PSG verslaat Stade Reims bij debuut Messi
REIMS (ANP) - Paris Saint-Germain is terug aan kop in de Franse Ligue 1. De ploeg van coach Mauricio Pochettino won met 2-0 bij Stade Reims, maar het duel ging vooral de boeken in als de eerste wedstrijd van sterspeler Lionel Messi voor de Parijzenaars.
Op het moment dat Messi zijn debuut maakte stond PSG al met 2-0 voor. Kylian Mbappé, die in verband wordt gebracht met een toptransfer naar Real Madrid, had beide doelpunten gemaakt. De Franse spits kopte de bezoekers in de eerste helft op voorsprong op aangeven van Ángel Di María. Vlak voor het invallen van Messi maakt Mbappé de 2-0 uit een voorzet van Achraf Hakimi.
Messi kwam in de 66e minuut in de ploeg voor Neymar. Ook Georginio Wijnaldum werd op dat moment gewisseld voor Ander Herrera. Veel uitgespeelde kansen waren er in het restant van de wedstrijd niet meer.
Reims, waar de net van sc Heerveen overgenomen Mitchell van Bergen in de tweede helft inviel, had daarvoor kansen via El Bilal Touré gekregen. De thuisploeg leek eerder op 1-1 te komen via Marshall Munetsi, maar hij stond buitenspel bij zijn intikker uit de rebound en het doelpunt ging niet door.
PSG komt door de vierde zege uit vier duels op 12 punten en gaat daarmee alleen aan de leiding in de Franse competitie. Angers staat tweede met 10 punten.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
7 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
1 dag geleden