PSG stelt Campos aan als adviseur en wil Zidane als trainer
PARIJS (ANP) - De Franse kampioen Paris Saint-Germain heeft Luís Campos aangesteld als zogeheten voetbaladviseur. De 57-jarige Portugees wordt verantwoordelijk voor alle technische zaken rond het eerste elftal. Volgens Franse media neemt PSG afscheid van trainer Mauricio Pochettino en moet Zinedine Zidane zijn opvolger worden.
Campos neemt de taken over van technisch directeur Leonardo, die eind vorige maand van de Arabische eigenaren van de club te horen kreeg dat hij moet vertrekken. PSG pakte in Frankrijk weliswaar met overmacht de landstitel, maar het zo gewenste succes in de Champions League bleef wederom uit. Ondanks de komst vorig jaar van onder anderen Lionel Messi, Sergio Ramos, Georginio Wijnaldum en Gianluigi Donnarumma bleef PSG steken in de achtste finales. Daarin moest de ploeg van Pochettino het afleggen tegen Real Madrid, dat de Champions League uiteindelijk won.
"Ik zie PSG als de meest ambitieuze en opwindende voetbalclub ter wereld", zegt Campos, die de nodige clubs in eigen land trainde en als scout en directeur werkte bij Real Madrid, AS Monaco en Lille.
Volgens de Franse radiozender Europe1 heeft PSG een principe-akkoord bereikt met Zidane. De 49-jarige Fransman werkte als trainer eerder twee periodes bij Real Madrid. Onder zijn leiding won de Spaanse club onder meer drie keer de Champions League en twee landstitels. Vorig jaar vertrok Zidane bij Real na een seizoen zonder hoofdprijzen.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
9 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
9 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
10 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
13 uur geleden