PSV-aanvoerder Van Ginkel niet blij met wissel
EINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Marco van Ginkel werd in de 70e minuut van de mislukte return tegen Benfica (0-0, na 2-1 verlies in Lissabon) gewisseld door coach Roger Schmidt. "Nee, ik had nergens last van", sprak hij bij RTL7 een tikje verbolgen. "Ik was er niet blij mee, maar het is zo."
Van Ginkel begreep ook de tactiek van Schmidt in de slotfase niet helemaal. PSV moest scoren om nog een verlenging af te dwingen in de play-offs voor de Champions League, maar onder anderen smaakmaker Noni Madueke moest in de 70e minuut eveneens naar de kant. "Ik zou er een paar naar voren gooien, denk ik. Er kwamen wat kleinere jongens in bij ons aan de zijkant, terwijl de grote jongens achterin bleven staan. Je moet toch wat forceren denk ik en dat hebben we niet gedaan."
Van Ginkel baalde flink van de gemiste kans op deelname aan de groepsfase van de CL, vooral ook omdat Benfica door de rode kaart van Lucas Veríssimo vanaf de 32e minuut met tien man speelde. "Heel zuur. We hebben wel een paar kansjes gehad, maar het was net niet. In de rust hadden we er nog alle vertrouwen in dat we die goal zouden gaan maken. Zij zouden vermoeid worden als we de bal goed zouden laten rondgaan. Maar we maakten fouten en hadden onnodig balverlies. We wilden ze kapot tikken, maar dat hebben we te weinig gedaan. We hadden ook te weinig ideeën om een goal te maken."
Meer uit Sport
MINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.
4 uur geledenHERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.
7 uur geledenINZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.
9 uur geledenINZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.
10 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.
10 uur geledenINZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.
11 uur geledenINZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).
12 uur geleden