PSV bevestigt vertrek Malen naar Dortmund
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft het vertrek van Donyell Malen naar Borussia Dortmund bevestigd. De 22-jarige clubtopscorer trainde, na vier jaar in Eindhoven onder contract te hebben gestaan, dinsdag in Zwitserland al mee met de Duitse topclub. Hij heeft daar na medisch te zijn goedgekeurd een verbintenis tot medio 2026 ondertekend.
"Dit is een prachtige transfer voor Donyell en PSV’, zei directeur voetbalzaken John de Jong. "We zijn ontzettend trots op het traject dat we samen hebben afgelegd en het resultaat daarvan."
PSV weekte Malen indertijd los bij Arsenal. De spits groeide uit tot een vaste waarde in het eerste elftal. Afgelopen seizoen scoorde hij in de competitie negentien keer. Ook op het Europese podium viel de trefzekerheid van de snelle international op met veertien doelpunten in 28 wedstrijden.
Jadon Sancho
Volgens mediaberichten betaalt Dortmund ongeveer 30 miljoen euro voor Malen. Hij moet daar Jadon Sancho, die voor 85 miljoen is overgenomen door Manchester United, doen vergeten. "Borussia Dortmund is een Europese topclub, die in de Bundesliga altijd bovenin meedoet en ook in de Champions League hoge eisen aan zichzelf stelt", zei Malen over zijn nu afgeronde transfer.
"Ik kan bijna niet wachten om met mijn nieuwe ploeggenoten op het veld te staan, mezelf met de besten te kunnen meten", voegde hij eraan toe. "En natuurlijk ben ik heel benieuwd naar de supporters en het stadion, waar heel Europa zo hoog van opgeeft".
Vermoedelijk komt Malen niet in de punt van de aanval terecht. Die plek lijkt bij Borussia voorbehouden aan de Noor Erling Haaland. Maar Malen kan natuurlijk ook als vleugelaanvaller uit de voeten. Denkbaar is bovendien een spelsysteem met twee spitsen. "Donyell is een speler met een groot offensief potentieel, die doelgevaar uitstraalt, creativiteit brengt en over snelheid beschikt", zei technisch directeur Michael Zorc over zijn Nederlandse aanwinst.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst staat woensdag met Feyenoord voor een bijna onmogelijke opgave tijdens de uitwedstrijd tegen FC Barcelona in de Champions League. "We moeten onze club zo goed mogelijk vertegenwoordigen", zei hij tijdens een persconferentie in Camp Nou. "We spelen tegen een ploeg die steeds dichter bij een moment komt dat ze dit toernooi kunnen winnen. Ze zijn niet vaak kwetsbaar. Maar als er zo'n moment komt, dan moeten we dat herkennen."
14 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Anis Hadj Moussa begint woensdag met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen FC Barcelona in de Champions League. "We willen met een zo sterk mogelijk team spelen", zei trainer Giovanni van Bronckhorst op een persconferentie in Camp Nou. "Voor hem is dit geen mooiere wedstrijd om zijn voeten te laten spreken."
40 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse voetbalbond (RFEF) heeft een akkoord gesloten ter ondersteuning van vruchtbaarheidsbehandelingen voor vrouwelijke spelers en scheidsrechters. De bond presenteerde de maatregel dinsdag als een nieuwe manier om vrouwen in het topvoetbal meer vrijheid te geven om te beslissen of en wanneer ze moeder willen worden.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van Feyenoord voor de uitwedstrijd van woensdag tegen FC Barcelona in de Champions League. De 24-jarige rechtsbuiten had zijn zinnen gezet op een lucratieve transfer naar Al-Ittihad, dat bijna 40 miljoen euro voor hem overhad. Feyenoord en de club uit Saudi-Arabië bereikten echter geen overeenstemming over de betalingsvoorwaarden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sofyan Amrabat wil niet meer voor het Marokkaanse voetbalelftal uitkomen zolang Mohamed Ouahbi bondscoach is. Dat schrijft de middenvelder van Ajax op Instagram.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Nederlandse voetballers ontbreken op de lijst van genomineerden voor de Gouden Bal, de prijs voor de beste voetballer ter wereld. De organisatie maakte dinsdag de dertig namen bekend van de spelers die op 26 oktober in Londen kans maken op de Ballon d'Or.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie Nederlandse voetbalsters zijn genomineerd voor de Ballon d'Or Féminin, de prijs voor de beste voetbalster ter wereld. Dat heeft de organisatie van de prestigieuze sportprijs dinsdag bekendgemaakt. Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema zitten bij de dertig speelsters die op 26 oktober in Londen kans maken op de prijs.
3 uur geleden