PSG wint van AC Milan en passeert verliezend Newcastle
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de macht gegrepen in groep F van de Champions League. Door doelpunten van Kylian Mbappé, Randal Kolo Muani en Lee Kang-in werd AC Milan met 3-0 verslagen.
Omdat Newcastle United op eigen veld met 1-0 verloor van Borussia Dortmund, nam PSG de koppositie van de Engelsen over. De Parijzenaars hebben na drie duels 6 punten, 2 punten meer dan Newcastle en Dortmund. AC Milan sluit de rij met 2 punten.
Mbappé opende tegen de Italianen na ruim een half uur de score door de bal met rechts in de korte hoek te plaatsen. Kolo Muani schoot kort na rust de bal binnen uit een rebound. In de slotfase bepaalde de ingevallen Lee Kang-in de eindstand. Bij AC Milan speelde Oranje-international Tijjani Reijnders de gehele wedstrijd.
Dortmund zegevierde in het noorden van Engeland door een treffer van Felix Nmecha, pal voor de pauze. Hij knalde na een snelle omschakeling raak op aangeven van Nico Schlotterbeck. Oranje-international Donyell Malen, die in de beginfase nog een grote kans miste, werd na 78 minuten gewisseld.
Meer uit Voetbal
BERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
52 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
15 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
15 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
17 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
18 uur geleden