PSV bereikt play-offs Europa League na ruime zege op Mura
MURSKA SOBOTA (ANP) - PSV heeft zich eenvoudig geplaatst voor de play-offs van de Europa League. De Eindhovenaren wonnen donderdag in Slovenië eenvoudig van NS Mura: 1-5. Volgende week donderdag wacht in Noorwegen de confrontatie met Rosenborg BK, dat het Turkse Alanyaspor aan de kant zette (1-0). De winnaar bereikt het hoofdtoernooi van de Europa League.
Donyell Malen zette PSV in de 17e minuut op voorsprong. Middenvelder Nino Kouter bracht de thuisploeg even later alweer op gelijke hoogte. Dankzij een treffer van Mauro Júnior ging PSV toch met een voorsprong rusten.
In de tweede helft liep het elftal van trainer Roger Schmidt via Cody Gakpo (54e minuut), Malen (65e minuut) en opnieuw Gakpo (90e minuut) verder uit.
Tegenvaller voor PSV was het vroege uitvallen van de Argentijnse aanvaller Maximiliano Romero, die naar de kant ging met een blessure aan zijn linkerknie.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
2 uur geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sébastien Haller kan mogelijk toch met Ivoorkust meedoen aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht viel zondag kort na zijn invalbeurt uit in de wedstrijd tegen NAC Breda (1-1).
3 uur geledenZEIST (ANP) - Ajax is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 15.000 euro. De Amsterdamse voetbalclub wordt daarmee bestraft voor het afsteken van vuurwerk in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen op 1 november. Dat meldt de KNVB.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax raakt na ruim twee jaar hoofd scouting Kelvin de Lang kwijt. De 44-jarige Amsterdammer had nog een contract tot medio 2027, maar heeft besloten Ajax te verlaten, meldt de club op zijn website. De Lang kwam in de zomer van 2023 van Manchester City naar Ajax.
5 uur geleden