Prudhomme: zonder Tour in 2020 zouden teams moeten stoppen
PARIJS (ANP/RTR) - Het organiseren van de Tour de France in 2020 is van groot belang voor het voortbestaan van sommige wielerploegen. Dat zei Tourbaas Christian Prudhomme vanwege het verplaatsen van de start van de Tour naar eind augustus.
"Iedereen in de wielerwereld steunde het idee, zelfs degenen die ons meestal niet mogen", aldus Prudhomme. "Sommige teams zeiden dat ze in 2020 zouden moeten stoppen zonder de Tour. De Tour vormt daarom de basis van de herziene kalender."
Sponsors investeren vooral in wielerteams voor de televisieaandacht; de Tour de France is een van 's werelds meest bekeken evenementen, na de Olympische Spelen en het WK voetbal.
Route
De route van de Tour blijft nagenoeg onveranderd, maar volgens Prudhomme "moet er soms iets worden veranderd als we door grotere steden gaan". Verder zegt Prudhomme de aanbevelingen die ten tijde van de Tour gelden met betrekking tot het coronavirus te zullen opvolgen.
Prudhomme hoopt dat de Tour niet de eerste wedstrijd op de kalender zal worden. "Renners hebben een paar maanden nodig om zich voor te bereiden op een evenement als de Tour. Eerst vier, vijf of zes weken op de weg trainen en dan een paar etappekoersen voor de Tour", zei hij.
Dauphiné
Dat betekent dat het Critérium du Dauphiné, een voorbereidingswedstrijd voor de Tour, naar verwachting ergens in augustus zal plaatsvinden, zei Prudhomme. "Die wedstrijd duurt misschien vijf of zes dagen in plaats van acht."
Prudhomme is blij met de keuze voor augustus en september, omdat dat ook een betere maand is voor de hotelsector.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
12 uur geleden