PSG wint van AC Milan en passeert verliezend Newcastle
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de macht gegrepen in groep F van de Champions League. Door doelpunten van Kylian Mbappé, Randal Kolo Muani en Lee Kang-in werd AC Milan met 3-0 verslagen.
Omdat Newcastle United op eigen veld met 1-0 verloor van Borussia Dortmund, nam PSG de koppositie van de Engelsen over. De Parijzenaars hebben na drie duels 6 punten, 2 punten meer dan Newcastle en Dortmund. AC Milan sluit de rij met 2 punten.
Mbappé opende tegen de Italianen na ruim een half uur de score door de bal met rechts in de korte hoek te plaatsen. Kolo Muani schoot kort na rust de bal binnen uit een rebound. In de slotfase bepaalde de ingevallen Lee Kang-in de eindstand. Bij AC Milan speelde Oranje-international Tijjani Reijnders de gehele wedstrijd.
Dortmund zegevierde in het noorden van Engeland door een treffer van Felix Nmecha, pal voor de pauze. Hij knalde na een snelle omschakeling raak op aangeven van Nico Schlotterbeck. Oranje-international Donyell Malen, die in de beginfase nog een grote kans miste, werd na 78 minuten gewisseld.
Meer uit Voetbal
BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
8 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
10 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
12 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
13 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
21 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
21 uur geleden