PSG gaat met prijswinnaar Messi voor Champions League
PARIJS (ANP) - Met Lionel Messi in de gelederen wil Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League winnen. De club uit Frankrijk was de afgelopen seizoenen regelmatig dichtbij de Europese hoofdprijs, maar slaagde er steeds niet in om die te winnen.
Messi gaat in Parijs een gevreesde aanval met Neymar en Kylian Mbappé vormen. Messi heeft de afgelopen 21 jaar bij Barcelona geleerd wat winnen is. Hij won met zijn Spaanse club vier keer de Champions League, tien landstitels, zeven Spaanse bekers, drie Europese Supercups, acht Spaanse Supercups en drie keer de wereldtitels voor clubteams.
Messi won ook veel individuele onderscheidingen: zes keer Gouden Bal (beste speler); zes keer Gouden Schoen (topscorer); twee keer beste UEFA-voetballer; een keer beste WK-speler; twee keer beste speler Copa América; zes keer topscorer Champions League; acht keer topscorer in Spaanse competitie; beste speler Olympische Spelen; beste speler WK onder 20 jaar.
Records
Ook vestigde hij veel records: zes keer Gouden Bal; topscorer Spaanse competitie (474 goals); topscorer van Barcelona (672 goals); speler met de meeste duels voor Barcelona (778); meeste goals in één competitieseizoen (50); topscorer Argentinië (76); recordaantal goals in één kalenderjaar in alle clubcompetities (91); recordaantal goals in één seizoen in alle clubcompetities (73).
Messi speelde 151 interlands voor Argentinië en scoorde 76 keer. Hij won deze zomer de Copa América met zijn landenploeg. Messi won met Argentinië goud Olympische Spelen (2008) en werd in 2005 wereldkampioen met de nationale ploeg voor spelers jonger dan 20 jaar.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
6 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
1 dag geleden