PSG wint van hekkensluiter na uitschakeling in Champions League
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain is goed verder gegaan in de Franse competitie na de Champions League-uitschakeling door Real Madrid van woensdag. Met supersterren Kylian Mbappé, Lionel Messi en Neymar weer in de aanval versloeg de koploper in eigen huis hekkensluiter Girondins de Bordeaux met 3-0.
Het thuispubliek liet na de Europese uitschakeling zijn onvrede blijken door de eigen spelers en trainer Mauricio Pochettino uit te fluiten. Alleen Mbappé werd bij het opnoemen van de opstelling voor de aftrap toegezongen. Op aangeven van Georginio Wijnaldum, die tegen Real op de bank begon, maakte de 23-jarige Fransman halverwege de eerste helft de 1-0.
Het gefluit ging tijdens de wedstrijd nog door als Messi en Neymar aan de bal kwamen. De 2-0 van Neymar, uit een voorzet van verdediger Achraf Hakimi, kreeg een fluitconcert als reactie in plaats van gejuich. Leandro Paredes schoot na een uur spelen van binnen het strafschopgebied hard raak voor de 3-0. Wijnaldum werd in de slotfase gewisseld, vlak nadat Javairô Dilrosun in was gevallen bij Bordeaux.
PSG heeft een voorsprong van 15 punten op OGC Nice, dat tweede staat.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
14 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
18 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
19 uur geleden