PSG wil dat Franse voetbalbond beter naar clubartsen luistert
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de Franse voetbalbond in een brief opgeroepen beter te luisteren naar medische informatie die ze van clubartsen over spelers krijgen. Reden is het uitvallen van Ousmane Dembélé en Désiré Doué in de gewonnen WK-kwalificatiewedstrijd van vrijdag tegen Oekraïne (0-2).
Dembélé staat zes weken aan de kant met een hamstringblessure. Doué heeft vier weken nodig om van een kuitblessure te herstellen.
Paris Saint-Germain beweert dat de Franse voetbalbond al voor het duel met Oekraïne wist dat Dembélé en Doué een grotere kans hadden om geblesseerd te raken. De laatste winnaar van de Champions League betreurt dat er niets met die informatie is gedaan en dat er zelfs geen overleg heeft plaatsgevonden tussen de medische afdelingen van de Franse ploeg en PSG.
PSG benadrukt in een brief aan de Franse voetbalbond dat de blessures van Dembélé en Doué mogelijk grote sportieve gevolgen hebben. PSG pleit voor een nieuw protocol dat leidt tot een betere samenwerking op medisch vlak tussen de Franse voetbalbond en de clubs.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
38 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
47 minuten geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
4 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
7 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
11 uur geleden