PSG-coach Luis Enrique: we moeten druk niet als bedreiging zien
DORTMUND (ANP) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain ziet in aanloop naar de halve finales van de Champions League tegen Borussia Dortmund de hoge verwachtingen rond zijn elftal niet als probleem. "Bij Paris Saint-Germain heb je altijd met druk te maken. Ik geniet van deze situatie. Het is een voorrecht om in de halve finales van de Champions League te staan. Je moet de druk niet als een bedreiging zien", sprak de Spanjaard op een persconferentie.
Paris Saint-Germain verzekerde zich zondag van de Franse landstitel en hoopt nu voor het eerst de Champions League te winnen. De 53-jarige Luis Enrique houdt zich vast aan de goede resultaten van zijn ploeg, die dit jaar pas één wedstrijd verloor. "We zitten in een positief proces en zijn op alle vlakken verbeterd. Het is altijd lastig om hier bij Borussia Dortmund te spelen. Als je titels wilt winnen, moet je in zo'n sfeer overleven." Volgens de media is Paris Saint-Germain favoriet. "Ik zeg al lange tijd, dat de pers er weinig van weet", zei de coach met een glimlach.
Dortmund en Paris Saint-Germain voetbalden dit seizoen ook in de groepsfase van de Champions League al tegen elkaar. In Duitsland eindigde het duel halverwege december in 1-1. PSG-verdediger Gonçalo Ramos vermoedt dat Dortmund het nu moeilijker krijgt. "We zijn nu meer een team dan toen. Nu zijn we als een familie. Bovendien waren destijds niet alle spelers beschikbaar."
Huidig PSG-speler Ousmane Dembélé verliet Borussia Dortmund in 2017 na veel gedoe voor FC Barcelona. De fans van de huidige nummer 5 in Duitsland namen hem de manier van zijn vertrek niet in dank af. Ramos is niet bang dat Dembélé woensdag onder de indruk is van eventuele fluitconcerten. "Hij is erg kalm. Ik hoop dat hij deze wedstrijd zal beslissen", aldus Ramos.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
4 uur geleden