PSV behaalt met uitgedunde selectie zege op Omonia Nicosia
NICOSIA (ANP) - PSV doet in de groepsfase van de Europa League weer helemaal mee. Na de nederlaag van vorige week tegen Granada (1-2), behaalde het elftal van trainer Roger Schmidt op Cyprus een zege op Omonia Nicosia: 1-2. Donyell Malen maakte beide Eindhovense treffers, de winnende in de blessuretijd van de tweede helft.
De overwinning van PSV is behoorlijk knap. De aanloop naar het duel met Omonia verliep nogal chaotisch. De zes spelers die zondag tegen Vitesse (2-1 verlies) vanwege het coronavirus niet mee konden doen, waren nu nog niet van de partij. Na een nieuwe testronde voegde Nick Viergever zich, naast aanvoerder Denzel Dumfries, Pablo Rosario, Timo Baumgartl, Cody Gakpo, Joel Piroe, Maxime Delanghe, als zevende bij de afwezigen.
De Eindhovenaren kregen op de dag van vertrek nog meer tegenslag. Verdediger Jordan Teze en aanvaller Eran Zahavi, inmiddels weer hersteld van het coronavirus, zaten al in het voor vertrek klaarstaande vliegtuig toen ze van de Cypriotische autoriteiten te horen kregen dat ze het land niet in zouden komen. Op Cyprus houden ze er, qua corona, andere afspraken en termijnen op na. Na veel overleg en gedoe was Teze op de dag van de wedstrijd alsnog welkom, voor Zahavi gold dat niet.
Zaak bij UEFA
PSV vindt dat op deze manier, als de UEFA wordt overruled door lokale autoriteiten, geen sprake is van een eerlijke competitie. De club vindt dat er goed naar de kwestie moet worden gekeken en is een zaak gestart bij de Europese voetbalbond.
Teze arriveerde ruim voor aanvang van de wedstrijd en vormde het centrum van de verdediging met Olivier Boscagli. In vergelijking met de wedstrijd tegen Vitesse keerden Malen en Mario Götze terug in het basiselftal.
Bovenliggende partij
PSV deed het, ondanks de afwezigen, ook een stuk beter dan in de Gelredome. Na een half uur spelen kwamen de thuisploeg vrij onverwacht op voorsprong. De Spanjaard Jordi Gómez schoot de bal vanuit een vrije trap, vanaf zijn eigen helft, in het doel. PSV-doelman Yvon Mvogo stond ver voor zijn doel. De treffer had eigenlijk niet goedgekeurd mogen worden omdat Gómez de vrije trap nam terwijl de bal nog niet helemaal stil lag.
PSV was niet van slag en kwam kort voor rust, na voorbereidend werk van Götze en Madueke, via Malen terug in de wedstrijd: 1-1.
Na rust was PSV duidelijk de bovenliggende partij, zeker in de slotfase. Malen en Mohamed Ihattaren misten grote kansen. In blessuretijd sloeg Malen alsnog voor de tweede keer toe: 1-2.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - FC Groningen heeft de derby van het noorden bij sc Heerenveen gewonnen. Het elftal van coach Dick Lukkien won met 2-0 in het Abe Lenstra Stadion. Groningen staat op de vijfde plaats met 31 punten. Heerenveen is de nummer 9 van de Eredivisie.
6 minuten geledenSUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
15 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
16 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
17 uur geleden