PSG-coach Enrique heeft geen haast in CL-duel met Dortmund
PARIJS (ANP/AFP) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain zal zijn spelers niet aansporen om twee keer te scoren tijdens de return tegen Borussia Dortmund in de halve finale van de Champions League. De Franse ploeg verloor het eerste duel met 1-0 in Duitsland, maar de Spaanse coach heeft met het oog op een eventuele verlenging en strafschoppen geen haast. "Het doel is niet om voor twee treffers te gaan, maar om door te gaan", zei Enrique een dag voor het duel in Parijs.
"Je kunt het je niet veroorloven om te denken dat je met twee doelpunten verschil moet winnen", verklaarde de trainer tijdens een persconferentie. "We moeten eerst één doelpunt maken. Ook al doen we dat in de 89e minuut, dan gaan we verlengen. We hoeven niet meteen te scoren, we willen gewoon de wedstrijd winnen."
Enrique was nog niet vergeten dat PSG in de kwartfinales tegen Barcelona een nederlaag in eigen stadion (2-3) wegpoetste met een ruime zege in Spanje (1-4). "Het maakt niet uit of we een treffer tegen krijgen, dat gebeurde ook tegen Barcelona. We moeten gewoon kalm blijven", aldus de coach.
De kampioen van Frankrijk kon zich in alle rust voorbereiden op de wedstrijd tegen Dortmund, aangezien PSG dit weekend geen wedstrijd op het programma had. Als het toch fout zou aflopen tegen de nummer 5 van Duitsland, hoeft dat niet het einde van de wereld te betekenen, wist Enrique.
"Het leven gaat dan door en als de zon schijnt in Parijs, dan is dat altijd fantastisch. We zijn dan misschien zwaar teleurgesteld, maar we kunnen ook trots zijn en we zullen tegen elkaar zeggen dat we volgend jaar weer gaan proberen om de finale te bereiken", aldus de Spanjaard.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
12 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
21 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
1 dag geleden