Provincies zeggen te werken aan voldoende drinkwatervoorraden
DEN HAAG (ANP) - De provincies zetten samen met andere overheden en drinkwaterbedrijven "goede stappen" om ervoor te zorgen dat er nu en in de toekomst voldoende drinkwater beschikbaar is. Dat stelt het IPO, de koepelorganisatie van de twaalf provincies, in een reactie op een rapport van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT).
Volgens de ILT kan er vanaf 2030 een structureel tekort aan drinkwater ontstaan als er geen actie wordt ondernomen. De ILT stelt dat provincies vergunningen soms niet of laat afgeven, omdat ook andere belangen zwaar wegen, zoals het voorkomen van schade aan huizen en natuur. Volgens de inspectie heeft drinkwater hierdoor onvoldoende prioriteit bij provincies. "Provincies moeten hun verantwoordelijkheid nemen om de drinkwatervoorziening veilig te stellen", aldus de ILT.
Het IPO laat weten dat de provincies samen met Vewin, de brancheorganisatie van drinkwaterbedrijven, en het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat werken aan het actieprogramma Beschikbaarheid drinkwaterbronnen 2023-2030. Het doel van dit programma is om 102 miljoen kubieke meter per jaar extra capaciteit te realiseren.
Verder laat de koepelorganisatie weten dat de provincies de zogenoemde Aanvullend Strategische Voorraden hebben aangewezen. Dat zijn gebieden in Nederland met voorraden grond- en oppervlaktewater die ingezet kunnen worden voor de drinkwaterproductie. "Het beschermen van deze gebieden is een belangrijke taak van de provincies", aldus het IPO.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
8 minuten geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On spant een kort geding aan tegen de gemeente Amsterdam, bevestigt een woordvoerder van de gemeente. Het festival zou op zaterdag en zondag plaatsvinden in het Meerpark, maar werd op het laatste moment afgelast omdat de gemeente de vergunning introk.
6 uur geleden