PSG hoopt Mbappé met aanvoerdersband te verleiden
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain geeft de strijd om Kylian Mbappé niet op. De Franse topclub wil de aanvaller dolgraag langer in Parijs houden. Trainer Mauricio Pochettino overweegt de 23-jarige Mbappé zaterdag in de competitiewedstrijd tegen Clermont Foot de aanvoerdersband te geven, om hem te verleiden alsnog zijn aflopende contract te verlengen.
Vooralsnog weigert Mbappé om bij te tekenen. De topvoetballer kan daarom komende zomer transfervrij vertrekken. Volgens Spaanse media heeft Mbappé al een bijzonder lucratief contract getekend bij Real Madrid, maar zelf ontkent de Fransman dat hij een besluit heeft genomen over zijn toekomst.
"We willen het beste voor Kylian en voor de club", zei trainer Mauricio Pochettino een dag voor het duel met Clermont. "Het beste voor PSG is dat Kylian blijft. En dat is ook voor hem het beste." Omdat aanvoerder Marquinhos vanwege spierklachten rust krijgt, moet Pochettino een nieuwe captain aanwijzen.
Naast Marquinhos ontbreken ook Keylor Navas, Ángel Di María, Ander Herrera, Abdou Diallo, Layvin Kurzawa en de geopereerde middenvelders Leandro Paredes en Julian Draxler bij de koploper van de Franse voetbalcompetitie. Voor Paredes zit het seizoen er al op, Draxler heeft vier tot zes weken nodig om te herstellen van een knieoperatie. Marco Verratti is na een blessure wel weer inzetbaar.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.
6 uur geledenROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
1 dag geleden