Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV begint nu ook in eigen stadion punten te verspelen

PSV begint nu ook in eigen stadion punten te verspelen

EINDHOVEN (ANP) - Aan de vormcrisis van PSV lijkt maar geen einde te komen. Waar het de laatste maanden vooral in wedstrijden buiten het Philips-stadion misging, verspeelden de Eindhovenaren zondag ook punten in een thuiswedstrijd. De ontmoeting met FC Twente eindigde in 1-1.

PSV kent zo een dramatisch start van het jaar. Een week eerder eindigde het duel met VVV-Venlo ook in 1-1. Donderdag volgde in de beker uitschakeling tegen eerstedivisionist NAC Breda (2-0).

Het elftal van trainer Ernest Faber is inmiddels afgezakt naar de vijfde plaats op de ranglijst. PSV heeft elf punten minder dan Ajax. Beide topclubs treffen elkaar volgende week zondag in de Johan Cruijff ArenA. Aanvoerder Ibrahim Afellay kreeg een kwartier voor tijd rood (twee keer geel) en mag tegen Ajax niet meedoen.

Bergwijn

Steven Bergwijn ontbrak opmerkelijk genoeg in de selectie van PSV. De 22-jarige aanvaller staat in de belangstelling van Tottenham Hotspur en wil graag de overstap naar de Londense topclub maken. Bergwijn belde trainer Ernest Faber zondagochtend op met het verzoek om thuis te mogen blijven. Faber ging daarmee akkoord. "We hebben nu spelers nodig die 100 procent aandacht voor PSV hebben", legde de coach vooraf uit.

PSV is dit seizoen aanvallend vaak machteloos, zeker sinds de afwezigheid van clubtopscorer Donyell Malen. Bergwijn scoorde dit seizoen in de competitie pas vijf keer, maar zorgt wel vaak voor dreiging. Zonder Malen en Bergwijn was PSV zondag aangewezen op de pas net weer fitte Sam Lammers en buitenspelers Bruma en Cody Gakpo.

Afellay

De Eindhovenaren maakten in de eerste helft geen indruk tegen Twente. PSV oogde angstig en voorzichtig. De slechte prestaties van de laatste maanden hebben het zelfvertrouwen enorm aangetast.

Na rust werd PSV wat dreigender. Afellay, die voor het eerst sinds zijn terugkeer bij PSV in het basiselftal mocht starten, schoot van afstand hard op het doel. Keeper Joël Drommel kreeg de bal niet onder controle en Dumfries was attent in de rebound: 1-0. De rechterverdediger scoorde vorige week tegen VVV ook al.

Twente was lange tijd niet bij machte echt gevaarlijk te worden. Na de rode kaart van Afellay sloegen de Enschedeërs toch nog toe. Invaller Haris Vuckic maakte in de 87e minuut op fraaie wijze gelijk.

PSV verspeelde dit seizoen in eigen stadion verder alleen punten tegen Ajax (1-1) en AZ (0-4).

Meer uit Voetbal

Real Madrid wint bij Valencia en houdt aansluiting met Barcelona

VALENCIA (ANP) - Real Madrid heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie met 3-0 gewonnen op bezoek bij Valencia. Daarmee komt Real op 30 punten, evenveel als koploper FC Barcelona, dat zondag een uitwedstrijd speelt tegen Atlético Madrid.

1 uur geleden
Koploper PSG wint van Troyes zevende competitiewedstrijd op rij

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond de zevende wedstrijd op rij gewonnen in de Franse competitie. In het eigen Parc des Princes werd ES Troyes met 1-0 verslagen door de regerend landskampioen. Illja Zabarny maakte in de 39e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.

1 uur geleden
Topscorer Tengstedt schiet Go Ahead Eagles langs Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zaterdagavond in Rotterdam met 1-0 gewonnen van Excelsior. Het enige doelpunt in de wedstrijd, die weinig hoogtepunten kende, kwam van de voet van Eredivisietopscorer Søren Tengstedt. Door de overwinning komt Go Ahead op 17 punten en staat het voorlopig achtste. Excelsior blijft vijftiende met 11 punten.

1 uur geleden
AS Roma wint weer en nadert koploper Lazio

ROME (ANP) - AS Roma heeft zaterdagavond in het Stadio Olimpico met 3-0 gewonnen van Sassuolo in de Serie A. Daarmee komt de club van Donyell Malen, Marten de Roon en Devyne Rensch op 27 punten, 1 punt minder dan koploper en stadsgenoot Lazio, dat zondag op bezoek gaat bij Napoli.

2 uur geleden
Egypte ontslaat bondscoach Hassan, die laatste zestien WK haalde

CAÏRO (ANP) - De Egyptische voetbalbond (EFA) heeft bondscoach Hossam Hassan (60) ontslagen. Dat heeft de EFA zaterdag bekendgemaakt in een verklaring op de eigen site. Hassan leidde het Egyptische nationale voetbalelftal afgelopen zomer op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico naar een plek bij de laatste zestien. Daar verloor het land na een tumultueuze slotfase van de latere verliezend finalist Argentinië.

2 uur geleden
ADO Den Haag wint na trainersontslag thuis van Sparta Rotterdam

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft vijf dagen na het ontslag van trainer Robin Peter de tweede overwinning van dit Eredivisieseizoen geboekt. In eigen huis won de ploeg zaterdag, onder leiding van interim-trainer Levi Schwiebbe, met 3-1 van Sparta Rotterdam. Door de overwinning komt ADO op 9 punten en staat de club nog altijd zeventiende. Sparta blijft met 12 punten op de elfde plaats.

2 uur geleden
Manchester City verliest bij Forest en ziet Arsenal uitlopen

WEST BRIDGFORD (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League op bezoek bij Nottingham Forest met 3-1 verloren en ziet koploper Arsenal daarmee uitlopen naar een voorsprong van 6 punten. Het was de derde competitienederlaag op rij voor City, dat de eerste zeven wedstrijden van het seizoen allemaal won.

2 uur geleden