PSG steviger aan kop dankzij moeizame zege bij tien man Lens
LENS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft dankzij een moeizame zege (0-2) bij RC Lens de koppositie in de Ligue 1 steviger in handen. Dankzij een doelpunt in de eerste helft van Bradley Barcola en een late treffer van Kylian Mbappé profiteerde de landskampioen optimaal van het puntenverlies van OGC Nice bij Stade Rennes (2-0). Lens moest tegen PSG vanaf vlak voor rust met een man minder op zoek naar de gelijkmaker.
Lens kreeg al in de 7e minuut een uitgelezen kans om op voorsprong te komen, maar de Pool Przemyslaw Frankowski schoot de bal uit een strafschop door het midden. Daar stond doelman Gianluigi Donnarumma nog. Na een counter pakte PSG wel de voorsprong. De snelle buitenspeler Barcola rondde na een goede steekpass van Mbappé beheerst af.
Met een flitsende actie stond de 21-jarige Barcola ook aan de basis voor de rode kaart voor Lens-verdediger Jonathan Gradit. De videoscheidsrechter vond dat Barcola was doorgebroken toen hij werd neergehaald, waardoor Gradit het veld moest verlaten. Lens bleef nog lang in de wedstrijd, tot de treffer van Mbappé in de 89e minuut.
PSG heeft na achttien wedstrijden acht punten voorsprong op nummer 2 Nice. Lens staat achtste.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
21 minuten geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
50 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
12 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
12 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
13 uur geleden