PSG stelt Campos aan als adviseur en wil Zidane als trainer
PARIJS (ANP) - De Franse kampioen Paris Saint-Germain heeft Luís Campos aangesteld als zogeheten voetbaladviseur. De 57-jarige Portugees wordt verantwoordelijk voor alle technische zaken rond het eerste elftal. Volgens Franse media neemt PSG afscheid van trainer Mauricio Pochettino en moet Zinedine Zidane zijn opvolger worden.
Campos neemt de taken over van technisch directeur Leonardo, die eind vorige maand van de Arabische eigenaren van de club te horen kreeg dat hij moet vertrekken. PSG pakte in Frankrijk weliswaar met overmacht de landstitel, maar het zo gewenste succes in de Champions League bleef wederom uit. Ondanks de komst vorig jaar van onder anderen Lionel Messi, Sergio Ramos, Georginio Wijnaldum en Gianluigi Donnarumma bleef PSG steken in de achtste finales. Daarin moest de ploeg van Pochettino het afleggen tegen Real Madrid, dat de Champions League uiteindelijk won.
"Ik zie PSG als de meest ambitieuze en opwindende voetbalclub ter wereld", zegt Campos, die de nodige clubs in eigen land trainde en als scout en directeur werkte bij Real Madrid, AS Monaco en Lille.
Volgens de Franse radiozender Europe1 heeft PSG een principe-akkoord bereikt met Zidane. De 49-jarige Fransman werkte als trainer eerder twee periodes bij Real Madrid. Onder zijn leiding won de Spaanse club onder meer drie keer de Champions League en twee landstitels. Vorig jaar vertrok Zidane bij Real na een seizoen zonder hoofdprijzen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
19 uur geleden