PSV begint uitwedstrijd tegen Sevilla met ongewijzigd basiselftal
SEVILLA (ANP) - Het basiselftal van PSV voor de uitwedstrijd tegen Sevilla in de groepsfase van de Champions League kent geen verrassingen. Trainer Peter Bosz kiest voor dezelfde elf spelers als zaterdag tegen FC Twente, toen de Eindhovenaren in de Eredivisie overtuigend wonnen (0-3).
Noa Lang maakt geen deel uit van de selectie. De 24-jarige aanvaller heeft een kleine terugslag gekregen nadat hij, na zeven weken afwezigheid met een hamstringblessure, in de slotfase tegen Twente was ingevallen. Johan Bakayoko en Hirving Lozano bezetten tegen Sevilla voorin de vleugels, aanvoerder Luuk de Jong is de spits.
Guus Til is inmiddels een vaste waarde als aanvallende middenvelder. Achter hem spelen controleurs Jerdy Schouten en Joey Veerman. De verdediging kent ook geen verrassingen, met Walter Benítez op doel, André Ramalho en Olivier Boscagli in het centrum en Jordan Teze en Sergiño Dest als backs.
Achtste finales
PSV en Sevilla speelden begin oktober gelijk in Eindhoven. Als de koploper van de Eredivisie wint in het Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán, kan die zich plaatsen voor de achtste finales. Het is dan wel noodzakelijk dat Arsenal later op de avond het Franse RC Lens verslaat.
Als PSV niet wint, valt de beslissing over twee weken tijdens de zesde en laatste speelronde. Het elftal van Bosz ontvangt dan Arsenal.
Gudelj
Bij Sevilla staat Nemanja Gudelj, die in Nederland bij NAC Breda, AZ en Ajax speelde, centraal in de defensie naast routinier Sergio Ramos. Lucas Ocampos, ook voormalig Ajacied, is rechtsbuiten. Sevilla heeft na vier duels 2 punten en moet van PSV winnen om de achtste finales nog te kunnen bereiken.
Sevilla en PSV trappen om 18.45 uur af. Arsenal en RC Lens beginnen om 21.00 uur aan hun wedstrijd.
Opstellingen
Opstellingen: Sevilla: Dmitrovic; Jesús Navas, Gudelj, Ramos en Acuña; Sow, Fernando en Rakitic; Ocampos, En-Nesyri en Lukébakio.
PSV: Benítez; Teze, Ramalho, Boscagli en Dest; Schouten, Til en Veerman; Bakayoko, De Jong en Lozano.
Meer uit Voetbal
SAN FRANCISCO (ANP) - Oostenrijk is moeizaam aan het wereldkampioenschap voetbal begonnen. Het elftal van bondscoach Ralf Rangnick, die vorige week zijn contract verlengde tot en met het Europees kampioenschap van 2028, won in de groepsfase met 3-1 van Jordanië. Voor Jordanië is het de eerste deelname aan de mondiale titelstrijd.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - Zweden kijkt met vertrouwen uit naar de ontmoeting met het Nederlands elftal van zaterdag op het wereldkampioenschap voetbal. In amper negen maanden tijd heeft cynisme bij de Scandinaviërs plaatsgemaakt voor hoop en enthousiasme. Bondscoach Graham Potter verving in oktober de ontslagen Jon Dahl Tomasson, bereikte via een zijdeur alsnog het WK en vertrouwt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico op zijn twee topspitsen uit de Premier League: Viktor Gyökeres van Arsenal en Alexander Isak van Liverpool.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP/DPA) - Lionel Messi (38) kan amper bevatten hoe goed hij aan het WK voetbal is begonnen. "Als kind had ik me nooit kunnen voorstellen wat ik allemaal zou gaan meemaken", zei Messi na afloop van Argentinië - Algerije (3-0) in de mixed zone van het Kansas City Stadium.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het emotioneerde de Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni om naar Lionel Messi te kijken. "Messi is 38 jaar. Het is moeilijk uit te leggen. Het emotioneert. Het is ongelooflijk", zei Scaloni na de 3-0-overwinning van Argentinië op Algerije waarin Messi drie keer scoorde.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Lionel Messi (38) is zijn zesde en laatste WK voetbal sensationeel begonnen. Twintig jaar na zijn WK-debuut in Duitsland maakte de superster alle doelpunten voor Argentinië in de met 3-0 gewonnen eerste groepswedstrijd tegen Algerije. Het uitverkochte Kansas City Stadium juichte Messi massaal toe tijdens de eerste passen van zijn 'Last Dance' in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
6 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Lionel Messi is gedeeld topscorer aller tijden op het wereldkampioenschap voetbal. De 38-jarige Argentijn maakte in de groepswedstrijd tegen Algerije in Kansas City drie doelpunten, een voor de rust en twee erna.
6 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Erling Haaland heeft een goed gevoel overgehouden aan de zege van Noorwegen in de eerste groepswedstrijd op het WK tegen Irak (4-1). De 25-jarige topscorer van Manchester City scoorde tweemaal en leverde de assist op het laatste doelpunt van de ingevallen Leo Østigård.
7 uur geleden