Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSG stelt Campos aan als adviseur en wil Zidane als trainer

PSG stelt Campos aan als adviseur en wil Zidane als trainer

PARIJS (ANP) - De Franse kampioen Paris Saint-Germain heeft Luís Campos aangesteld als zogeheten voetbaladviseur. De 57-jarige Portugees wordt verantwoordelijk voor alle technische zaken rond het eerste elftal. Volgens Franse media neemt PSG afscheid van trainer Mauricio Pochettino en moet Zinedine Zidane zijn opvolger worden.

Campos neemt de taken over van technisch directeur Leonardo, die eind vorige maand van de Arabische eigenaren van de club te horen kreeg dat hij moet vertrekken. PSG pakte in Frankrijk weliswaar met overmacht de landstitel, maar het zo gewenste succes in de Champions League bleef wederom uit. Ondanks de komst vorig jaar van onder anderen Lionel Messi, Sergio Ramos, Georginio Wijnaldum en Gianluigi Donnarumma bleef PSG steken in de achtste finales. Daarin moest de ploeg van Pochettino het afleggen tegen Real Madrid, dat de Champions League uiteindelijk won.

"Ik zie PSG als de meest ambitieuze en opwindende voetbalclub ter wereld", zegt Campos, die de nodige clubs in eigen land trainde en als scout en directeur werkte bij Real Madrid, AS Monaco en Lille.

Volgens de Franse radiozender Europe1 heeft PSG een principe-akkoord bereikt met Zidane. De 49-jarige Fransman werkte als trainer eerder twee periodes bij Real Madrid. Onder zijn leiding won de Spaanse club onder meer drie keer de Champions League en twee landstitels. Vorig jaar vertrok Zidane bij Real na een seizoen zonder hoofdprijzen.

Meer uit Voetbal

Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

5 uur geleden
Erdogan helpt bij transfer middenvelder Kanté naar Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.

5 uur geleden
FC Den Bosch-fans ook na rechtszaak niet welkom in Helmond

HELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.

5 uur geleden
Verdediger Timber met Arsenal naar finale League Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).

18 uur geleden
FC Barcelona naar halve finale Spaanse beker

ALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.

18 uur geleden
AC Milan wint vrij eenvoudig bij Bologna

BOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.

18 uur geleden
Spits Parrott schiet AZ tegen FC Twente naar halve finale

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).

18 uur geleden