Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV bereikt na rumoerige week alsnog voorronde Champions League

PSV bereikt na rumoerige week alsnog voorronde Champions League

ALKMAAR (ANP) - PSV heeft zich op de slotdag van de Eredivisie verzekerd van deelname aan de voorronden van de Champions League. Vier dagen na het plotselinge vertrek van hoofdtrainer Ruud van Nistelrooij, wonnen de Eindhovenaren bij AZ: 1-2. Achteraf gezien had PSV ook mogen verliezen, omdat Ajax onderuit ging bij FC Twente (3-1). AZ is als nummer 4 veroordeeld tot de voorronden van de Conference League.

PSV moet twee voorronden zien te overleven om het hoofdtoernooi van de Champions League te halen. Dit seizoen lukte dat niet. PSV schakelde wel AS Monaco uit, maar strandde daarna in de play-offs tegen Rangers FC.

Fred Rutten gaf vrijdag al aan dat hij weinig tot niets zou veranderen. De interim-trainer noemde als belangrijkste reden de lange ongeslagen reeks van PSV, dat in de Eredivisie vier maanden geleden voor het laatst verloor. FC Emmen was op 24 januari met 1-0 te sterk. De vijftien duels daarna bleef PSV ongeslagen, al scheelde het vorig weekeinde niet veel. De Eindhovenaren kwamen toen in eigen stadion tegen sc Heerenveen terug van een achterstand van twee doelpunten: 3-3.

Grote kans

PSV startte tegen AZ met precies dezelfde elf basisspelers. Dat betekende dat rechtsback Phillipp Mwene en rechtsbuiten Anwar El Ghazi weer de voorkeur kregen boven Jordan Teze en Johan Bakayoko.

Het duurde vrij lang voordat de wedstrijd in Alkmaar een beetje op gang kwam. AZ noteerde halverwege de eerste helft de eerste grote kans. Een schot van dichtbij van Vangelis Pavlidis werd gestopt door keeper Walter Benítez. PSV stond verder niet onder grote druk. De Brabanders hadden zelf in de 37e minuut op voorsprong moeten komen. Guus Til kopte in kansrijke positie naast.

Penalty

Toen AZ door kreeg dat Twente tegen Ajax de leiding had genomen, begon het publiek in het AFAS Stadion achter de ploeg te gaan staan. Pavlidis miste in de 62e minuut van dichtbij. PSV had kort daarna wel succes. Na goed voorbereidend werk van Luuk de Jong kon Xavi Simons vrij richting het doel van AZ lopen. De aanvaller werd nog wel gehinderd, maar schoot knap raak: 0-1.

Joey Veerman hielp AZ terug in de wedstrijd door invaller Riechedly Bazoer in de 84e minuut in het strafschopgebied aan te tikken. Jesper Karlsson benutte de penalty. Een slotoffensief leverde AZ niet meer het benodigde tweede doelpunt op en Simons besliste in de counter na een fraaie individuele actie het duel: 1-2.

Meer uit Voetbal

Galatasaray: Lang mist oefenduel van Oranje met Noorwegen

ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.

6 uur geleden
Oranjefans plannen eerbetoon aan Cruijff in oefenduel met Noren

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.

8 uur geleden
Verdediger Botman succesvol geopereerd aan blessure in gezicht

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.

8 uur geleden
Bondscoach Koeman rekent niet op geblesseerde Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."

9 uur geleden
Sevilla neemt afscheid van trainer Almeyda

SEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.

10 uur geleden
Van Gaal blijft ook nieuwe leiding van Ajax adviseren

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.

12 uur geleden
Middenvelder Nmecha mist interlands van Duitsland door blessure

DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).

14 uur geleden