PSV-aanvaller Gakpo ondanks blessure toch naar Oranje
EINDHOVEN (ANP) - Cody Gakpo doet komende week niet mee in de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Denemarken en Duitsland. De aanvaller van PSV liep donderdag in de ontmoeting met FC Kopenhagen in de achtste finales van de Conference League een blessure op en is daarvan voorlopig nog niet hersteld. Gakpo meldt zich desondanks maandag wel gewoon in Zeist bij de selectie van bondscoach Louis van Gaal.
"De KNVB heeft gevraagd Gakpo te sturen, voor informatie en besprekingen", zei Schmidt na de 5-0-zege van PSV op Fortuna Sittard. "De KNVB is erg professioneel, dus het is voor ons prima."
Van Gaal heeft al eerder aangegeven de komende interlandperiode te willen gebruiken om te werken aan het 5-3-2-systeem waarmee hij wil gaan voetballen op het WK. Het lijkt er daarom op dat hij alle internationals, ook degenen die niet fit zijn, er de komende week bij wil hebben voor tactische besprekingen en andere uitleg.
Voor PSV, dat de laatste zes competitieduels won, komt de interlandperiode niet echt gelegen. "Maar het is ook een grote motivatie voor spelers, zoals nu voor debutant Jordan Teze bijvoorbeeld", aldus Schmidt. "Ervaren spelers weten bovendien hoe deze weken zijn en hoe ze ervoor moeten zorgen zo goed mogelijk terug te komen. Integreren in onze spelersgroep is daarna altijd even een uitdaging, zeker voor spelers die bijvoorbeeld uit Zuid-Amerika terugkeren. Maar het is nou eenmaal zo, dat moeten we accepteren.΅
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.
6 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).
8 uur geleden