PSG stelt Campos aan als adviseur en wil Zidane als trainer
PARIJS (ANP) - De Franse kampioen Paris Saint-Germain heeft Luís Campos aangesteld als zogeheten voetbaladviseur. De 57-jarige Portugees wordt verantwoordelijk voor alle technische zaken rond het eerste elftal. Volgens Franse media neemt PSG afscheid van trainer Mauricio Pochettino en moet Zinedine Zidane zijn opvolger worden.
Campos neemt de taken over van technisch directeur Leonardo, die eind vorige maand van de Arabische eigenaren van de club te horen kreeg dat hij moet vertrekken. PSG pakte in Frankrijk weliswaar met overmacht de landstitel, maar het zo gewenste succes in de Champions League bleef wederom uit. Ondanks de komst vorig jaar van onder anderen Lionel Messi, Sergio Ramos, Georginio Wijnaldum en Gianluigi Donnarumma bleef PSG steken in de achtste finales. Daarin moest de ploeg van Pochettino het afleggen tegen Real Madrid, dat de Champions League uiteindelijk won.
"Ik zie PSG als de meest ambitieuze en opwindende voetbalclub ter wereld", zegt Campos, die de nodige clubs in eigen land trainde en als scout en directeur werkte bij Real Madrid, AS Monaco en Lille.
Volgens de Franse radiozender Europe1 heeft PSG een principe-akkoord bereikt met Zidane. De 49-jarige Fransman werkte als trainer eerder twee periodes bij Real Madrid. Onder zijn leiding won de Spaanse club onder meer drie keer de Champions League en twee landstitels. Vorig jaar vertrok Zidane bij Real na een seizoen zonder hoofdprijzen.
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
12 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
12 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
12 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
13 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
15 uur geleden