PSV begint nu ook in eigen stadion punten te verspelen
EINDHOVEN (ANP) - Aan de vormcrisis van PSV lijkt maar geen einde te komen. Waar het de laatste maanden vooral in wedstrijden buiten het Philips-stadion misging, verspeelden de Eindhovenaren zondag ook punten in een thuiswedstrijd. De ontmoeting met FC Twente eindigde in 1-1.
PSV kent zo een dramatisch start van het jaar. Een week eerder eindigde het duel met VVV-Venlo ook in 1-1. Donderdag volgde in de beker uitschakeling tegen eerstedivisionist NAC Breda (2-0).
Het elftal van trainer Ernest Faber is inmiddels afgezakt naar de vijfde plaats op de ranglijst. PSV heeft elf punten minder dan Ajax. Beide topclubs treffen elkaar volgende week zondag in de Johan Cruijff ArenA. Aanvoerder Ibrahim Afellay kreeg een kwartier voor tijd rood (twee keer geel) en mag tegen Ajax niet meedoen.
Bergwijn
Steven Bergwijn ontbrak opmerkelijk genoeg in de selectie van PSV. De 22-jarige aanvaller staat in de belangstelling van Tottenham Hotspur en wil graag de overstap naar de Londense topclub maken. Bergwijn belde trainer Ernest Faber zondagochtend op met het verzoek om thuis te mogen blijven. Faber ging daarmee akkoord. "We hebben nu spelers nodig die 100 procent aandacht voor PSV hebben", legde de coach vooraf uit.
PSV is dit seizoen aanvallend vaak machteloos, zeker sinds de afwezigheid van clubtopscorer Donyell Malen. Bergwijn scoorde dit seizoen in de competitie pas vijf keer, maar zorgt wel vaak voor dreiging. Zonder Malen en Bergwijn was PSV zondag aangewezen op de pas net weer fitte Sam Lammers en buitenspelers Bruma en Cody Gakpo.
Afellay
De Eindhovenaren maakten in de eerste helft geen indruk tegen Twente. PSV oogde angstig en voorzichtig. De slechte prestaties van de laatste maanden hebben het zelfvertrouwen enorm aangetast.
Na rust werd PSV wat dreigender. Afellay, die voor het eerst sinds zijn terugkeer bij PSV in het basiselftal mocht starten, schoot van afstand hard op het doel. Keeper Joël Drommel kreeg de bal niet onder controle en Dumfries was attent in de rebound: 1-0. De rechterverdediger scoorde vorige week tegen VVV ook al.
Twente was lange tijd niet bij machte echt gevaarlijk te worden. Na de rode kaart van Afellay sloegen de Enschedeërs toch nog toe. Invaller Haris Vuckic maakte in de 87e minuut op fraaie wijze gelijk.
PSV verspeelde dit seizoen in eigen stadion verder alleen punten tegen Ajax (1-1) en AZ (0-4).
Meer uit Voetbal
AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
13 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
15 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
16 uur geleden