Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV bevestigt vertrek Malen naar Dortmund

PSV bevestigt vertrek Malen naar Dortmund

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft het vertrek van Donyell Malen naar Borussia Dortmund bevestigd. De 22-jarige clubtopscorer trainde, na vier jaar in Eindhoven onder contract te hebben gestaan, dinsdag in Zwitserland al mee met de Duitse topclub. Hij heeft daar na medisch te zijn goedgekeurd een verbintenis tot medio 2026 ondertekend.

"Dit is een prachtige transfer voor Donyell en PSV’, zei directeur voetbalzaken John de Jong. "We zijn ontzettend trots op het traject dat we samen hebben afgelegd en het resultaat daarvan."

PSV weekte Malen indertijd los bij Arsenal. De spits groeide uit tot een vaste waarde in het eerste elftal. Afgelopen seizoen scoorde hij in de competitie negentien keer. Ook op het Europese podium viel de trefzekerheid van de snelle international op met veertien doelpunten in 28 wedstrijden.

Jadon Sancho

Volgens mediaberichten betaalt Dortmund ongeveer 30 miljoen euro voor Malen. Hij moet daar Jadon Sancho, die voor 85 miljoen is overgenomen door Manchester United, doen vergeten. "Borussia Dortmund is een Europese topclub, die in de Bundesliga altijd bovenin meedoet en ook in de Champions League hoge eisen aan zichzelf stelt", zei Malen over zijn nu afgeronde transfer.

"Ik kan bijna niet wachten om met mijn nieuwe ploeggenoten op het veld te staan, mezelf met de besten te kunnen meten", voegde hij eraan toe. "En natuurlijk ben ik heel benieuwd naar de supporters en het stadion, waar heel Europa zo hoog van opgeeft".

Vermoedelijk komt Malen niet in de punt van de aanval terecht. Die plek lijkt bij Borussia voorbehouden aan de Noor Erling Haaland. Maar Malen kan natuurlijk ook als vleugelaanvaller uit de voeten. Denkbaar is bovendien een spelsysteem met twee spitsen. "Donyell is een speler met een groot offensief potentieel, die doelgevaar uitstraalt, creativiteit brengt en over snelheid beschikt", zei technisch directeur Michael Zorc over zijn Nederlandse aanwinst.

Meer uit Voetbal

Boze supporters blokkeren spelersbus De Graafschap

DOETINCHEM (ANP) - Boze supporters van De Graafschap houden de spelersbus tegen bij het stadion van de club uit Doetinchem. De poort zit op slot, bevestigde directeur Marco Bogers aan het ANP. Door de protestactie kan de bus niet vertrekken naar Arnhem voor de wedstrijd tegen Vitesse in de eerste divisie

19 minuten geleden
Minuut stilte en sobere sfeer bij voetbalwedstrijden in Polen

WARSCHAU (ANP/DPA) - De wedstrijden in het Poolse betaald voetbal gaan zondag door, ondanks dat er een nationale rouwperiode is afgekondigd na de dodelijke schietpartij in het centrum van Krakau. "De geplande voetbalwedstrijden gaan door, maar op een wijze die past bij de ernst van de situatie", verklaarde de Poolse bond PZPN.

54 minuten geleden
Messi eerste speler die voor tweede jaar op rij topscorer MLS is

MIAMI (ANP) - Lionel Messi is als eerste voetballer ooit voor het tweede jaar op rij topscorer geworden in de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS. De Argentijn ontving daarvoor de Amerikaanse versie van de Gouden Schoen. De 39-jarige vedette kwam in 34 wedstrijden tot 26 doelpunten voor Inter Miami. Hij bleef Petar Musa van FC Dallas voor, die 22 keer scoorde.

2 uur geleden
Real Madrid wint bij Valencia en houdt aansluiting met Barcelona

VALENCIA (ANP) - Real Madrid heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie met 3-0 gewonnen op bezoek bij Valencia. Daarmee komt Real op 30 punten, evenveel als koploper FC Barcelona, dat zondag een uitwedstrijd speelt tegen Atlético Madrid.

12 uur geleden
Koploper PSG wint van Troyes zevende competitiewedstrijd op rij

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond de zevende wedstrijd op rij gewonnen in de Franse competitie. In het eigen Parc des Princes werd ES Troyes met 1-0 verslagen door de regerend landskampioen. Illja Zabarny maakte in de 39e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.

12 uur geleden
Topscorer Tengstedt schiet Go Ahead Eagles langs Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zaterdagavond in Rotterdam met 1-0 gewonnen van Excelsior. Het enige doelpunt in de wedstrijd, die weinig hoogtepunten kende, kwam van de voet van Eredivisietopscorer Søren Tengstedt. Door de overwinning komt Go Ahead op 17 punten en staat het voorlopig achtste. Excelsior blijft vijftiende met 11 punten.

13 uur geleden
AS Roma wint weer en nadert koploper Lazio

ROME (ANP) - AS Roma heeft zaterdagavond in het Stadio Olimpico met 3-0 gewonnen van Sassuolo in de Serie A. Daarmee komt de club van Donyell Malen, Marten de Roon en Devyne Rensch op 27 punten, 1 punt minder dan koploper en stadsgenoot Lazio, dat zondag op bezoek gaat bij Napoli.

13 uur geleden