Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV behaalt met uitgedunde selectie zege op Omonia Nicosia

PSV behaalt met uitgedunde selectie zege op Omonia Nicosia

NICOSIA (ANP) - PSV doet in de groepsfase van de Europa League weer helemaal mee. Na de nederlaag van vorige week tegen Granada (1-2), behaalde het elftal van trainer Roger Schmidt op Cyprus een zege op Omonia Nicosia: 1-2. Donyell Malen maakte beide Eindhovense treffers, de winnende in de blessuretijd van de tweede helft.

De overwinning van PSV is behoorlijk knap. De aanloop naar het duel met Omonia verliep nogal chaotisch. De zes spelers die zondag tegen Vitesse (2-1 verlies) vanwege het coronavirus niet mee konden doen, waren nu nog niet van de partij. Na een nieuwe testronde voegde Nick Viergever zich, naast aanvoerder Denzel Dumfries, Pablo Rosario, Timo Baumgartl, Cody Gakpo, Joel Piroe, Maxime Delanghe, als zevende bij de afwezigen.

De Eindhovenaren kregen op de dag van vertrek nog meer tegenslag. Verdediger Jordan Teze en aanvaller Eran Zahavi, inmiddels weer hersteld van het coronavirus, zaten al in het voor vertrek klaarstaande vliegtuig toen ze van de Cypriotische autoriteiten te horen kregen dat ze het land niet in zouden komen. Op Cyprus houden ze er, qua corona, andere afspraken en termijnen op na. Na veel overleg en gedoe was Teze op de dag van de wedstrijd alsnog welkom, voor Zahavi gold dat niet.

Zaak bij UEFA

PSV vindt dat op deze manier, als de UEFA wordt overruled door lokale autoriteiten, geen sprake is van een eerlijke competitie. De club vindt dat er goed naar de kwestie moet worden gekeken en is een zaak gestart bij de Europese voetbalbond.

Teze arriveerde ruim voor aanvang van de wedstrijd en vormde het centrum van de verdediging met Olivier Boscagli. In vergelijking met de wedstrijd tegen Vitesse keerden Malen en Mario Götze terug in het basiselftal.

Bovenliggende partij

PSV deed het, ondanks de afwezigen, ook een stuk beter dan in de Gelredome. Na een half uur spelen kwamen de thuisploeg vrij onverwacht op voorsprong. De Spanjaard Jordi Gómez schoot de bal vanuit een vrije trap, vanaf zijn eigen helft, in het doel. PSV-doelman Yvon Mvogo stond ver voor zijn doel. De treffer had eigenlijk niet goedgekeurd mogen worden omdat Gómez de vrije trap nam terwijl de bal nog niet helemaal stil lag.

PSV was niet van slag en kwam kort voor rust, na voorbereidend werk van Götze en Madueke, via Malen terug in de wedstrijd: 1-1.

Na rust was PSV duidelijk de bovenliggende partij, zeker in de slotfase. Malen en Mohamed Ihattaren misten grote kansen. In blessuretijd sloeg Malen alsnog voor de tweede keer toe: 1-2.

Meer uit Voetbal

Voetballer Mbappé eist 240 miljoen euro van zijn oude club PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Voetballer Kylian Mbappé heeft maandag 240 miljoen euro schadevergoeding geëist van zijn oude werkgever Paris Saint-Germain. Dat deed Mbappé, die vorig jaar naar Real Madrid vertrok, bij een arbeidsrechtbank in een escalerend conflict over de status van zijn oude contract en de manier waarop zijn voormalige club hem behandelde.

2 uur geleden
FC Barcelona keert zaterdag tegen Bilbao terug in Camp Nou

BARCELONA (ANP/AFP) - Voetbalclub FC Barcelona keert zaterdag, ruim tweeënhalf jaar na de start van de renovatie, terug naar stadion Camp Nou. Dat meldt de Catalaanse club op de eigen website. Barcelona speelt zaterdag in de Spaanse competitie tegen Athletic Bilbao.

3 uur geleden
Ajax voegt Landzaat toe aan technische staf interim-trainer Grim

AMSTERDAM (ANP) - Denny Landzaat is per direct toegevoegd aan de technische staf van het eerste elftal van Ajax. Dat maakte de Amsterdamse club bekend. De 49-jarige oud-international stond maandag als assistent van interim-trainer Fred Grim al op het trainingsveld.

6 uur geleden
Noren kloppen Italië in Milaan en grijpen ticket voor WK voetbal

MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft met een 4-1-zege op Italië kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar definitief op zak. De Noren sluiten de kwalificatiegroep zonder puntenverlies af met 24 punten, 6 meer dan de Italianen. Die moeten via de play-offs een ticket voor het WK proberen te veroveren.

18 uur geleden
Oekraïne ten koste van IJsland naar play-offs WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.

23 uur geleden
Engeland rondt perfecte kwalificatie af met zege bij Albanië

TIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.

23 uur geleden
NAC gaat opnieuw schriftelijk in beroep tegen schorsing Holtby

BREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.

23 uur geleden