PSV beleeft eenvoudige avond tegen tiental AZ
ALKMAAR (ANP) - PSV blijft de Eredivisie domineren. De regerend landskampioen won bij AZ ook de eerste topper van dit seizoen zonder problemen: 1-2. Van een echte wedstrijd was alleen in de openingsfase sprake. AZ moest al vanaf de elfde minuut verder met een man minder na direct rood voor David Møller Wolfe, voor een overtreding op de doorgebroken Guus Til.
Het duel in Alkmaar deed in veel denken aan de ontmoeting van vorig seizoen, in december. PSV scoorde toen in het eerste kwartier drie keer, waarmee de spanning ook direct weg was. Uiteindelijk wonnen de Eindhovenaren toen met 4-0.
AZ wilde een herhaling van dat treffen voorkomen, maar moest het strijdplan al snel aanpassen. Scheidsrechter Allard Lindhout twijfelde eerst nog even toen Møller Wolfe Til naar de grond trok, maar floot uiteindelijk toch en trok vervolgens gedecideerd rood.
Geplaagd
Nog voordat AZ-trainer Maarten Martens tactisch ingreep, opende PSV de score. Rick Karsdorp legde de bal na een kwartier spelen hoog bij de tweede paal neer, waarna Guus Til opzij kopte. Luuk de Jong werkte de bal via Sven Mijnans in het doel. Voor de Jong was het al zijn veertiende treffer tegen AZ in de Eredivisie.
Mijnans werd na het doelpunt gewisseld en vervangen door verdediger Denso Kasius. PSV verdubbelde in de 22e minuut de voorsprong. Opnieuw stond Til aan de basis. Doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro tikte een voorzet van de middenvelder opzij, waarna Noa Lang raak schoot. Lang, die lang werd geplaagd door blessures, scoorde in september vorig jaar voor het laatst in de competitie.
Ruime nederlaag
PSV kon het met die snelle, comfortabele voorsprong rustig aan doen tegen de tien spelers van AZ. Een tegenvaller was het kort voor rust geblesseerd uitvallen van Jerdy Schouten. De middenvelder kreeg opnieuw last van zijn knie.
Armando Obispo verving Schouten en Noa Lang ging er halverwege af voor Ivan Perisic. Met het oog op de ontmoeting van dinsdag met Paris Saint-Germain in de Champions League, hoefde PSV na rust niet in de hoogste versnelling te spelen.
AZ bleef daarmee net zo'n ruime nederlaag als vorig seizoen bespaard en scoorde kort voor tijd via invaller Denso Kasius zelfs tegen (1-2). De Alkmaarders hebben nu de laatste drie competitieduels verloren en staan 11 punten achter op PSV.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
14 minuten geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft de koppositie in de Bundesliga verstevigd met een zege op Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
4 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
22 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
22 uur geleden