Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV behaalt met uitgedunde selectie zege op Omonia Nicosia

PSV behaalt met uitgedunde selectie zege op Omonia Nicosia

NICOSIA (ANP) - PSV doet in de groepsfase van de Europa League weer helemaal mee. Na de nederlaag van vorige week tegen Granada (1-2), behaalde het elftal van trainer Roger Schmidt op Cyprus een zege op Omonia Nicosia: 1-2. Donyell Malen maakte beide Eindhovense treffers, de winnende in de blessuretijd van de tweede helft.

De overwinning van PSV is behoorlijk knap. De aanloop naar het duel met Omonia verliep nogal chaotisch. De zes spelers die zondag tegen Vitesse (2-1 verlies) vanwege het coronavirus niet mee konden doen, waren nu nog niet van de partij. Na een nieuwe testronde voegde Nick Viergever zich, naast aanvoerder Denzel Dumfries, Pablo Rosario, Timo Baumgartl, Cody Gakpo, Joel Piroe, Maxime Delanghe, als zevende bij de afwezigen.

De Eindhovenaren kregen op de dag van vertrek nog meer tegenslag. Verdediger Jordan Teze en aanvaller Eran Zahavi, inmiddels weer hersteld van het coronavirus, zaten al in het voor vertrek klaarstaande vliegtuig toen ze van de Cypriotische autoriteiten te horen kregen dat ze het land niet in zouden komen. Op Cyprus houden ze er, qua corona, andere afspraken en termijnen op na. Na veel overleg en gedoe was Teze op de dag van de wedstrijd alsnog welkom, voor Zahavi gold dat niet.

Zaak bij UEFA

PSV vindt dat op deze manier, als de UEFA wordt overruled door lokale autoriteiten, geen sprake is van een eerlijke competitie. De club vindt dat er goed naar de kwestie moet worden gekeken en is een zaak gestart bij de Europese voetbalbond.

Teze arriveerde ruim voor aanvang van de wedstrijd en vormde het centrum van de verdediging met Olivier Boscagli. In vergelijking met de wedstrijd tegen Vitesse keerden Malen en Mario Götze terug in het basiselftal.

Bovenliggende partij

PSV deed het, ondanks de afwezigen, ook een stuk beter dan in de Gelredome. Na een half uur spelen kwamen de thuisploeg vrij onverwacht op voorsprong. De Spanjaard Jordi Gómez schoot de bal vanuit een vrije trap, vanaf zijn eigen helft, in het doel. PSV-doelman Yvon Mvogo stond ver voor zijn doel. De treffer had eigenlijk niet goedgekeurd mogen worden omdat Gómez de vrije trap nam terwijl de bal nog niet helemaal stil lag.

PSV was niet van slag en kwam kort voor rust, na voorbereidend werk van Götze en Madueke, via Malen terug in de wedstrijd: 1-1.

Na rust was PSV duidelijk de bovenliggende partij, zeker in de slotfase. Malen en Mohamed Ihattaren misten grote kansen. In blessuretijd sloeg Malen alsnog voor de tweede keer toe: 1-2.

Meer uit Voetbal

Iraanse delegatie ziet af van FIFA-congres vanwege douane

VANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.

1 uur geleden
Duizenden fans huldigen selectie van kampioen ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.

6 uur geleden
Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

10 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

11 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

12 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

22 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

1 dag geleden