Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSG gaat met prijswinnaar Messi voor Champions League

PSG gaat met prijswinnaar Messi voor Champions League

PARIJS (ANP) - Met Lionel Messi in de gelederen wil Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League winnen. De club uit Frankrijk was de afgelopen seizoenen regelmatig dichtbij de Europese hoofdprijs, maar slaagde er steeds niet in om die te winnen.

Messi gaat in Parijs een gevreesde aanval met Neymar en Kylian Mbappé vormen. Messi heeft de afgelopen 21 jaar bij Barcelona geleerd wat winnen is. Hij won met zijn Spaanse club vier keer de Champions League, tien landstitels, zeven Spaanse bekers, drie Europese Supercups, acht Spaanse Supercups en drie keer de wereldtitels voor clubteams.

Messi won ook veel individuele onderscheidingen: zes keer Gouden Bal (beste speler); zes keer Gouden Schoen (topscorer); twee keer beste UEFA-voetballer; een keer beste WK-speler; twee keer beste speler Copa América; zes keer topscorer Champions League; acht keer topscorer in Spaanse competitie; beste speler Olympische Spelen; beste speler WK onder 20 jaar.

Records

Ook vestigde hij veel records: zes keer Gouden Bal; topscorer Spaanse competitie (474 goals); topscorer van Barcelona (672 goals); speler met de meeste duels voor Barcelona (778); meeste goals in één competitieseizoen (50); topscorer Argentinië (76); recordaantal goals in één kalenderjaar in alle clubcompetities (91); recordaantal goals in één seizoen in alle clubcompetities (73).

Messi speelde 151 interlands voor Argentinië en scoorde 76 keer. Hij won deze zomer de Copa América met zijn landenploeg. Messi won met Argentinië goud Olympische Spelen (2008) en werd in 2005 wereldkampioen met de nationale ploeg voor spelers jonger dan 20 jaar.

Meer uit Voetbal

Voetballer Oosterwolde bestraft voor slaan stadiondirecteur

ISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.

55 minuten geleden
Heitinga assistent bij Tottenham Hotspur na ontslag bij Ajax

LONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.

2 uur geleden
Gastland Marokko speelt finale Afrika Cup tegen Senegal

RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.

9 uur geleden
Klaassen ziet Ajax 'collectief falen' tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.

18 uur geleden
Arbeloa in eerste duel als Real-coach uitgeschakeld door Albacete

ALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.

18 uur geleden
Fortuna Sittard ziet Fosso vertrekken naar Sturm Graz

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.

19 uur geleden
PSV na eenvoudige zege tegen FC Den Bosch naar kwartfinale beker

DEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.

19 uur geleden