PSG verslaat Stade Reims bij debuut Messi
REIMS (ANP) - Paris Saint-Germain is terug aan kop in de Franse Ligue 1. De ploeg van coach Mauricio Pochettino won met 2-0 bij Stade Reims, maar het duel ging vooral de boeken in als de eerste wedstrijd van sterspeler Lionel Messi voor de Parijzenaars.
Op het moment dat Messi zijn debuut maakte stond PSG al met 2-0 voor. Kylian Mbappé, die in verband wordt gebracht met een toptransfer naar Real Madrid, had beide doelpunten gemaakt. De Franse spits kopte de bezoekers in de eerste helft op voorsprong op aangeven van Ángel Di María. Vlak voor het invallen van Messi maakt Mbappé de 2-0 uit een voorzet van Achraf Hakimi.
Messi kwam in de 66e minuut in de ploeg voor Neymar. Ook Georginio Wijnaldum werd op dat moment gewisseld voor Ander Herrera. Veel uitgespeelde kansen waren er in het restant van de wedstrijd niet meer.
Reims, waar de net van sc Heerveen overgenomen Mitchell van Bergen in de tweede helft inviel, had daarvoor kansen via El Bilal Touré gekregen. De thuisploeg leek eerder op 1-1 te komen via Marshall Munetsi, maar hij stond buitenspel bij zijn intikker uit de rebound en het doelpunt ging niet door.
PSG komt door de vierde zege uit vier duels op 12 punten en gaat daarmee alleen aan de leiding in de Franse competitie. Angers staat tweede met 10 punten.
Meer uit Voetbal
DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
13 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
13 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
14 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
15 uur geleden