PSV bevestigt vertrek Malen naar Dortmund
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft het vertrek van Donyell Malen naar Borussia Dortmund bevestigd. De 22-jarige clubtopscorer trainde, na vier jaar in Eindhoven onder contract te hebben gestaan, dinsdag in Zwitserland al mee met de Duitse topclub. Hij heeft daar na medisch te zijn goedgekeurd een verbintenis tot medio 2026 ondertekend.
"Dit is een prachtige transfer voor Donyell en PSV’, zei directeur voetbalzaken John de Jong. "We zijn ontzettend trots op het traject dat we samen hebben afgelegd en het resultaat daarvan."
PSV weekte Malen indertijd los bij Arsenal. De spits groeide uit tot een vaste waarde in het eerste elftal. Afgelopen seizoen scoorde hij in de competitie negentien keer. Ook op het Europese podium viel de trefzekerheid van de snelle international op met veertien doelpunten in 28 wedstrijden.
Jadon Sancho
Volgens mediaberichten betaalt Dortmund ongeveer 30 miljoen euro voor Malen. Hij moet daar Jadon Sancho, die voor 85 miljoen is overgenomen door Manchester United, doen vergeten. "Borussia Dortmund is een Europese topclub, die in de Bundesliga altijd bovenin meedoet en ook in de Champions League hoge eisen aan zichzelf stelt", zei Malen over zijn nu afgeronde transfer.
"Ik kan bijna niet wachten om met mijn nieuwe ploeggenoten op het veld te staan, mezelf met de besten te kunnen meten", voegde hij eraan toe. "En natuurlijk ben ik heel benieuwd naar de supporters en het stadion, waar heel Europa zo hoog van opgeeft".
Vermoedelijk komt Malen niet in de punt van de aanval terecht. Die plek lijkt bij Borussia voorbehouden aan de Noor Erling Haaland. Maar Malen kan natuurlijk ook als vleugelaanvaller uit de voeten. Denkbaar is bovendien een spelsysteem met twee spitsen. "Donyell is een speler met een groot offensief potentieel, die doelgevaar uitstraalt, creativiteit brengt en over snelheid beschikt", zei technisch directeur Michael Zorc over zijn Nederlandse aanwinst.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft in de heenwedstrijd in de play-offs van de Champions League kansloos verloren van FK Bodø/Glimt. Het elftal van trainer Dick Schreuder ging in een uitverkochte Goffert met 3-1 onderuit tegen de club uit Noorwegen. Sondre Brunstad Fet, Andreas Helmersen en Haitam Aleesami maakten de doelpunten voor de bezoekers. Clement Bischoff scoorde voor NEC. De return is dinsdag in Noorwegen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De eerste competitiewedstrijd van Paris Saint-Germain is geen thuis- maar een uitwedstrijd. De Franse League (LFP) heeft de wedstrijd omgezet vanwege de slechte staat van de grasmat van de landskampioen en Champions League-winnaar.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC begint met Dušan Tadić in de basis aan de play-offs in de Champions League tegen het Noorse FK Bodø/Glimt. Trainer Dick Schreuder hoopt dat het publiek in het uitverkochte stadion zijn team naar het hoogste niveau tilt.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Verdediger Rodrigo Guth keert terug bij Fortuna Sittard. De 25-jarige Braziliaan tekende een contract voor één seizoen bij de club uit Limburg, die hij vorig jaar verruilde voor het Argentijnse Atlético Talleres.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voetbalster Camie Mol overgenomen van AZ. De 24-jarige verdedigster heeft een contract getekend voor twee seizoenen en keert daarmee terug naar de club waar ze in de jeugdopleiding speelde.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Tijjani Reijnders verruilt Manchester City definitief voor Al Qadsiah dat uitkomt in de Saudi Pro League. De 28-jarige international heeft bij de club uit Khobar in Saudi-Arabië, waar Brendan Rodgers de trainer is, een meerjarig contract getekend. Reijnders heeft een contract getekend tot medio 2031.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez van Ajax hamert op scherpte bij zijn spelers in aanloop naar het eerste duel met FC Sion in de play-offs om een ticket voor de Conference League. "We weten dat we geen moment kunnen verslappen", zei de Spaanse coach een dag voor het duel van donderdag in Zwitserland.
5 uur geleden