PSG geeft als steunbetuiging gesigneerd shirt mee aan Webo
PARIJS (ANP) - Uit handen van voorzitter Nasser Al-Khelaifi van Paris Saint-Germain heeft Pierre Webo, de assistent-trainer van de Turkse voetbalclub Basaksehir, een gesigneerd shirt van de Franse kampioen gekregen. Op het shirt, met daarop het rugnummer 9 en de naam van Webo, staan de handtekeningen van alle spelers van PSG. Die wilden zo hun steun betuigen aan de oud-international van Kameroen die dinsdagavond langs de lijn in Parijs op een racistische manier werd bejegend door de vierde official uit Roemenië. Het leidde ertoe dat de wedstrijd in de Champions League werd gestaakt.
In het tumult langs de lijn kreeg Webo de rode kaart maar hij mocht een dag later later weer gewoon op de bank zitten toen het duel werd uitgespeeld met Danny Makkelie als nieuwe scheidsrechter. PSG won in het Parc des Princes met 5-1 dankzij doelpunten van de vedettes Neymar (drie) en Kylian Mbappé (twee). De wedstrijd stond vooral in het teken van de strijd tegen racisme. Tijdens de warming-up droegen alle spelers een shirtje met daarop de tekst 'No to racism'. Voor de aftrap knielden alle voetballers en Makkelie in de middencirkel.
"Het was een wedstrijd met een speciaal tintje", zegt Mitchel Bakker, de Nederlandse linksback van PSG. "We hebben ons best gedaan om te laten zien dat racisme niet thuishoort in het voetbal. Ik denk dat we hier allemaal trots op mogen zijn."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.
13 minuten geledenBRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.
24 minuten geledenMADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Luís Suárez staat open voor een rentree in het Uruguayaanse voetbalelftal en daarmee deelname aan het WK voetbal. "Ik zou nooit nee zeggen tegen het nationale team als ze me nodig hebben, zeker niet met een WK in aantocht", citeerde persbureau EFE de 39-jarige aanvaller, die in september 2024 na 143 interlands en 69 doelpunten afscheid nam van het nationale elftal. Suárez speelde in zijn carrière bij onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona en is nu actief bij het Amerikaanse Inter Miami.
4 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."
5 uur geleden