PSG-speler Dembélé heeft geweldige avond bij oude club Barcelona
BARCELONA (ANP/AFP) - Ousmane Dembélé maakte de eerste treffer voor Paris Saint-Germain in de 4-1-zege op FC Barcelona. De ploeg uit Parijs bereikte daardoor, na de 3-2-nederlaag in eigen huis, de halve finales. Daarin is Borussia Dortmund de tegenstander.
Dembélé prees de onverzettelijkheid van PSG in Barcelona, ondanks de vroege 1-0-achterstand. "Iedereen geloofde dat we konden winnen, ook al hadden we de eerste wedstrijd verloren", zei de aanvaller tegen Canal Plus. "We hebben de handdoek niet gegooid, we wisten dat we hier zouden scoren. We hebben de hele week aan de tactiek gewerkt en de tactiek van de coach was perfect. Zelfs toen we een doelpunt achter kwamen, hebben we niet opgegeven. We bleven erin geloven."
De aanvaller die in het verleden voor Barcelona speelde werd zelf nog uitgefloten. "Ik had een geweldige avond. Uitgejoeld worden door de Barcelona-fans ga ik me niet aantrekken", zei Dembélé. "Ik heb alles gegeven, scoorde en zorgde voor een strafschop, dus ik ben heel tevreden. Ik zag dat Borussia Dortmund door is en dat is nog een club waarvoor ik heb gespeeld."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
2 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
6 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
7 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
9 uur geleden