PSG boekt thuiszege in eerste CL-duel met Aston Villa
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in de eerste wedstrijd van de kwartfinale in de Champions League een zege geboekt op Aston Villa. De kersverse kampioen van Frankrijk won in het eigen Parc des Princes met 3-1 van de nummer 7 van Engeland.
Morgan Rogers tekende tegen de verhouding in voor de openingstreffer van Villa. PSG-aanvallers Désiré Doué en Khvicha Kvaratskhelia draaiden met fraaie treffers vlak voor en na rust de achterstand om in een voorsprong. Nuno Mendes tekende in de blessuretijd voor de 3-1. De returnwedstrijd is volgende week in Birmingham.
Oranje-international Ian Maatsen kwam in de slotfase bij Villa in het veld, Lamare Bogarde bleef op de bank. Donyell Malen is door de Engelse club niet ingeschreven voor het toernooi.
Mooi schot Doué
Paris Saint-Germain, dat in de achtste finales Liverpool na strafschoppen uitschakelde, was tegen Villa vanaf de aftrap de bovenliggende ploeg. De thuisclub creëerde in de openingsfase een reeks schietkansen, maar alleen Ousmane Dembélé wist keeper Emiliano Martínez echt te testen.
Villa, dat nog amper over de middenlijn was geweest, opende vervolgens tien minuten voor rust de score via Rogers. De aanvaller was het eindstation van een snelle counter na balverlies van PSG. Vier minuten later kwamen de Fransen alweer langszij dankzij een mooi schot van Doué, 1-1.
Treffer Hakimi afgekeurd
De thuisploeg was via Kvaratskhelia in de 49e minuut opnieuw trefzeker. De Georgiër zette zijn tegenstander te kijk met een handige passeerbeweging en schoot hard raak in de korte hoek, 2-1. PSG kreeg daarna nog de nodige kansen en een treffer van Achraf Hakimi werd afgekeurd om buitenspel. In de blessuretijd maakte Mendes alsnog de 3-1.
Meer uit Voetbal
AGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
14 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
17 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
19 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
23 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
1 dag geleden