Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV bevestigt vertrek Malen naar Dortmund

PSV bevestigt vertrek Malen naar Dortmund

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft het vertrek van Donyell Malen naar Borussia Dortmund bevestigd. De 22-jarige clubtopscorer trainde, na vier jaar in Eindhoven onder contract te hebben gestaan, dinsdag in Zwitserland al mee met de Duitse topclub. Hij heeft daar na medisch te zijn goedgekeurd een verbintenis tot medio 2026 ondertekend.

"Dit is een prachtige transfer voor Donyell en PSV’, zei directeur voetbalzaken John de Jong. "We zijn ontzettend trots op het traject dat we samen hebben afgelegd en het resultaat daarvan."

PSV weekte Malen indertijd los bij Arsenal. De spits groeide uit tot een vaste waarde in het eerste elftal. Afgelopen seizoen scoorde hij in de competitie negentien keer. Ook op het Europese podium viel de trefzekerheid van de snelle international op met veertien doelpunten in 28 wedstrijden.

Jadon Sancho

Volgens mediaberichten betaalt Dortmund ongeveer 30 miljoen euro voor Malen. Hij moet daar Jadon Sancho, die voor 85 miljoen is overgenomen door Manchester United, doen vergeten. "Borussia Dortmund is een Europese topclub, die in de Bundesliga altijd bovenin meedoet en ook in de Champions League hoge eisen aan zichzelf stelt", zei Malen over zijn nu afgeronde transfer.

"Ik kan bijna niet wachten om met mijn nieuwe ploeggenoten op het veld te staan, mezelf met de besten te kunnen meten", voegde hij eraan toe. "En natuurlijk ben ik heel benieuwd naar de supporters en het stadion, waar heel Europa zo hoog van opgeeft".

Vermoedelijk komt Malen niet in de punt van de aanval terecht. Die plek lijkt bij Borussia voorbehouden aan de Noor Erling Haaland. Maar Malen kan natuurlijk ook als vleugelaanvaller uit de voeten. Denkbaar is bovendien een spelsysteem met twee spitsen. "Donyell is een speler met een groot offensief potentieel, die doelgevaar uitstraalt, creativiteit brengt en over snelheid beschikt", zei technisch directeur Michael Zorc over zijn Nederlandse aanwinst.

Meer uit Voetbal

PSV pakt na eenvoudige zege op Cambuur leiding in de Eredivisie

LEEUWARDEN (ANP) - PSV gaat na twaalf speelronden aan de leiding van de Eredivisie. Het elftal van trainer Peter Bosz won zondag eenvoudig met 5-2 in Leeuwarden van SC Cambuur. Het duel werd na twintig minuten korte tijd stilgelegd nadat er bekertjes en plastic flesjes door de aanhang van Cambuur op het veld waren gegooid.

32 minuten geleden
Meerdink met twee treffers aan basis zege AZ op FC Groningen

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft met een sensationele 4-3-overwinning op FC Groningen de aansluiting met de top behouden. De ploeg van trainer Leeroy Echteld boog in Alkmaar een 3-1-achterstand om in een zege. AZ staat na twaalf duels met 23 punten op de vijfde plaats. FC Groningen is de nummer 9 van de Eredivisie met 15 punten.

33 minuten geleden
Scheidsrechter Kooij erkent na duel Twente - Ajax fout

ENSCHEDE (ANP) - Scheidsrechter Joey Kooij baalde van zijn optreden in het thuisduel van FC Twente tegen Ajax (2-2). Bij een voorsprong van 1-2 voor de bezoekers onderbrak hij een veelbelovende aanval van de thuisploeg omdat hij van videoscheidsrechter Dennis Higler hoorde dat Wout Weghorst een strafschop had veroorzaakt. Bij het zien van de beelden zag hij het anders. Geen penalty voor Ajax, maar FC Twente was vooral boos dat hen de gelijkmaker was ontnomen.

56 minuten geleden
Weghorst: blij met benutte strafschop en zeer verdiend punt

ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst speelde een hoofdrol in het thuisduel van FC Twente tegen zijn oude club Ajax (2-2). "Ik ben blij dat ik ons een zeer verdiend punt heb kunnen bezorgen", zei hij.

1 uur geleden
Liverpool vierde in Premier League na zege op Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Liverpool heeft zich in de Premier League herpakt van de nederlagen tegen Arsenal en Fenerbahçe. De ploeg van coach Andoni Iraola won met 3-1 bij Crystal Palace in Londen. Liverpool staat door de zege met 18 punten op de vierde plaats.

2 uur geleden
Weghorst redt in blessuretijd punt voor FC Twente tegen Ajax

ENSCHEDE (ANP) - Een boeiende wedstrijd tussen FC Twente en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd (2-2). Uitgerekend Wout Weghorst redde in blessuretijd een punt voor de thuisploeg. Hij benutte een strafschop tegen zijn oude club.

2 uur geleden
Burgemeester Marcouch: geweld en vuurwerk in stadions uitbannen

ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem vindt dat "geweld en vuurwerk" uitgebannen moeten worden uit stadions in het Nederlands betaald voetbal. "Het is onacceptabel dat kinderen soms bang zijn als ze naar een voetbalwedstrijd gaan", zei Marcouch zondag tegen het ANP nadat het duel tussen Vitesse en De Graafschap in de eerste divisie niet doorging. Supporters van De Graafschap, die niet welkom waren in Arnhem, hielden de eigen spelersbus in Doetinchem tegen.

4 uur geleden