PSV begint thuisduel met Sevilla zonder middenvelder Sangaré
EINDHOVEN (ANP) - PSV begint de thuiswedstrijd tegen Sevilla in de tussenronde van de Europa League zonder Ibrahim Sangaré. De middenvelder is nog niet klaar voor het spelen van een hele wedstrijd. Sangaré miste zondag het uitduel met FC Utrecht (2-2) omdat hij ziek was. Hij zit donderdag in het Philips-stadion wel op de reservebank.
Phillipp Mwene krijgt rechts achterin de voorkeur boven Jordan Teze, die tegen Utrecht nog basisspeler was. Centrale verdediger Armando Obispo is zijn plek ook kwijt, aan André Ramalho.
Op het middenveld voert trainer Ruud van Nistelrooij ook een wijziging door. Erick Gutiérrez staat in de ploeg en Mauro Júnior zit op de bank. De voorhoede is, met Johan Bakayoko, aanvoerder Luuk de Jong en Xavi Simons, wel ongewijzigd.
3-0 achterstand
Nemanja Gudelj ontbreekt bij Sevilla. De oud-speler van NAC Breda, AZ en Ajax, die vorige week nog scoorde tegen PSV, is geschorst. Oud-Ajacied Lucas Ocampos, eveneens trefzeker tegen PSV, zit in Eindhoven op de bank. Verder is Loïc Badé geblesseerd.
De 34-jarige Kroatische middenvelder Ivan Rakitic leidt het middenveld van Sevilla, dat in de Spaanse competitie op de twaalfde plek staat.
PSV moet een achterstand van 3-0 zien weg te werken om de achtste finales van de Europa League te bereiken.
Meer uit Voetbal
MONTERREY (ANP) - Het Oranjefeest in Monterrey in aanloop naar de wedstrijd tegen Marokko in de zestiende finales van het wereldkampioenschap heeft minder bekijks getrokken dan vier dagen eerder in Kansas City, toen Nederland de groepsfase afsloot tegen Tunesië. Er verzamelden zich zo'n 16.000 mensen in Parque Fundidora, meldt een woordvoerder van de KNVB, die de cijfers kreeg van de lokale autoriteiten.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - AZ verhuurt Lequincio Zeefuik komend seizoen aan Fortuna Sittard. Dat heeft de club uit Alkmaar maandag bekendgemaakt. Hij staat nog tot medio 2029 onder contract bij AZ.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - Brazilië heeft ten koste van Japan de achtste finales van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. De wedstrijd leek lang op een verlenging af te gaan, maar Brazilië wist in de blessuretijd de beslissende 2-1 te maken. Japan, groepsgenoot van het Nederlands elftal, kwam in de eerste helft op voorsprong via Kaishū Sano. De gelijkmaker na rust was van Casemiro. De winnende treffer in de slotfase was van invaller Gabriel Martinelli.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - Miroslav Koubek is opgestapt als bondscoach van Tsjechië. Hij verklaarde op de website van de bond dat hij de verantwoordelijkheid neemt voor "de mislukking op het WK".
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in de Italiaan Enzo Maresca een opvolger gevonden voor succescoach Pep Guardiola. De club uit de Engelse Premier League maakte de aanstelling van Maresca officieel bekend via zijn website. Hij heeft een contract getekend voor drie jaar, tot de zomer van 2029.
9 uur geledenMONZA (ANP) - De naar de Serie A gepromoveerde club Monza heeft de Kroaat Ivan Jurić aangesteld als trainer. Hij is de opvolger van de Italiaan Paolo Bianco, die ondanks de promotie naar de hoogste voetbaldivisie in Italië geen contractverlenging kreeg. Jurić heeft getekend tot 2028, meldt de club.
10 uur geledenSEOUL (ANP/DPA) - De politie heeft verscherpte veiligheidsmaatregelen aangekondigd bij de terugkeer van het nationale voetbalelftal van Zuid-Korea, dat op het WK in de groepsfase is uitgeschakeld. Er zijn volgens persbureau Yonhap 160 politiemensen en 25 beveiligers aanwezig op luchthaven Incheon, nabij hoofdstad Seoul. Aanleiding is een doodsbedreiging aan het adres van bondscoach Hong Myung-bo. Een anonieme persoon kondigde op een onlineforum aan de trainer bij aankomst in Zuid-Korea te zullen vermoorden.
11 uur geleden