Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV beleeft ook tegen Heerenveen zorgeloze avond en blijft winnen

PSV beleeft ook tegen Heerenveen zorgeloze avond en blijft winnen

EINDHOVEN (ANP) - PSV is hard op weg om de winterstop in te gaan zonder puntenverlies. De Eindhovenaren versloegen sc Heerenveen met 2-0 en zijn ook na vijftien duels in de Eredivisie nog foutloos. PSV speelt volgende week zondag de laatste competitiewedstrijd van dit jaar, bij AZ.

De weg naar de eerste landstitel sinds 2018 ligt daarmee helemaal open voor PSV, dat in de race is voor meerdere records. Het is voor de vierde keer in de historie dat de club in een kalenderjaar minstens 28 zeges in de competitie behaalde (28 keer winst, zes keer gelijk en één keer verloren). Eerder gebeurde dat in 2006 (30), 1987 (29) en 2017 (28). PSV is ook weer een stap dichter bij de reeks van zeventien zeges op rij in de Eredivisie onder leiding van Guus Hiddink, in het seizoen 1987/1988.

Trainer Peter Bosz kon tegen Heerenveen niet beschikken over Jerdy Schouten. De middenvelder, die zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-2) nog belangrijk was als centrale verdediger, bleek niet wedstrijdfit. Bosz verwacht Schouten niet lang kwijt te zijn. André Ramalho nam zijn plek naast Olivier Boscagli weer in en Malik Tillman kreeg als linksbuiten de voorkeur boven Yorbe Vertessen. Buitenspelers Noa Lang en Hirving Lozano waren nog altijd niet inzetbaar.

Openingsdoelpunt

Topscorer Luuk de Jong kreeg al in de 2e minuut de kans te scoren, maar hij schoot vanuit kansrijke positie over. Sc Heerenveen kwam er af en toe dreigend uit. Pelle van Amersfoort zag na een klein kwartier spelen zijn schot worden geblokt door Sergiño Dest. De aanvaller zag daarbij Osame Sahraoui over het hoofd. Kort daarna trapte verdediger Sven van Beek de bal uit een hoekschop net naast.

PSV opende in de 33e minuut wel de score. Na een voorzet van Tillman, die van richting werd veranderd door de Noorse verdediger Oliver Braude, tikte Guus Til de bal bij de tweede paal binnen. De thuisploeg liet na om in het vervolg van de eerste helft verder afstand te nemen. Onder anderen middenvelders Joey Veerman en Ismael Saibari waren in de buurt van een treffer.

Afgekeurd doelpunt

Ook na rust was PSV beter. Luuk de Jong scoorde na een klein uur, maar hij had hands gemaakt. Heerenveen bleef daardoor in de wedstrijd, maar het verdiende tweede doelpunt viel alsnog. Invaller Ricardo Pepi, die als vervanger van De Jong pas enkele minuten op het veld stond, passeerde Andries Noppert in de 78e minuut in de verre hoek: 2-0.

Meer uit Voetbal

ManCity boekt zege bij Newcastle in halve finale League Cup

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.

12 uur geleden
FC Twente naar kwartfinale KNVB-beker na late zege bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.

13 uur geleden
Borussia Dortmund herpakt zich met ruime zege op Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.

13 uur geleden
Twee duels schorsing voor Napoli-trainer Conte na rood in topper

NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.

15 uur geleden
Barcelona-aanvoerder De Jong voor één wedstrijd geschorst na rood

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.

16 uur geleden
Coach Bosz zwijgt nog over zijn toekomst bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.

22 uur geleden
PSV neemt doelman Kovar definitief over van Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.

1 dag geleden