Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV beleeft eenvoudige avond tegen tiental AZ

PSV beleeft eenvoudige avond tegen tiental AZ

ALKMAAR (ANP) - PSV blijft de Eredivisie domineren. De regerend landskampioen won bij AZ ook de eerste topper van dit seizoen zonder problemen: 1-2. Van een echte wedstrijd was alleen in de openingsfase sprake. AZ moest al vanaf de elfde minuut verder met een man minder na direct rood voor David Møller Wolfe, voor een overtreding op de doorgebroken Guus Til.

Het duel in Alkmaar deed in veel denken aan de ontmoeting van vorig seizoen, in december. PSV scoorde toen in het eerste kwartier drie keer, waarmee de spanning ook direct weg was. Uiteindelijk wonnen de Eindhovenaren toen met 4-0.

AZ wilde een herhaling van dat treffen voorkomen, maar moest het strijdplan al snel aanpassen. Scheidsrechter Allard Lindhout twijfelde eerst nog even toen Møller Wolfe Til naar de grond trok, maar floot uiteindelijk toch en trok vervolgens gedecideerd rood.

Geplaagd

Nog voordat AZ-trainer Maarten Martens tactisch ingreep, opende PSV de score. Rick Karsdorp legde de bal na een kwartier spelen hoog bij de tweede paal neer, waarna Guus Til opzij kopte. Luuk de Jong werkte de bal via Sven Mijnans in het doel. Voor de Jong was het al zijn veertiende treffer tegen AZ in de Eredivisie.

Mijnans werd na het doelpunt gewisseld en vervangen door verdediger Denso Kasius. PSV verdubbelde in de 22e minuut de voorsprong. Opnieuw stond Til aan de basis. Doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro tikte een voorzet van de middenvelder opzij, waarna Noa Lang raak schoot. Lang, die lang werd geplaagd door blessures, scoorde in september vorig jaar voor het laatst in de competitie.

Ruime nederlaag

PSV kon het met die snelle, comfortabele voorsprong rustig aan doen tegen de tien spelers van AZ. Een tegenvaller was het kort voor rust geblesseerd uitvallen van Jerdy Schouten. De middenvelder kreeg opnieuw last van zijn knie.

Armando Obispo verving Schouten en Noa Lang ging er halverwege af voor Ivan Perisic. Met het oog op de ontmoeting van dinsdag met Paris Saint-Germain in de Champions League, hoefde PSV na rust niet in de hoogste versnelling te spelen.

AZ bleef daarmee net zo'n ruime nederlaag als vorig seizoen bespaard en scoorde kort voor tijd via invaller Denso Kasius zelfs tegen (1-2). De Alkmaarders hebben nu de laatste drie competitieduels verloren en staan 11 punten achter op PSV.

Meer uit Voetbal

Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

47 minuten geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

49 minuten geleden
Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

1 uur geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

1 uur geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

2 uur geleden
Verbruggen is eerste doelman van Oranje op WK

ZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.

5 uur geleden
Oranje oefent met rechtsback Wieffer tegen Algerije in De Kuip

ZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.

5 uur geleden