PSV bereikt play-offs Europa League na ruime zege op Mura
MURSKA SOBOTA (ANP) - PSV heeft zich eenvoudig geplaatst voor de play-offs van de Europa League. De Eindhovenaren wonnen donderdag in Slovenië eenvoudig van NS Mura: 1-5. Volgende week donderdag wacht in Noorwegen de confrontatie met Rosenborg BK, dat het Turkse Alanyaspor aan de kant zette (1-0). De winnaar bereikt het hoofdtoernooi van de Europa League.
Donyell Malen zette PSV in de 17e minuut op voorsprong. Middenvelder Nino Kouter bracht de thuisploeg even later alweer op gelijke hoogte. Dankzij een treffer van Mauro Júnior ging PSV toch met een voorsprong rusten.
In de tweede helft liep het elftal van trainer Roger Schmidt via Cody Gakpo (54e minuut), Malen (65e minuut) en opnieuw Gakpo (90e minuut) verder uit.
Tegenvaller voor PSV was het vroege uitvallen van de Argentijnse aanvaller Maximiliano Romero, die naar de kant ging met een blessure aan zijn linkerknie.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
2 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
4 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
18 uur geleden