PSV begint nu ook in eigen stadion punten te verspelen
EINDHOVEN (ANP) - Aan de vormcrisis van PSV lijkt maar geen einde te komen. Waar het de laatste maanden vooral in wedstrijden buiten het Philips-stadion misging, verspeelden de Eindhovenaren zondag ook punten in een thuiswedstrijd. De ontmoeting met FC Twente eindigde in 1-1.
PSV kent zo een dramatisch start van het jaar. Een week eerder eindigde het duel met VVV-Venlo ook in 1-1. Donderdag volgde in de beker uitschakeling tegen eerstedivisionist NAC Breda (2-0).
Het elftal van trainer Ernest Faber is inmiddels afgezakt naar de vijfde plaats op de ranglijst. PSV heeft elf punten minder dan Ajax. Beide topclubs treffen elkaar volgende week zondag in de Johan Cruijff ArenA. Aanvoerder Ibrahim Afellay kreeg een kwartier voor tijd rood (twee keer geel) en mag tegen Ajax niet meedoen.
Bergwijn
Steven Bergwijn ontbrak opmerkelijk genoeg in de selectie van PSV. De 22-jarige aanvaller staat in de belangstelling van Tottenham Hotspur en wil graag de overstap naar de Londense topclub maken. Bergwijn belde trainer Ernest Faber zondagochtend op met het verzoek om thuis te mogen blijven. Faber ging daarmee akkoord. "We hebben nu spelers nodig die 100 procent aandacht voor PSV hebben", legde de coach vooraf uit.
PSV is dit seizoen aanvallend vaak machteloos, zeker sinds de afwezigheid van clubtopscorer Donyell Malen. Bergwijn scoorde dit seizoen in de competitie pas vijf keer, maar zorgt wel vaak voor dreiging. Zonder Malen en Bergwijn was PSV zondag aangewezen op de pas net weer fitte Sam Lammers en buitenspelers Bruma en Cody Gakpo.
Afellay
De Eindhovenaren maakten in de eerste helft geen indruk tegen Twente. PSV oogde angstig en voorzichtig. De slechte prestaties van de laatste maanden hebben het zelfvertrouwen enorm aangetast.
Na rust werd PSV wat dreigender. Afellay, die voor het eerst sinds zijn terugkeer bij PSV in het basiselftal mocht starten, schoot van afstand hard op het doel. Keeper Joël Drommel kreeg de bal niet onder controle en Dumfries was attent in de rebound: 1-0. De rechterverdediger scoorde vorige week tegen VVV ook al.
Twente was lange tijd niet bij machte echt gevaarlijk te worden. Na de rode kaart van Afellay sloegen de Enschedeërs toch nog toe. Invaller Haris Vuckic maakte in de 87e minuut op fraaie wijze gelijk.
PSV verspeelde dit seizoen in eigen stadion verder alleen punten tegen Ajax (1-1) en AZ (0-4).
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Het Israëlische Hapoel Beer Sheva mag 15 oktober geen supporters meenemen naar de Europa League-wedstrijd tegen AZ in Alkmaar. Dat heeft de driehoek (gemeente, politie en Openbaar Ministerie) besloten op basis van openbare veiligheidsafwegingen, meldt AZ op de eigen website.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Manchester City kan niet langer verder onder de huidige leiding, vindt oud-clubvoorzitter David Bernstein. Dinsdag werd bekend dat de Engelse club door de Premier League schuldig is bevonden aan alle 115 aanklachten wegens ernstige overtredingen van de financiële regels tussen 2009 en 2018.
3 uur geledenPRAAG (ANP) - Engeland heeft zijn eerste zege in de Nations League binnen. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won in Praag met 2-0 van Tsjechië, dat lang met tien man speelde.
13 uur geledenKOŠICE (ANP) - Bondscoach John van 't Schip heeft ook zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. Bij Slowakije verloor de ploeg met 2-1. Van 't Schip debuteerde eerder met een 1-1-gelijkspel tegen Faeröer.
13 uur geledenSEVILLA (ANP) - Spanje heeft ook de tweede wedstrijd in de Nations League gewonnen. De regerend wereld- en Europees kampioen versloeg in Sevilla met een hoofdrol van Lamine Yamal Kroatië met 4-1.
13 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad heeft een nieuw contract getekend bij Corinthians uit Brazilië. De in Utrecht geboren middenvelder blijft tot eind december 2027 bij de ploeg van Oranje-international Memphis Depay. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal tekende vorige maand eveneens een nieuwe verbintenis bij de club uit São Paulo. Hij blijft tot medio 2028.
15 uur geledenPTUJ (ANP) - Het is voor Jong Oranje nog lastiger geworden om het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken. Jong Israël won met 3-2 bij Jong Slovenië en staat steviger op de tweede plaats in de kwalificatiegroep achter koploper Jong Noorwegen.
16 uur geleden