Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV beleeft ook tegen Heerenveen zorgeloze avond en blijft winnen

PSV beleeft ook tegen Heerenveen zorgeloze avond en blijft winnen

EINDHOVEN (ANP) - PSV is hard op weg om de winterstop in te gaan zonder puntenverlies. De Eindhovenaren versloegen sc Heerenveen met 2-0 en zijn ook na vijftien duels in de Eredivisie nog foutloos. PSV speelt volgende week zondag de laatste competitiewedstrijd van dit jaar, bij AZ.

De weg naar de eerste landstitel sinds 2018 ligt daarmee helemaal open voor PSV, dat in de race is voor meerdere records. Het is voor de vierde keer in de historie dat de club in een kalenderjaar minstens 28 zeges in de competitie behaalde (28 keer winst, zes keer gelijk en één keer verloren). Eerder gebeurde dat in 2006 (30), 1987 (29) en 2017 (28). PSV is ook weer een stap dichter bij de reeks van zeventien zeges op rij in de Eredivisie onder leiding van Guus Hiddink, in het seizoen 1987/1988.

Trainer Peter Bosz kon tegen Heerenveen niet beschikken over Jerdy Schouten. De middenvelder, die zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-2) nog belangrijk was als centrale verdediger, bleek niet wedstrijdfit. Bosz verwacht Schouten niet lang kwijt te zijn. André Ramalho nam zijn plek naast Olivier Boscagli weer in en Malik Tillman kreeg als linksbuiten de voorkeur boven Yorbe Vertessen. Buitenspelers Noa Lang en Hirving Lozano waren nog altijd niet inzetbaar.

Openingsdoelpunt

Topscorer Luuk de Jong kreeg al in de 2e minuut de kans te scoren, maar hij schoot vanuit kansrijke positie over. Sc Heerenveen kwam er af en toe dreigend uit. Pelle van Amersfoort zag na een klein kwartier spelen zijn schot worden geblokt door Sergiño Dest. De aanvaller zag daarbij Osame Sahraoui over het hoofd. Kort daarna trapte verdediger Sven van Beek de bal uit een hoekschop net naast.

PSV opende in de 33e minuut wel de score. Na een voorzet van Tillman, die van richting werd veranderd door de Noorse verdediger Oliver Braude, tikte Guus Til de bal bij de tweede paal binnen. De thuisploeg liet na om in het vervolg van de eerste helft verder afstand te nemen. Onder anderen middenvelders Joey Veerman en Ismael Saibari waren in de buurt van een treffer.

Afgekeurd doelpunt

Ook na rust was PSV beter. Luuk de Jong scoorde na een klein uur, maar hij had hands gemaakt. Heerenveen bleef daardoor in de wedstrijd, maar het verdiende tweede doelpunt viel alsnog. Invaller Ricardo Pepi, die als vervanger van De Jong pas enkele minuten op het veld stond, passeerde Andries Noppert in de 78e minuut in de verre hoek: 2-0.

Meer uit Voetbal

Liverpool wint met invaller Salah van Brighton

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.

45 minuten geleden
Feyenoord traint met Nieuwkoop en Watanabe voor honderden fans

ROTTERDAM (ANP) - Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe hebben de laatste training van Feyenoord voor het uitduel van zondag met Ajax afgewerkt. Beide verdedigers ontbraken donderdag in de verloren uitwedstrijd tegen FCSB omdat ze onvoldoende fit waren.

3 uur geleden
Liverpool begint zonder Salah in basis aan thuisduel met Brighton

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool begint zonder Mohamed Salah aan de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion. De aanvaller zit op de bank als het duel om 16.00 uur begint. Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch verschijnen wel aan de aftrap. Van Dijk staat voor zijn 250e wedstrijd voor de regerend kampioen in de Premier League.

3 uur geleden
Vijf miljoen fans willen ondanks hoge ticketprijzen naar WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).

5 uur geleden
Britse media: Salah weer terug in wedstrijdselectie Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.

23 uur geleden
De Ligt ontbreekt bij United, Timber twijfelgeval bij Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.

1 dag geleden
Oranje ontvangt Noorwegen en Ecuador in Amsterdam en Eindhoven

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.

1 dag geleden