PSV behaalt met uitgedunde selectie zege op Omonia Nicosia
NICOSIA (ANP) - PSV doet in de groepsfase van de Europa League weer helemaal mee. Na de nederlaag van vorige week tegen Granada (1-2), behaalde het elftal van trainer Roger Schmidt op Cyprus een zege op Omonia Nicosia: 1-2. Donyell Malen maakte beide Eindhovense treffers, de winnende in de blessuretijd van de tweede helft.
De overwinning van PSV is behoorlijk knap. De aanloop naar het duel met Omonia verliep nogal chaotisch. De zes spelers die zondag tegen Vitesse (2-1 verlies) vanwege het coronavirus niet mee konden doen, waren nu nog niet van de partij. Na een nieuwe testronde voegde Nick Viergever zich, naast aanvoerder Denzel Dumfries, Pablo Rosario, Timo Baumgartl, Cody Gakpo, Joel Piroe, Maxime Delanghe, als zevende bij de afwezigen.
De Eindhovenaren kregen op de dag van vertrek nog meer tegenslag. Verdediger Jordan Teze en aanvaller Eran Zahavi, inmiddels weer hersteld van het coronavirus, zaten al in het voor vertrek klaarstaande vliegtuig toen ze van de Cypriotische autoriteiten te horen kregen dat ze het land niet in zouden komen. Op Cyprus houden ze er, qua corona, andere afspraken en termijnen op na. Na veel overleg en gedoe was Teze op de dag van de wedstrijd alsnog welkom, voor Zahavi gold dat niet.
Zaak bij UEFA
PSV vindt dat op deze manier, als de UEFA wordt overruled door lokale autoriteiten, geen sprake is van een eerlijke competitie. De club vindt dat er goed naar de kwestie moet worden gekeken en is een zaak gestart bij de Europese voetbalbond.
Teze arriveerde ruim voor aanvang van de wedstrijd en vormde het centrum van de verdediging met Olivier Boscagli. In vergelijking met de wedstrijd tegen Vitesse keerden Malen en Mario Götze terug in het basiselftal.
Bovenliggende partij
PSV deed het, ondanks de afwezigen, ook een stuk beter dan in de Gelredome. Na een half uur spelen kwamen de thuisploeg vrij onverwacht op voorsprong. De Spanjaard Jordi Gómez schoot de bal vanuit een vrije trap, vanaf zijn eigen helft, in het doel. PSV-doelman Yvon Mvogo stond ver voor zijn doel. De treffer had eigenlijk niet goedgekeurd mogen worden omdat Gómez de vrije trap nam terwijl de bal nog niet helemaal stil lag.
PSV was niet van slag en kwam kort voor rust, na voorbereidend werk van Götze en Madueke, via Malen terug in de wedstrijd: 1-1.
Na rust was PSV duidelijk de bovenliggende partij, zeker in de slotfase. Malen en Mohamed Ihattaren misten grote kansen. In blessuretijd sloeg Malen alsnog voor de tweede keer toe: 1-2.
Meer uit Voetbal
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Real Madrid heeft in aanloop naar de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Bayern München schade opgelopen in de Spaanse titelstrijd. De nummer 2 van La Liga ging bij Real Mallorca met 2-1 onderuit.
6 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Jerdy Schouten heeft met veel pijn voortijdig het veld verlaten in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De 29-jarige international van het Nederlands elftal leek na een uur spelen in een duel om de bal een knie te verdraaien en bleef op de grond liggen. Schouten ging per brancard met zijn handen voor zijn ogen naar de zijlijn, waarbij hij werd toegezongen door het thuispubliek.
7 minuten geledenFREIBURG (ANP) - Bayern München heeft drie dagen voor de eerste wedstrijd in de kwartfinales van de Champions League bij Real Madrid op de valreep gewonnen van SC Freiburg. De koploper van Duitsland draaide in de slotfase van het uitduel een 2-0-achterstand om in een 3-2-zege.
43 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Armando Obispo doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen FC Utrecht in de Eredivisie. De centrale verdediger had een basisplaats, maar kreeg klachten tijdens de warming-up. Yarek Gasiorowski neemt de plaats van Obispo naast aanvoerder Jerdy Schouten in.
46 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de FA Cup. Het elftal van trainer Arne Slot verloor in de kwartfinale met 4-0 bij Manchester City. Liverpool strandde eerder dit seizoen al in de League Cup en staat in de Premier League vijfde. De club doet qua prijzen alleen nog mee in de Champions League, waar woensdag in de kwartfinale de eerste ontmoeting met Paris Saint-Germain wacht.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman, Paul Wanner en Mauro Júnior keren zaterdag tegen FC Utrecht terug in het basiselftal van PSV. Het drietal zat in de vorige competitiewedstrijd tegen Telstar nog op de reservebank, na net hersteld te zijn van blessures.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.
5 uur geleden