PSG begint met Groenen aan Champions Leagueduel met Ajax in ArenA
AMSTERDAM (ANP) - Oranje-international Jackie Groenen start voor Paris Saint-Germain in het Champions Leagueduel met Ajax in de Johan Cruijff ArenA. Door de blessure van Lieke Martens is de 28-jarige Groenen de enige Nederlandse inbreng aan de kant van de Franse topclub.
Bij Ajax is verdedigster Kay-Lee de Sanders de vervangster van Quinty Sabajo, die de voorgaande acht duels nog een basisplek had. Recordinternational Sherida Spitse is aan de kant van de landskampioen verreweg de meest ervaren speelster. Ook Eredivisietopscorer en elfvoudig international Romée Leuchter is erbij vanaf de aftrap.
Een andere opvallende basisspeelster bij Ajax is de 16-jarige Amerikaanse jeugdinternational Lily Yohannes, die Danique Noordman vervangt op het middenveld.
Het duel met PSG (21.00 uur) is voor Ajax het eerste duel in de groepsfase van de Champions League, sinds de lucratievere opzet in 2021 werd ingevoerd. De andere clubs in deze poule zijn Bayern München en AS Roma. De beste twee teams plaatsen zich voor de knock-outfase.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
14 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
17 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
17 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
17 uur geleden