Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSG dankzij flitsend aanvalsspel winnaar Champions League

PSG dankzij flitsend aanvalsspel winnaar Champions League

MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain heeft eindelijk de titel in de Champions League veroverd. De Franse topclub van coach Luis Enrique liet er in de finale in de Allianz Arena in München met een 5-0-zege geen misverstand over bestaan welke club dit seizoen de beste was in het belangrijkste Europese clubtoernooi.

PSG verloor in 2020 de finale van Bayern München (1-0) met topspelers Neymar en Kylian Mbappé. Ook in de jaren erna met de toevoeging van Lionel Messi wilde het bij de Franse topclub niet lukken de hoofdprijs te pakken.

Met het vertrek van Mbappé afgelopen zomer waren de drie vedettes weg uit Parijs en moest PSG zich opnieuw uitvinden. Dat zorgde voor een moeizaam begin in de competitiefase van de Champions League met nederlagen tegen Arsenal, Atlético Madrid en Bayern München. Tegen PSV werd gelijkgespeeld. Na de winterstop had Luis Enrique de ploeg definitief in balans en maakte de ploeg indruk met aanvallend spel tegen Aston Villa, Liverpool en Arsenal.

Publiekswissel

In de finale bepaalde PSG ook het spel en zette meteen druk. De 1-0 van Achraf Hakimi viel uit een swingende aanval van de Parijzenaars. Vitinha stuurde met een pass de 19-jarige Désiré Doué weg en die speelde rechts voor het doel Hakimi aan, die eenvoudig binnentikte.

Enkele minuten later werd het nog erger voor het stroef gestarte Inter. Nicolò Barella liet zich van de bal zetten en na een snelle omschakeling werd Ousmane Dembélé de diepte ingestuurd. Die zette voor op Doué, wiens schot via het been van Federico Dimarco doelman Yann Sommer kansloos liet. Inter probeerde wat terug te doen met international Denzel Dumfries die af en toe doorkwam op rechts, maar het bleef bij kopballen van Francesco Acerbi.

De uitblinkende tiener Doué maakte in de tweede helft zijn tweede doelpunt en kreeg kort daarop de verdiende publiekswissel. Inter liet zich daarna nog meerdere malen overrompelen door de Franse spelers. Khvicha Kvaratskhelia maakte het vierde doelpunt en invaller Senny Mayulu zorgde met de vijfde treffer voor de grootste overwinning ooit in een Champions League-finale. Het is de tweede keer dat een club uit Frankrijk de belangrijkste Europese beker wint na Olympique Marseille.

Meer uit Sport

Gauff voor vijfde keer op rij naar kwartfinales Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Amerikaanse tennisster Coco Gauff heeft voor het vijfde opeenvolgende jaar de kwartfinales bereikt op Roland Garros. De nummer 2 van de plaatsingslijst versloeg de als twintigste geplaatste Russische Ekaterina Aleksandrova in twee sets: 6-0 7-5.

52 minuten geleden
Verstappen bekent schuld na clash met Russell in GP Spanje

MONACO (ANP) - Via een post op Instagram heeft Max Verstappen aangegeven dat hij fout zat bij de clash met Mercedes-coureur George Russell in de slotfase van de GP van Spanje. Verstappen verloor na de komst van de safetycar op de baan en een minder geslaagde bandenwissel twee plaatsen, waarbij hij de wagen van Russell een duw gaf. Die leverde hem tien strafseconden op waardoor hij niet als vijfde, maar als tiende eindigde.

1 uur geleden
Atlete McLaughlin-Levrone snel op 100 meter zonder horden

PHILADELPHIA (ANP) - Atlete Sydney McLaughlin-Levrone, bekend als de grote concurrente van Femke Bol op de 400 meter horden, heeft voor het eerst in zeven jaar een 100 meter vlak gelopen. Dat deed de Amerikaanse in Philadelphia tijdens de derde wedstrijd uit de nieuwe reeks Grand Slam Track. McLaughlin-Levrone, wereldrecordhoudster en olympische kampioene op de 400 meter horden, kwam tot een indrukwekkende tijd van 11,21 seconden. Alleen de Jamaicaanse Ackera Nugent was sneller: 11,11.

4 uur geleden
Herlings wint na lange tijd weer wedstrijd in MXGP

TEUTSCHENTHAL (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft voor het eerst sinds het najaar weer een wedstrijd in de MXGP op zijn naam geschreven. De 30-jarige Nederlander was de beste in Teutschenthal in Duitsland. Herlings eindigde in de eerste manche als tweede en hij won de tweede.

15 uur geleden
Telstar keert na zege op Willem II na 47 jaar terug in Eredivisie

TILBURG (ANP) - Telstar keert na 47 jaar afwezigheid terug in de Eredivisie. De Noord-Hollanders stelden promotie veilig door in de finale van de play-offs bij Willem II te winnen: 1-3. Het eerste duel eindigde drie dagen eerder in 2-2.

17 uur geleden
Atlete Dokter tweede op meerkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Sofie Dokter is bij de meerkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede geëindigd. De 22-jarige Nederlandse noteerde op vijf van de zeven onderdelen een persoonlijk record en kwam uit op 6576 punten. Daarmee voldeed ze ook aan de WK-limiet. De WK zijn in september in Tokio.

18 uur geleden
PSG 'veroordeelt ten zeerste' geweld na finale Champions League

PARIJS (ANP/BELGA) - Paris Saint-Germain "veroordeelt ten zeerste" het geweld in Parijs en op andere plaatsen in Frankrijk na de finale van de Champions League. "Deze Europese titel zou een moment van collectieve vreugde moeten zijn en niet van onrust en chaos", aldus de club, die met 5-0 van Internazionale won, in een verklaring.

18 uur geleden