PSG wint met recordtreffer Mbappé van Nantes
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft vier dagen voor de return tegen Bayern München in de achtste finales van de Champions League een moeizame overwinning geboekt in de Franse competitie. De sterrenploeg uit Parijs gaf in de thuiswedstrijd tegen Nantes een snelle voorsprong van 2-0 weg, maar pakte dankzij doelpunten in de tweede helft van Danilo Pereira (ex-Roda JC) en Kylian Mbappé alsnog de winst: 4-2.
Mbappé maakte in de blessuretijd zijn 201e doelpunt voor PSG. Daarmee is hij nu alleen recordhouder bij de club. De 24-jarige Mbappé evenaarde vorige week het record van Edinson Cavani, die 200 goals maakte voor PSG.
De Franse ploeg speelt woensdag in Duitsland tegen Bayern. Voor eigen publiek verloor de ploeg van trainer Christophe Galtier enkele weken geleden met 1-0 van de Duitse kampioen. Mbappé was toen net hersteld van een blessure en deed als invaller alleen het laatste half uur mee. De Franse aanvaller, topscorer van het WK in Qatar, is nu topfit en in vorm. Mbappé maakte vijf doelpunten in de laatste drie competitieduels.
PSG heeft aan kop van de Ligue 1 nu 11 punten voorsprong op Olympique Marseille, dat zondag tegen Stade Rennes speelt.
Voor de aftrap werd een minuut geklapt in het Parc des Princes voor de eerder deze week overleden Just Fontaine, die dertien keer scoorde voor Frankrijk op het WK van 1958.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.
9 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.
9 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).
10 uur geleden