PSG steviger aan kop dankzij moeizame zege bij tien man Lens
LENS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft dankzij een moeizame zege (0-2) bij RC Lens de koppositie in de Ligue 1 steviger in handen. Dankzij een doelpunt in de eerste helft van Bradley Barcola en een late treffer van Kylian Mbappé profiteerde de landskampioen optimaal van het puntenverlies van OGC Nice bij Stade Rennes (2-0). Lens moest tegen PSG vanaf vlak voor rust met een man minder op zoek naar de gelijkmaker.
Lens kreeg al in de 7e minuut een uitgelezen kans om op voorsprong te komen, maar de Pool Przemyslaw Frankowski schoot de bal uit een strafschop door het midden. Daar stond doelman Gianluigi Donnarumma nog. Na een counter pakte PSG wel de voorsprong. De snelle buitenspeler Barcola rondde na een goede steekpass van Mbappé beheerst af.
Met een flitsende actie stond de 21-jarige Barcola ook aan de basis voor de rode kaart voor Lens-verdediger Jonathan Gradit. De videoscheidsrechter vond dat Barcola was doorgebroken toen hij werd neergehaald, waardoor Gradit het veld moest verlaten. Lens bleef nog lang in de wedstrijd, tot de treffer van Mbappé in de 89e minuut.
PSG heeft na achttien wedstrijden acht punten voorsprong op nummer 2 Nice. Lens staat achtste.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
5 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
12 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geleden