PSG verwacht wereldkampioen Messi volgende week terug
PARIJS (ANP) - Lionel Messi sluit volgende week na de jaarwisseling weer aan bij Paris Saint-Germain. De Argentijnse aanvaller geniet nu met zijn gezin van een korte vakantie, nadat hij met Argentinië het WK voetbal in Qatar had gewonnen. "Lionel hervat op 2 of 3 januari de training", zei coach Christophe Galtier dinsdag, een dag voor de hervatting van de Franse voetbalcompetitie tegen Strasbourg.
Messi (35) maakte op het WK zeven doelpunten, waarvan twee in de finale tegen Frankrijk die via strafschoppen werd gewonnen. Voor de Fransen scoorde Kylian Mbappé, ook van PSG, een hattrick in de finale (3-3). Het bleek niet genoeg voor titelprolongatie. Mbappé meldde zich enkele dagen na de finale al weer bij PSG, net als Achraf Hakimi die met Marokko als vierde eindigde op het WK. Zij kunnen woensdag in het Parc des Princes tegen Strasbourg meedoen, net als de Braziliaanse internationals Neymar en Marquinhos. "Ze zijn fysiek en mentaal in orde", zei Galtier. "We moeten ze wel op de juiste momenten wat rust geven."
PSG, de koploper van de Ligue 1, speelt op nieuwjaarsdag tegen Lens. Messi doet vermoedelijk pas op 11 januari in de competitiewedstrijd tegen Angers weer mee. Volgens Franse media staat de Argentijn op het punt zijn aflopende contract in Parijs met zeker een jaar te verlengen.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
10 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 dag geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
1 dag geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geleden