. Maar Malen kan natuurlijk ook als vleugelaanvaller uit de voeten. Denkbaar is bovendien een spelsysteem met twee spitsen. "Donyell is een speler met een groot offensief potentieel, die doelgevaar uitstraalt, creativiteit brengt en over snelheid beschikt", zei technisch directeur Michael Zorc over zijn Nederlandse aanwinst.

Meer uit Voetbal

Scorende Gakpo helpt Liverpool langs Spurs in League Cup

LIVERPOOL (ANP) - Cody Gakpo was dinsdagavond met een doelpunt belangrijk voor Liverpool in de derde ronde van de League Cup. Op Anfield werd Tottenham Hotspur met 3-1 verslagen. Gakpo scoorde de 2-0.

3 uur geleden
Messi komt nog één keer in actie voor Argentinië in afscheidsduel

BUENOS AIRES (ANP) - Lionel Messi zal nog één keer het shirt van Argentinië aantrekken. Dat heeft de Argentijnse voetbalbond dinsdagavond bekendgemaakt. De achtvoudig beste voetballer van de wereld kondigde eind augustus zijn afscheid aan als international, maar speelt op 6 oktober nog een vriendschappelijk duel.

6 uur geleden
Voetballer Rodríguez stopt als Colombiaans international

BOGOTÁ (ANP) - James Rodríguez stopt als Colombiaans international. Dat heeft de 35-jarige voetballer dinsdag bekendgemaakt via sociale media. Rodríguez speelde 131 interlands voor Colombia sinds zijn debuut in 2011. De aanvallende middenvelder was een van de smaakmakers op het WK van 2014, waar hij met zes doelpunten topscorer was.

6 uur geleden
Ajax wint inhaalwedstrijd van Willem II en neemt vierde plaats in

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft dinsdagavond een inhaalwedstrijd in de Eredivisie tegen Willem II gewonnen. In de Johan Cruijff Arena werd het 5-1. De wedstrijd was verplaatst vanwege de Europese verplichtingen van de Amsterdammers.

6 uur geleden
Dertienvoudig international Hateboer keert terug bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Hans Hateboer gaat na bijna tien jaar weer voor FC Groningen voetballen. De 32-jarige vleugelverdediger bereikte dinsdag een akkoord voor een contract van één seizoen met de huidige nummer 9 uit de Eredivisie.

6 uur geleden
Míchel wijzigt zes posities in opstelling Ajax tegen Willem II

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Míchel Sánchez heeft zijn elftal voor de inhaalwedstrijd in de Eredivisie tegen Willem II op zes posities gewijzigd ten opzichte van de 5-1-overwinning op Fortuna Sittard van zaterdag. In de Johan Cruijff ArenA wordt dinsdagavond om 20.00 uur afgetrapt.

9 uur geleden
RC Lens ontslaat Duitse trainer Toppmöller na zes wedstrijden

LENS (ANP) - RC Lens heeft de Duitse trainer Dino Toppmöller ontslagen. Dat maakte de Franse voetbalclub dinsdag bekend. De 45-jarige trainer maakte deze zomer de overstap naar Lens, en stond slechts zes wedstrijden voor de groep. Hij had de functie overgenomen van Pierre Sage, die met Lens verrassend tweede was geworden in de Franse competitie.

10 uur geleden