
PSV-aanvoerder Van Ginkel niet blij met wissel
EINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Marco van Ginkel werd in de 70e minuut van de mislukte return tegen Benfica (0-0, na 2-1 verlies in Lissabon) gewisseld door coach Roger Schmidt. "Nee, ik had nergens last van", sprak hij bij RTL7 een tikje verbolgen. "Ik was er niet blij mee, maar het is zo."
Van Ginkel begreep ook de tactiek van Schmidt in de slotfase niet helemaal. PSV moest scoren om nog een verlenging af te dwingen in de play-offs voor de Champions League, maar onder anderen smaakmaker Noni Madueke moest in de 70e minuut eveneens naar de kant. "Ik zou er een paar naar voren gooien, denk ik. Er kwamen wat kleinere jongens in bij ons aan de zijkant, terwijl de grote jongens achterin bleven staan. Je moet toch wat forceren denk ik en dat hebben we niet gedaan."
Van Ginkel baalde flink van de gemiste kans op deelname aan de groepsfase van de CL, vooral ook omdat Benfica door de rode kaart van Lucas Veríssimo vanaf de 32e minuut met tien man speelde. "Heel zuur. We hebben wel een paar kansjes gehad, maar het was net niet. In de rust hadden we er nog alle vertrouwen in dat we die goal zouden gaan maken. Zij zouden vermoeid worden als we de bal goed zouden laten rondgaan. Maar we maakten fouten en hadden onnodig balverlies. We wilden ze kapot tikken, maar dat hebben we te weinig gedaan. We hadden ook te weinig ideeën om een goal te maken."
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
4 uur geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
6 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
8 uur geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
9 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
9 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).
10 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.
10 uur geleden