PSV begint jaar met verlies tegen Club Brugge
DOHA (ANP) - PSV heeft de eerste wedstrijd van 2020 verloren. Op het trainingskamp in Qatar was Club Brugge net iets sterker dan de Eindhovenaren. De koploper van de Belgische competitie won met 2-1.
Jelle Vossen scoorde na 53 minuten voor de Belgen. Eduard Sobol maakte er met een schot van afstand 2-0 van. Ritsu Doan maakte daarna het doelpunt voor PSV, op aangeven van Cody Gakpo. Jorrit Hendrix was tot twee maal toe dicht bij een treffer, maar scoorde niet.
Coach Ernest Faber was tevreden. "Ik heb goede dingen gezien. We zijn fit en we hebben gedaan wat we vooraf hadden afgesproken. Durven voetballen, de tegenstander onder druk zetten en kansen uitspelen. Alleen hadden we wel wat vaker mogen scoren. Dat is dan weer iets voor de volgende wedstrijd."
Debuut
Bij PSV maakte de 17-jarige Brit Noni Madueke zijn debuut als basisspeler. Hij vormde de aanval met Bruma en Mohamed Ihattaren. Ibrahim Afellay, lange tijd niet fit, stond eveneens aan de aftrap. Coach Faber had hem bovendien de aanvoerdersband gegeven.
In de tweede helft stuurde Faber bijna een geheel ander elftal het veld in. Zo maakten Tijn Daverveld en Claudio Gomes hun debuut en kwam Robbin Ruiter nog even in het doel voor Lars Unnerstall. Vermoedelijk krijgt Jeroen Zoet, die eerder dit seizoen zijn basisplaats verloor, in het volgende oefenduel een kans.
Ruud Vormer speelde een deel van de wedstrijd mee met Club Brugge.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creƫren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.
6 uur geleden