Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PSG-coach Enrique heeft geen haast in CL-duel met Dortmund

PSG-coach Enrique heeft geen haast in CL-duel met Dortmund

PARIJS (ANP/AFP) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain zal zijn spelers niet aansporen om twee keer te scoren tijdens de return tegen Borussia Dortmund in de halve finale van de Champions League. De Franse ploeg verloor het eerste duel met 1-0 in Duitsland, maar de Spaanse coach heeft met het oog op een eventuele verlenging en strafschoppen geen haast. "Het doel is niet om voor twee treffers te gaan, maar om door te gaan", zei Enrique een dag voor het duel in Parijs.

"Je kunt het je niet veroorloven om te denken dat je met twee doelpunten verschil moet winnen", verklaarde de trainer tijdens een persconferentie. "We moeten eerst één doelpunt maken. Ook al doen we dat in de 89e minuut, dan gaan we verlengen. We hoeven niet meteen te scoren, we willen gewoon de wedstrijd winnen."

Enrique was nog niet vergeten dat PSG in de kwartfinales tegen Barcelona een nederlaag in eigen stadion (2-3) wegpoetste met een ruime zege in Spanje (1-4). "Het maakt niet uit of we een treffer tegen krijgen, dat gebeurde ook tegen Barcelona. We moeten gewoon kalm blijven", aldus de coach.

De kampioen van Frankrijk kon zich in alle rust voorbereiden op de wedstrijd tegen Dortmund, aangezien PSG dit weekend geen wedstrijd op het programma had. Als het toch fout zou aflopen tegen de nummer 5 van Duitsland, hoeft dat niet het einde van de wereld te betekenen, wist Enrique.

"Het leven gaat dan door en als de zon schijnt in Parijs, dan is dat altijd fantastisch. We zijn dan misschien zwaar teleurgesteld, maar we kunnen ook trots zijn en we zullen tegen elkaar zeggen dat we volgend jaar weer gaan proberen om de finale te bereiken", aldus de Spanjaard.

Meer uit Voetbal

Woordvoerster Witte Huis bevestigt dat Trump bij WK-loting is

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.

7 uur geleden
FIFA verdeelt WK-loting met twee shows over twee dagen

WASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.

9 uur geleden
Uitduel van FC Groningen bij Excelsior blijft op vrijdag staan

ZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.

11 uur geleden
Ajax sluit na vuurwerkactie tribune van F-Side tegen Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.

12 uur geleden
Ajax compenseert toegangskaarten 1200 supporters FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.

14 uur geleden
Expert: excessen met vuurwerk in stadions moeilijk uit te bannen

AMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."

14 uur geleden
Ajax-directeur Geelen: ik had zelf de media te woord moeten staan

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.

16 uur geleden