PSV beleeft eenvoudige avond tegen tiental AZ
ALKMAAR (ANP) - PSV blijft de Eredivisie domineren. De regerend landskampioen won bij AZ ook de eerste topper van dit seizoen zonder problemen: 1-2. Van een echte wedstrijd was alleen in de openingsfase sprake. AZ moest al vanaf de elfde minuut verder met een man minder na direct rood voor David Møller Wolfe, voor een overtreding op de doorgebroken Guus Til.
Het duel in Alkmaar deed in veel denken aan de ontmoeting van vorig seizoen, in december. PSV scoorde toen in het eerste kwartier drie keer, waarmee de spanning ook direct weg was. Uiteindelijk wonnen de Eindhovenaren toen met 4-0.
AZ wilde een herhaling van dat treffen voorkomen, maar moest het strijdplan al snel aanpassen. Scheidsrechter Allard Lindhout twijfelde eerst nog even toen Møller Wolfe Til naar de grond trok, maar floot uiteindelijk toch en trok vervolgens gedecideerd rood.
Geplaagd
Nog voordat AZ-trainer Maarten Martens tactisch ingreep, opende PSV de score. Rick Karsdorp legde de bal na een kwartier spelen hoog bij de tweede paal neer, waarna Guus Til opzij kopte. Luuk de Jong werkte de bal via Sven Mijnans in het doel. Voor de Jong was het al zijn veertiende treffer tegen AZ in de Eredivisie.
Mijnans werd na het doelpunt gewisseld en vervangen door verdediger Denso Kasius. PSV verdubbelde in de 22e minuut de voorsprong. Opnieuw stond Til aan de basis. Doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro tikte een voorzet van de middenvelder opzij, waarna Noa Lang raak schoot. Lang, die lang werd geplaagd door blessures, scoorde in september vorig jaar voor het laatst in de competitie.
Ruime nederlaag
PSV kon het met die snelle, comfortabele voorsprong rustig aan doen tegen de tien spelers van AZ. Een tegenvaller was het kort voor rust geblesseerd uitvallen van Jerdy Schouten. De middenvelder kreeg opnieuw last van zijn knie.
Armando Obispo verving Schouten en Noa Lang ging er halverwege af voor Ivan Perisic. Met het oog op de ontmoeting van dinsdag met Paris Saint-Germain in de Champions League, hoefde PSV na rust niet in de hoogste versnelling te spelen.
AZ bleef daarmee net zo'n ruime nederlaag als vorig seizoen bespaard en scoorde kort voor tijd via invaller Denso Kasius zelfs tegen (1-2). De Alkmaarders hebben nu de laatste drie competitieduels verloren en staan 11 punten achter op PSV.
Meer uit Voetbal
EAST HANOVER (ANP/RTR) - De laatste training van Spanje voorafgaand aan de finale van het WK tegen Argentinië is afgelast. Het onweerde zo heftig dat de spelers van de Europees kampioen niet op het veld van het Melanie Lane-trainingscomplex in New Jersey verschenen.
2 uur geledenDELDEN (ANP) - Oranje-international Wout Weghorst heeft gescoord bij zijn officieuze debuut voor FC Twente. De van Ajax overgekomen spits schoot tegen Gent op aangeven van Ruud Nijstad na een kleine tien minuten de 1-1 binnen. Het duel in Delden eindigde in 2-2.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De FIFA heeft sinds de start van het wereldkampioenschap voetbal op 11 juni meer dan 7 miljoen potentieel schadelijke onlineberichten en reacties verwijderd. Dat is een ruime veertienvoudiging vergeleken met het vorige WK in 2022 in Qatar, toen 470.000 van dergelijke berichten en reacties werden weggehaald. Het WK duurde toen een kleine maand en nu vijf weken.
5 uur geledenMIAMI (ANP/DPA) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft ook enkele dagen na de verloren halve finale op het WK tegen Argentinië (1-2) geen spijt van zijn verdedigende wissels. "Ik heb nergens spijt van, want ik vond ons te passief en ik wilde het team helpen. Ik heb verschillende beslissingen genomen op basis van intuïtie en ervaring. Ik zou spijt hebben gehad als ik dat niet zou hebben gedaan", zei Tuchel in aanloop naar de troostfinale tegen Frankrijk in Miami.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Ook Lionel Messi zelf vindt de foto van hem met Lamine Yamal als baby "bizar". Negentien jaar later treffen de Argentijnse oud-speler van FC Barcelona en de huidige Spaanse aanvaller van de Catalanen elkaar in de finale van het wereldkampioenschap voetbal. "Destijds is er een foto van ons gemaakt toen hij nog een baby was, en nu staan we tegenover elkaar in een WK-finale", zei de 39-jarige vedette tijdens een persconferentie in New York.
11 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - Aanvaller Lamine Yamal is fit voor de WK-finale tussen Spanje en Argentinië van zondag. Dat heeft de Spaanse bondscoach Luis de la Fuente gezegd tijdens een persconferentie in de Verenigde Staten. "We hebben hem uit voorzorg wat rust gegeven, maar hij voelt zich goed, heeft met de groep getraind en hij is topfit."
11 uur geledenNEW JERSEY (ANP/AFP) - Het neutraliseren van Lionel Messi in de finale van het wereldkampioenschap voetbal wordt zondag voor Spanje een "enorme uitdaging". Dat zei middenvelder Mikel Merino vrijdag tijdens een persconferentie.
1 dag geleden