PSV beleeft ook tegen Heerenveen zorgeloze avond en blijft winnen
EINDHOVEN (ANP) - PSV is hard op weg om de winterstop in te gaan zonder puntenverlies. De Eindhovenaren versloegen sc Heerenveen met 2-0 en zijn ook na vijftien duels in de Eredivisie nog foutloos. PSV speelt volgende week zondag de laatste competitiewedstrijd van dit jaar, bij AZ.
De weg naar de eerste landstitel sinds 2018 ligt daarmee helemaal open voor PSV, dat in de race is voor meerdere records. Het is voor de vierde keer in de historie dat de club in een kalenderjaar minstens 28 zeges in de competitie behaalde (28 keer winst, zes keer gelijk en één keer verloren). Eerder gebeurde dat in 2006 (30), 1987 (29) en 2017 (28). PSV is ook weer een stap dichter bij de reeks van zeventien zeges op rij in de Eredivisie onder leiding van Guus Hiddink, in het seizoen 1987/1988.
Trainer Peter Bosz kon tegen Heerenveen niet beschikken over Jerdy Schouten. De middenvelder, die zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-2) nog belangrijk was als centrale verdediger, bleek niet wedstrijdfit. Bosz verwacht Schouten niet lang kwijt te zijn. André Ramalho nam zijn plek naast Olivier Boscagli weer in en Malik Tillman kreeg als linksbuiten de voorkeur boven Yorbe Vertessen. Buitenspelers Noa Lang en Hirving Lozano waren nog altijd niet inzetbaar.
Openingsdoelpunt
Topscorer Luuk de Jong kreeg al in de 2e minuut de kans te scoren, maar hij schoot vanuit kansrijke positie over. Sc Heerenveen kwam er af en toe dreigend uit. Pelle van Amersfoort zag na een klein kwartier spelen zijn schot worden geblokt door Sergiño Dest. De aanvaller zag daarbij Osame Sahraoui over het hoofd. Kort daarna trapte verdediger Sven van Beek de bal uit een hoekschop net naast.
PSV opende in de 33e minuut wel de score. Na een voorzet van Tillman, die van richting werd veranderd door de Noorse verdediger Oliver Braude, tikte Guus Til de bal bij de tweede paal binnen. De thuisploeg liet na om in het vervolg van de eerste helft verder afstand te nemen. Onder anderen middenvelders Joey Veerman en Ismael Saibari waren in de buurt van een treffer.
Afgekeurd doelpunt
Ook na rust was PSV beter. Luuk de Jong scoorde na een klein uur, maar hij had hands gemaakt. Heerenveen bleef daardoor in de wedstrijd, maar het verdiende tweede doelpunt viel alsnog. Invaller Ricardo Pepi, die als vervanger van De Jong pas enkele minuten op het veld stond, passeerde Andries Noppert in de 78e minuut in de verre hoek: 2-0.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree gemaakt bij Corinthians. De 32-jarige Nederlandse aanvaller kwam in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Atlético Mineiro na een uur spelen als invaller in het veld. Zakaria Labyad, oud-speler van onder meer PSV en Ajax, maakte in de slotfase het doelpunt.
19 minuten geledenNAPELS (ANP/RTR) - Antonio Conte vertrekt na twee seizoenen bij Napoli. Dat maakte de 56-jarige trainer bekend na de laatste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Udinese, die met 1-0 werd gewonnen. Napoli eindigde daarmee achter kampioen Internazionale als tweede in de Serie A. Vorig seizoen ging de landstitel naar Napoli.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rogier Meijer is vanaf komend seizoen trainer van Sparta Rotterdam. De 44-jarige Doetinchemmer volgt bij de nummer 10 uit de Eredivisie Maurice Steijn op.
2 uur geledenVERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
16 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
20 uur geleden