
PSG-coach Luis Enrique: we moeten druk niet als bedreiging zien
DORTMUND (ANP) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain ziet in aanloop naar de halve finales van de Champions League tegen Borussia Dortmund de hoge verwachtingen rond zijn elftal niet als probleem. "Bij Paris Saint-Germain heb je altijd met druk te maken. Ik geniet van deze situatie. Het is een voorrecht om in de halve finales van de Champions League te staan. Je moet de druk niet als een bedreiging zien", sprak de Spanjaard op een persconferentie.
Paris Saint-Germain verzekerde zich zondag van de Franse landstitel en hoopt nu voor het eerst de Champions League te winnen. De 53-jarige Luis Enrique houdt zich vast aan de goede resultaten van zijn ploeg, die dit jaar pas één wedstrijd verloor. "We zitten in een positief proces en zijn op alle vlakken verbeterd. Het is altijd lastig om hier bij Borussia Dortmund te spelen. Als je titels wilt winnen, moet je in zo'n sfeer overleven." Volgens de media is Paris Saint-Germain favoriet. "Ik zeg al lange tijd, dat de pers er weinig van weet", zei de coach met een glimlach.
Dortmund en Paris Saint-Germain voetbalden dit seizoen ook in de groepsfase van de Champions League al tegen elkaar. In Duitsland eindigde het duel halverwege december in 1-1. PSG-verdediger Gonçalo Ramos vermoedt dat Dortmund het nu moeilijker krijgt. "We zijn nu meer een team dan toen. Nu zijn we als een familie. Bovendien waren destijds niet alle spelers beschikbaar."
Huidig PSG-speler Ousmane Dembélé verliet Borussia Dortmund in 2017 na veel gedoe voor FC Barcelona. De fans van de huidige nummer 5 in Duitsland namen hem de manier van zijn vertrek niet in dank af. Ramos is niet bang dat Dembélé woensdag onder de indruk is van eventuele fluitconcerten. "Hij is erg kalm. Ik hoop dat hij deze wedstrijd zal beslissen", aldus Ramos.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Technisch directeur Joris Mathijsen vertrekt per direct bij ADO Den Haag. Dat meldt de club uit de eerste divisie in een persbericht. Oud-international Mathijsen was twee jaar in dienst bij de Haagse club.
9 uur geledenSPIEZ (ANP) - Oranje-aanvoerster Sherida Spitse vindt de pijnlijke EK-nederlaag van woensdag tegen Engeland (0-4) de schuld van zowel speelsters als de staf. Bondscoach Andries Jonker verweet zijn ploeg vooral het plan, dat "in theorie" volgens hem klopte, niet goed te hebben uitgevoerd. Spitse vindt dat dat niet alleen aan de voetbalsters lag.
11 uur geledenSPIEZ (ANP) - Aanvoerster Sherida Spitse hoopt in haar toekomstige trainerscarrière samen te werken met Arjan Veurink, de bondscoach van Oranje vanaf na dit EK. De 35-jarige verdedigster noemt een combinatie met de huidige assistent van Engeland-bondscoach Sarina Wiegman "ideaal" gezien haar ervaring als voetbalster, maar sluit dit op korte termijn uit.
11 uur geledenSPIEZ (ANP) - Recordinternational Sherida Spitse is nog niet bezig met een mogelijk afscheid bij het Nederlands elftal. De 35-jarige aanvoerster zegt dat ze nu alleen nog maar denkt aan het EK-duel met Frankrijk van zondag en de kleine kans die Oranje nog heeft om de kwartfinales te bereiken.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van AZ-speler Ruben van Bommel afgerond. De 20-jarige aanvaller tekende een contract tot de zomer van 2030 bij de landskampioen. Dat maakte PSV vrijdag bekend.
16 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
1 dag geleden