Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prudhomme: zonder Tour in 2020 zouden teams moeten stoppen

Prudhomme: zonder Tour in 2020 zouden teams moeten stoppen

PARIJS (ANP/RTR) - Het organiseren van de Tour de France in 2020 is van groot belang voor het voortbestaan van sommige wielerploegen. Dat zei Tourbaas Christian Prudhomme vanwege het verplaatsen van de start van de Tour naar eind augustus.

"Iedereen in de wielerwereld steunde het idee, zelfs degenen die ons meestal niet mogen", aldus Prudhomme. "Sommige teams zeiden dat ze in 2020 zouden moeten stoppen zonder de Tour. De Tour vormt daarom de basis van de herziene kalender."

Sponsors investeren vooral in wielerteams voor de televisieaandacht; de Tour de France is een van 's werelds meest bekeken evenementen, na de Olympische Spelen en het WK voetbal.

Route

De route van de Tour blijft nagenoeg onveranderd, maar volgens Prudhomme "moet er soms iets worden veranderd als we door grotere steden gaan". Verder zegt Prudhomme de aanbevelingen die ten tijde van de Tour gelden met betrekking tot het coronavirus te zullen opvolgen.

Prudhomme hoopt dat de Tour niet de eerste wedstrijd op de kalender zal worden. "Renners hebben een paar maanden nodig om zich voor te bereiden op een evenement als de Tour. Eerst vier, vijf of zes weken op de weg trainen en dan een paar etappekoersen voor de Tour", zei hij.

Dauphiné

Dat betekent dat het Critérium du Dauphiné, een voorbereidingswedstrijd voor de Tour, naar verwachting ergens in augustus zal plaatsvinden, zei Prudhomme. "Die wedstrijd duurt misschien vijf of zes dagen in plaats van acht."

Prudhomme is blij met de keuze voor augustus en september, omdat dat ook een betere maand is voor de hotelsector.

Meer uit Sport

Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

41 minuten geleden
Nederlandse springruiters grijpen naast zege in Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.

1 uur geleden
Schaatssters winnen teamsprint in Inzell, mannen derde

INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.

2 uur geleden
Van der Poel wint wereldbeker na machtsvertoon in Hoogerheide

HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.

2 uur geleden
Schaatser Bergsma wint klassement massastart, zege voor Jilek

INZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.

3 uur geleden
Groenewoud wint laatste massastart in aanloop naar de Spelen

INZELL (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste massastart voor de Olympische Spelen gewonnen. De regerend wereldkampioene was na zestien ronden oppermachtig in de sprint. Valérie Maltais uit Canada werd tweede en de Amerikaanse Mia Manganello werd derde.

3 uur geleden
Schaatser De Boo vierde op 500 meter na rit met val Kosjkin

INZELL (ANP) - Jenning de Boo is bij de laatste test voor de Olympische Spelen als vierde geëindigd op de 500 meter bij de laatste wereldbeker in Inzell. De regerend wereldkampioen kwam tot 34,37 en moest daarmee Jordan Stolz en de Polen Damian Zurek en Marek Kania voor zich dulden. Zurek klopte Stolz in een baanrecord van 34,06 tegen 34,10 voor Stolz.

3 uur geleden