Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSV beëindigt bekeravontuur Spakenburg en staat weer in finale

PSV beëindigt bekeravontuur Spakenburg en staat weer in finale

BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - PSV staat voor het tweede jaar op rij in de finale van de KNVB-beker. De Eindhovenaren maakten op een met 6300 toeschouwers volgepakt sportpark De Westmaat een einde aan het indrukwekkende bekeravontuur van de amateurs van Spakenburg, dat eerder in het toernooi stuntte met uitzeges op eredivisionisten FC Groningen en FC Utrecht. Het werd 2-1 voor het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij.

In de finale neemt PSV het zondag 30 april in De Kuip op tegen Feyenoord of Ajax. Die twee clubs treffen elkaar woensdag in de andere halve eindstrijd. Vorig seizoen won PSV de bekerfinale met 2-1 van Ajax.

Met de uitschakeling van Spakenburg hoeft de KNVB zich ook niet te buigen over de vraag of de finale op een andere dag gespeeld moet worden. De christelijke voetbalclub, die op dit moment op de tiende plaats staat in de tweede divisie, heeft in haar statuten staan dat ze nooit op zondag zal spelen.

Verlengde bal

PSV had het lang lastig met Spakenburg, dat weinig ruimte probeerde weg te geven en niet schuwde om de duels aan te gaan. De vele kleine overtredingen zorgden voor irritaties bij PSV, dat in de beginfase via Guus Til een aardige kans kreeg. Daarna duurde het tot de 32e minuut voordat PSV weer in de buurt was van een doelpunt. Keeper Alessandro Damen tikte de bal na een schot van Patrick van Aanholt over.

Net toen Spakenburg dacht de rust te halen met een gelijke stand, sloeg PSV toe. Verdediger André Ramalho verlengde de bal uit een hoekschop met zijn hoofd, waarna Erick Gutiérrez van dichtbij kon scoren: 0-1.

Uitbundige sfeer

Van Aanholt zorgde, na een mooie pass van Xavi Simons, in de eerste minuut na rust voor de tweede treffer van PSV. De Brabanders leken daarmee alsnog op weg naar een grote overwinning, maar Spakenburg knokte zich op schitterende wijze terug in de wedstrijd. Na een afgeslagen hoekschop schoot linksback Dwayne Green de bal van zo'n 35 meter over de iets te ver voor zijn doel staande keeper Joël Drommel: 1-2.

De treffer zorgde voor een nog meer uitbundige sfeer op de tribunes en de aangrenzende sporthal, waar mensen die geen kaartje voor de tribune hadden het duel op een groot scherm bekeken.

PSV slaagde er ondanks een aantal kansen niet in verder uit te lopen, waardoor de spanning tot het laatst in de wedstrijd bleef.

Meer uit Voetbal

Voetbalbond CAF veroordeelt 'onacceptabel gedrag' bij Afrika Cup

RABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.

47 minuten geleden
Barcelona verliest van Real Sociedad

SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).

12 uur geleden
Echteld vervangt vertrokken hoofdtrainer Martens bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.

13 uur geleden
Senegal wint Afrika Cup na gemiste strafschop van Marokkaan Díaz

RABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.

13 uur geleden
Senegal stapt van veld in finale van Afrika Cup tegen Marokko

RABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.

14 uur geleden
Aanvaller Malen debuteert met doelpunt voor AS Roma

TURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).

16 uur geleden
Timber rekent op snel vertrek bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."

16 uur geleden