PSV beleeft ook tegen Heerenveen zorgeloze avond en blijft winnen
EINDHOVEN (ANP) - PSV is hard op weg om de winterstop in te gaan zonder puntenverlies. De Eindhovenaren versloegen sc Heerenveen met 2-0 en zijn ook na vijftien duels in de Eredivisie nog foutloos. PSV speelt volgende week zondag de laatste competitiewedstrijd van dit jaar, bij AZ.
De weg naar de eerste landstitel sinds 2018 ligt daarmee helemaal open voor PSV, dat in de race is voor meerdere records. Het is voor de vierde keer in de historie dat de club in een kalenderjaar minstens 28 zeges in de competitie behaalde (28 keer winst, zes keer gelijk en één keer verloren). Eerder gebeurde dat in 2006 (30), 1987 (29) en 2017 (28). PSV is ook weer een stap dichter bij de reeks van zeventien zeges op rij in de Eredivisie onder leiding van Guus Hiddink, in het seizoen 1987/1988.
Trainer Peter Bosz kon tegen Heerenveen niet beschikken over Jerdy Schouten. De middenvelder, die zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-2) nog belangrijk was als centrale verdediger, bleek niet wedstrijdfit. Bosz verwacht Schouten niet lang kwijt te zijn. André Ramalho nam zijn plek naast Olivier Boscagli weer in en Malik Tillman kreeg als linksbuiten de voorkeur boven Yorbe Vertessen. Buitenspelers Noa Lang en Hirving Lozano waren nog altijd niet inzetbaar.
Openingsdoelpunt
Topscorer Luuk de Jong kreeg al in de 2e minuut de kans te scoren, maar hij schoot vanuit kansrijke positie over. Sc Heerenveen kwam er af en toe dreigend uit. Pelle van Amersfoort zag na een klein kwartier spelen zijn schot worden geblokt door Sergiño Dest. De aanvaller zag daarbij Osame Sahraoui over het hoofd. Kort daarna trapte verdediger Sven van Beek de bal uit een hoekschop net naast.
PSV opende in de 33e minuut wel de score. Na een voorzet van Tillman, die van richting werd veranderd door de Noorse verdediger Oliver Braude, tikte Guus Til de bal bij de tweede paal binnen. De thuisploeg liet na om in het vervolg van de eerste helft verder afstand te nemen. Onder anderen middenvelders Joey Veerman en Ismael Saibari waren in de buurt van een treffer.
Afgekeurd doelpunt
Ook na rust was PSV beter. Luuk de Jong scoorde na een klein uur, maar hij had hands gemaakt. Heerenveen bleef daardoor in de wedstrijd, maar het verdiende tweede doelpunt viel alsnog. Invaller Ricardo Pepi, die als vervanger van De Jong pas enkele minuten op het veld stond, passeerde Andries Noppert in de 78e minuut in de verre hoek: 2-0.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
3 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
8 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
23 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geleden