PSV beëindigt bekeravontuur Spakenburg en staat weer in finale
BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - PSV staat voor het tweede jaar op rij in de finale van de KNVB-beker. De Eindhovenaren maakten op een met 6300 toeschouwers volgepakt sportpark De Westmaat een einde aan het indrukwekkende bekeravontuur van de amateurs van Spakenburg, dat eerder in het toernooi stuntte met uitzeges op eredivisionisten FC Groningen en FC Utrecht. Het werd 2-1 voor het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij.
In de finale neemt PSV het zondag 30 april in De Kuip op tegen Feyenoord of Ajax. Die twee clubs treffen elkaar woensdag in de andere halve eindstrijd. Vorig seizoen won PSV de bekerfinale met 2-1 van Ajax.
Met de uitschakeling van Spakenburg hoeft de KNVB zich ook niet te buigen over de vraag of de finale op een andere dag gespeeld moet worden. De christelijke voetbalclub, die op dit moment op de tiende plaats staat in de tweede divisie, heeft in haar statuten staan dat ze nooit op zondag zal spelen.
Verlengde bal
PSV had het lang lastig met Spakenburg, dat weinig ruimte probeerde weg te geven en niet schuwde om de duels aan te gaan. De vele kleine overtredingen zorgden voor irritaties bij PSV, dat in de beginfase via Guus Til een aardige kans kreeg. Daarna duurde het tot de 32e minuut voordat PSV weer in de buurt was van een doelpunt. Keeper Alessandro Damen tikte de bal na een schot van Patrick van Aanholt over.
Net toen Spakenburg dacht de rust te halen met een gelijke stand, sloeg PSV toe. Verdediger André Ramalho verlengde de bal uit een hoekschop met zijn hoofd, waarna Erick Gutiérrez van dichtbij kon scoren: 0-1.
Uitbundige sfeer
Van Aanholt zorgde, na een mooie pass van Xavi Simons, in de eerste minuut na rust voor de tweede treffer van PSV. De Brabanders leken daarmee alsnog op weg naar een grote overwinning, maar Spakenburg knokte zich op schitterende wijze terug in de wedstrijd. Na een afgeslagen hoekschop schoot linksback Dwayne Green de bal van zo'n 35 meter over de iets te ver voor zijn doel staande keeper Joël Drommel: 1-2.
De treffer zorgde voor een nog meer uitbundige sfeer op de tribunes en de aangrenzende sporthal, waar mensen die geen kaartje voor de tribune hadden het duel op een groot scherm bekeken.
PSV slaagde er ondanks een aantal kansen niet in verder uit te lopen, waardoor de spanning tot het laatst in de wedstrijd bleef.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
17 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
19 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
1 dag geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
1 dag geleden