PSV begint na foutloze maand ook september met een zege
WAALWIJK (ANP) - PSV is ook de tweede maand onder de nieuwe trainer Peter Bosz uitstekend begonnen. De Eindhovenaren versloegen RKC Waalwijk in de Eredivisie met ruime cijfers: 0-4. PSV gaat met 9 punten uit drie duels aan kop in de Eredivisie.
Een beter begin had Bosz zich niet kunnen wensen. Van de tot dusverre acht gespeelde officiële duels won PSV er zeven en eindigde alleen de ontmoeting met Rangers FC in de play-offs van de Champions League onbeslist (2-2). Omdat PSV de tweede wedstrijd met de Schotten woensdag met ruime cijfers won, valt alles voorlopig de goede kant op bij de Brabanders. PSV keert na vijf jaar terug in het hoofdtoernooi van de Champions League en wil nu, voor het eerst sinds 2018, ook weer de landstitel pakken.
Naast de goede resultaten op het veld, deed PSV ook uitstekende zaken op de laatste dagen van de transfermarkt. Middenvelder Ibrahim Sangaré werd voor ruim 35 miljoen euro verkocht aan Nottingham Forest. PSV versterkte zich met buitenspeler Hirving Lozano en verdediger Armel Bella-Kotchap. Johan Bakayoko besloot voorlopig bij de bekerwinnaar te blijven, zodat Bosz straks heel wat te kiezen heeft.
Weinig kansen
Tegen RKC begon middenvelder Jerdy Schouten, net als drie dagen eerder tegen de Rangers, centraal achterin. Dit keer niet naast Olivier Boscagli, maar naast André Ramalho. Boscagli zat op de reservebank. Rechtsback Jordan Teze ontbrak in de selectie van PSV.
Het spel van de koploper viel voor rust niet mee. PSV wist weinig kansen te creëren. De huidige selectie bezit voldoende kwaliteit om in de Eredivisie het verschil te maken. Dat gebeurde nu kort voor rust. Spits Luuk de Jong werd in de 44e minuut met de rug naar het doel aangespeeld en legde de bal terug op Joey Veerman. De middenvelder had alle tijd om de bal rustig in de hoek te schieten: 0-1.
Wissels
PSV werd na rust al snel geholpen door RKC. Na slecht uitverdedigen kon Noa Lang de bal in de 53e minuut uiteindelijk in het lege doel schuiven: 0-2. Via De Jong zelf liep PSV na ruim een uur spelen nog verder weg. Die ruime voorsprong gaf Bosz de gelegenheid te wisselen. Malik Tillman, Yorbe Vertessen en Ricardo Pepi kregen nog twintig minuten speeltijd. Tillman zorgde voor de vierde treffer en liet zien dat de concurrentie groot is dit seizoen bij PSV.
RKC is na vier duels nog altijd puntloos, net als Almere City.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP) - Mexico heeft in de nacht van dinsdag op woensdag de hoop om als één van de drie gastlanden van het WK voetbal te stunten levend gehouden. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre won in de zestiende finales in een uitzinnig en volledig gevuld Mexico City Stadium overtuigend met 2-0 van Ecuador. Mexico is al sinds 2013 ongeslagen in het iconische stadion waar in 1970 en in 1986 de WK-finale werd gespeeld.
1 uur geledenCOVENTRY (ANP/AFP) - Frank Lampard blijft de trainer van Coventry City. De 48-jarige oud-international van Engeland heeft een contractverlenging getekend tot 2029 bij de club waarmee hij promoveerde naar de Premier League.
9 uur geledenARLINGTON (ANP) - Noorwegen heeft zich ten koste van Ivoorkust geplaatst voor de achtste finales op het WK voetbal. In het Dallas Stadium werd het dankzij een late treffer van sterspeler Erling Haaland 2-1. Noorwegen was voor rust op voorsprong gekomen via Antonio Nusa. Amad Diallo tekende namens Ivoorkust voor de gelijkmaker.
10 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De KNVB maakt melding van online discriminerende reacties richting Oranje-internationals na de uitschakeling op het wereldkampioenschap voetbal tegen Marokko. Dat laat een woordvoerder weten.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Stefan de Vrij verlaat na acht seizoenen Internazionale. De Italiaanse topclub meldt het afscheid van de 34-jarige verdediger met een uitgebreid eerbetoon op de website van de club. De Vrij won met Inter negen prijzen, waaronder drie titels in de Serie A en drie Italiaanse bekers (Coppa Italia).
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de Spaanse spits Nacho Ferri vastgelegd. De 21-jarige speler komt over van de Belgische club KVC Westerlo en heeft zijn handtekening gezet onder een contract tot medio 2030.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met de Braziliaanse linksback Caio Henrique. Hij komt over van de Franse club AS Monaco. De Amsterdamse club meldt in een persbericht dat de 28-jarige speler een contract heeft getekend van vier jaar, tot medio 2030.
20 uur geleden