Provincies zeggen te werken aan voldoende drinkwatervoorraden
DEN HAAG (ANP) - De provincies zetten samen met andere overheden en drinkwaterbedrijven "goede stappen" om ervoor te zorgen dat er nu en in de toekomst voldoende drinkwater beschikbaar is. Dat stelt het IPO, de koepelorganisatie van de twaalf provincies, in een reactie op een rapport van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT).
Volgens de ILT kan er vanaf 2030 een structureel tekort aan drinkwater ontstaan als er geen actie wordt ondernomen. De ILT stelt dat provincies vergunningen soms niet of laat afgeven, omdat ook andere belangen zwaar wegen, zoals het voorkomen van schade aan huizen en natuur. Volgens de inspectie heeft drinkwater hierdoor onvoldoende prioriteit bij provincies. "Provincies moeten hun verantwoordelijkheid nemen om de drinkwatervoorziening veilig te stellen", aldus de ILT.
Het IPO laat weten dat de provincies samen met Vewin, de brancheorganisatie van drinkwaterbedrijven, en het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat werken aan het actieprogramma Beschikbaarheid drinkwaterbronnen 2023-2030. Het doel van dit programma is om 102 miljoen kubieke meter per jaar extra capaciteit te realiseren.
Verder laat de koepelorganisatie weten dat de provincies de zogenoemde Aanvullend Strategische Voorraden hebben aangewezen. Dat zijn gebieden in Nederland met voorraden grond- en oppervlaktewater die ingezet kunnen worden voor de drinkwaterproductie. "Het beschermen van deze gebieden is een belangrijke taak van de provincies", aldus het IPO.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.
12 uur geledenVLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.
18 uur geledenBREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.
21 uur geledenSINT JOOST (ANP) - Een politieauto heeft zaterdagnacht een aanrijding gehad met een ander voertuig bij het Limburgse dorp Sint Joost. Volgens de politie is de bestuurder van de aangereden auto met de ambulance naar een ziekenhuis gebracht.
22 uur geledenMILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".
1 dag geledenWASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.
1 dag geleden