PSV begint uitwedstrijd tegen Sevilla met ongewijzigd basiselftal
SEVILLA (ANP) - Het basiselftal van PSV voor de uitwedstrijd tegen Sevilla in de groepsfase van de Champions League kent geen verrassingen. Trainer Peter Bosz kiest voor dezelfde elf spelers als zaterdag tegen FC Twente, toen de Eindhovenaren in de Eredivisie overtuigend wonnen (0-3).
Noa Lang maakt geen deel uit van de selectie. De 24-jarige aanvaller heeft een kleine terugslag gekregen nadat hij, na zeven weken afwezigheid met een hamstringblessure, in de slotfase tegen Twente was ingevallen. Johan Bakayoko en Hirving Lozano bezetten tegen Sevilla voorin de vleugels, aanvoerder Luuk de Jong is de spits.
Guus Til is inmiddels een vaste waarde als aanvallende middenvelder. Achter hem spelen controleurs Jerdy Schouten en Joey Veerman. De verdediging kent ook geen verrassingen, met Walter Benítez op doel, André Ramalho en Olivier Boscagli in het centrum en Jordan Teze en Sergiño Dest als backs.
Achtste finales
PSV en Sevilla speelden begin oktober gelijk in Eindhoven. Als de koploper van de Eredivisie wint in het Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán, kan die zich plaatsen voor de achtste finales. Het is dan wel noodzakelijk dat Arsenal later op de avond het Franse RC Lens verslaat.
Als PSV niet wint, valt de beslissing over twee weken tijdens de zesde en laatste speelronde. Het elftal van Bosz ontvangt dan Arsenal.
Gudelj
Bij Sevilla staat Nemanja Gudelj, die in Nederland bij NAC Breda, AZ en Ajax speelde, centraal in de defensie naast routinier Sergio Ramos. Lucas Ocampos, ook voormalig Ajacied, is rechtsbuiten. Sevilla heeft na vier duels 2 punten en moet van PSV winnen om de achtste finales nog te kunnen bereiken.
Sevilla en PSV trappen om 18.45 uur af. Arsenal en RC Lens beginnen om 21.00 uur aan hun wedstrijd.
Opstellingen
Opstellingen: Sevilla: Dmitrovic; Jesús Navas, Gudelj, Ramos en Acuña; Sow, Fernando en Rakitic; Ocampos, En-Nesyri en Lukébakio.
PSV: Benítez; Teze, Ramalho, Boscagli en Dest; Schouten, Til en Veerman; Bakayoko, De Jong en Lozano.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gianni Infantino (56) treedt voorlopig niet af als voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA. Dat bleek woensdag na een spoedvergadering van de bond in de Marokkaanse hoofdstad Rabat.
4 uur geledenTORONTO (ANP) - Premier Mark Carney van Canada heeft geen vertrouwen meer in voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA, zei hij woensdag. De positie van de Zwitserse Italiaan Infantino staat onder druk, nadat hij een plan presenteerde om de commerciële rechten van het WK voetbal gedeeltelijk te willen verkopen aan investeerders. Het plan is inmiddels teruggetrokken.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van drie wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk, voor Joey Veerman. De middenvelder kreeg zondag in de verloren wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen AZ (0-4) een rode kaart.
7 uur geledenRABAT (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA ontkent dat voorzitter Gianni Infantino Marokko heeft aangeboden de WK-finale van 2030 te mogen organiseren in ruil voor steun. "Het is onwaar en misleidend te beweren dat de FIFA-voorzitter enige belofte over het organiseren van de finale van het WK van 2030 heeft gedaan. Dat besluit zal FIFA pas op een later moment nemen", aldus een voorlichter.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente-trainer John van den Brom hoopt in aanloop naar de eerste wedstrijd tegen het Slowaakse DAC 1904 in de derde voorronde van de Conference League dat zijn spelers hebben geleerd van de uitschakeling in de kwalificatie voor de Europa League. "We moeten als team leren omgaan met de Europese wetten in het voetbal", zei hij een dag voor het thuisduel van donderdag.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De Portugees Luis Figo (53) vindt dat FIFA-voorzitter Gianni Infantino moet opstappen. Dat stelt de oud-voetballer en FIFA-legende in een artikel in de Britse krant Daily Mail. "Ik zou wel 10.000 woorden kunnen wijden aan de problemen bij de FIFA. Maar de oplossing laat zich in drie woorden vatten: Infantino moet weg", aldus Figo, die ooit het voorzitterschap van de FIFA ambieerde.
11 uur geledenNYON (ANP) - European Leagues, de belangenbehartiger van de Europese voetbalcompetities, blijft zich verzetten tegen de uitbreiding of oprichting van FIFA-competities. Dat stelt European Leagues woensdag in een verklaring. Dat blijft volgens European Leagues zo totdat er bij de FIFA hervormingen plaatsvinden inclusief juridisch bindende afspraken met alle relevante belanghebbenden in het voetbal.
12 uur geleden