PSV-aanvoerder Van Ginkel niet blij met wissel
EINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Marco van Ginkel werd in de 70e minuut van de mislukte return tegen Benfica (0-0, na 2-1 verlies in Lissabon) gewisseld door coach Roger Schmidt. "Nee, ik had nergens last van", sprak hij bij RTL7 een tikje verbolgen. "Ik was er niet blij mee, maar het is zo."
Van Ginkel begreep ook de tactiek van Schmidt in de slotfase niet helemaal. PSV moest scoren om nog een verlenging af te dwingen in de play-offs voor de Champions League, maar onder anderen smaakmaker Noni Madueke moest in de 70e minuut eveneens naar de kant. "Ik zou er een paar naar voren gooien, denk ik. Er kwamen wat kleinere jongens in bij ons aan de zijkant, terwijl de grote jongens achterin bleven staan. Je moet toch wat forceren denk ik en dat hebben we niet gedaan."
Van Ginkel baalde flink van de gemiste kans op deelname aan de groepsfase van de CL, vooral ook omdat Benfica door de rode kaart van Lucas Veríssimo vanaf de 32e minuut met tien man speelde. "Heel zuur. We hebben wel een paar kansjes gehad, maar het was net niet. In de rust hadden we er nog alle vertrouwen in dat we die goal zouden gaan maken. Zij zouden vermoeid worden als we de bal goed zouden laten rondgaan. Maar we maakten fouten en hadden onnodig balverlies. We wilden ze kapot tikken, maar dat hebben we te weinig gedaan. We hadden ook te weinig ideeën om een goal te maken."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
13 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
22 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden