PSG gaat met prijswinnaar Messi voor Champions League
PARIJS (ANP) - Met Lionel Messi in de gelederen wil Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League winnen. De club uit Frankrijk was de afgelopen seizoenen regelmatig dichtbij de Europese hoofdprijs, maar slaagde er steeds niet in om die te winnen.
Messi gaat in Parijs een gevreesde aanval met Neymar en Kylian Mbappé vormen. Messi heeft de afgelopen 21 jaar bij Barcelona geleerd wat winnen is. Hij won met zijn Spaanse club vier keer de Champions League, tien landstitels, zeven Spaanse bekers, drie Europese Supercups, acht Spaanse Supercups en drie keer de wereldtitels voor clubteams.
Messi won ook veel individuele onderscheidingen: zes keer Gouden Bal (beste speler); zes keer Gouden Schoen (topscorer); twee keer beste UEFA-voetballer; een keer beste WK-speler; twee keer beste speler Copa América; zes keer topscorer Champions League; acht keer topscorer in Spaanse competitie; beste speler Olympische Spelen; beste speler WK onder 20 jaar.
Records
Ook vestigde hij veel records: zes keer Gouden Bal; topscorer Spaanse competitie (474 goals); topscorer van Barcelona (672 goals); speler met de meeste duels voor Barcelona (778); meeste goals in één competitieseizoen (50); topscorer Argentinië (76); recordaantal goals in één kalenderjaar in alle clubcompetities (91); recordaantal goals in één seizoen in alle clubcompetities (73).
Messi speelde 151 interlands voor Argentinië en scoorde 76 keer. Hij won deze zomer de Copa América met zijn landenploeg. Messi won met Argentinië goud Olympische Spelen (2008) en werd in 2005 wereldkampioen met de nationale ploeg voor spelers jonger dan 20 jaar.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
25 minuten geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
29 minuten geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
4 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
5 uur geleden