PSG steviger aan kop dankzij moeizame zege bij tien man Lens
LENS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft dankzij een moeizame zege (0-2) bij RC Lens de koppositie in de Ligue 1 steviger in handen. Dankzij een doelpunt in de eerste helft van Bradley Barcola en een late treffer van Kylian Mbappé profiteerde de landskampioen optimaal van het puntenverlies van OGC Nice bij Stade Rennes (2-0). Lens moest tegen PSG vanaf vlak voor rust met een man minder op zoek naar de gelijkmaker.
Lens kreeg al in de 7e minuut een uitgelezen kans om op voorsprong te komen, maar de Pool Przemyslaw Frankowski schoot de bal uit een strafschop door het midden. Daar stond doelman Gianluigi Donnarumma nog. Na een counter pakte PSG wel de voorsprong. De snelle buitenspeler Barcola rondde na een goede steekpass van Mbappé beheerst af.
Met een flitsende actie stond de 21-jarige Barcola ook aan de basis voor de rode kaart voor Lens-verdediger Jonathan Gradit. De videoscheidsrechter vond dat Barcola was doorgebroken toen hij werd neergehaald, waardoor Gradit het veld moest verlaten. Lens bleef nog lang in de wedstrijd, tot de treffer van Mbappé in de 89e minuut.
PSG heeft na achttien wedstrijden acht punten voorsprong op nummer 2 Nice. Lens staat achtste.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
3 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
7 uur geleden