PSV beleeft ook tegen Heerenveen zorgeloze avond en blijft winnen
EINDHOVEN (ANP) - PSV is hard op weg om de winterstop in te gaan zonder puntenverlies. De Eindhovenaren versloegen sc Heerenveen met 2-0 en zijn ook na vijftien duels in de Eredivisie nog foutloos. PSV speelt volgende week zondag de laatste competitiewedstrijd van dit jaar, bij AZ.
De weg naar de eerste landstitel sinds 2018 ligt daarmee helemaal open voor PSV, dat in de race is voor meerdere records. Het is voor de vierde keer in de historie dat de club in een kalenderjaar minstens 28 zeges in de competitie behaalde (28 keer winst, zes keer gelijk en één keer verloren). Eerder gebeurde dat in 2006 (30), 1987 (29) en 2017 (28). PSV is ook weer een stap dichter bij de reeks van zeventien zeges op rij in de Eredivisie onder leiding van Guus Hiddink, in het seizoen 1987/1988.
Trainer Peter Bosz kon tegen Heerenveen niet beschikken over Jerdy Schouten. De middenvelder, die zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-2) nog belangrijk was als centrale verdediger, bleek niet wedstrijdfit. Bosz verwacht Schouten niet lang kwijt te zijn. André Ramalho nam zijn plek naast Olivier Boscagli weer in en Malik Tillman kreeg als linksbuiten de voorkeur boven Yorbe Vertessen. Buitenspelers Noa Lang en Hirving Lozano waren nog altijd niet inzetbaar.
Openingsdoelpunt
Topscorer Luuk de Jong kreeg al in de 2e minuut de kans te scoren, maar hij schoot vanuit kansrijke positie over. Sc Heerenveen kwam er af en toe dreigend uit. Pelle van Amersfoort zag na een klein kwartier spelen zijn schot worden geblokt door Sergiño Dest. De aanvaller zag daarbij Osame Sahraoui over het hoofd. Kort daarna trapte verdediger Sven van Beek de bal uit een hoekschop net naast.
PSV opende in de 33e minuut wel de score. Na een voorzet van Tillman, die van richting werd veranderd door de Noorse verdediger Oliver Braude, tikte Guus Til de bal bij de tweede paal binnen. De thuisploeg liet na om in het vervolg van de eerste helft verder afstand te nemen. Onder anderen middenvelders Joey Veerman en Ismael Saibari waren in de buurt van een treffer.
Afgekeurd doelpunt
Ook na rust was PSV beter. Luuk de Jong scoorde na een klein uur, maar hij had hands gemaakt. Heerenveen bleef daardoor in de wedstrijd, maar het verdiende tweede doelpunt viel alsnog. Invaller Ricardo Pepi, die als vervanger van De Jong pas enkele minuten op het veld stond, passeerde Andries Noppert in de 78e minuut in de verre hoek: 2-0.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
53 minuten geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.
2 uur geledenZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.
3 uur geledenPRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.
3 uur geleden