Provincies leggen busvervoerder EBS boete van 3,5 miljoen euro op
ZWOLLE (ANP) - De provincies Flevoland, Gelderland en Overijssel hebben busvervoerder EBS een boete opgelegd van 3,5 miljoen euro. Volgens de provincies vielen afgelopen jaar zoveel ritten uit, dat EBS de "maximaal op te leggen" boete krijgt. EBS verzorgt het busvervoer in stukken van Gelderland en Overijssel en in het grootste gedeelte van Flevoland.
Volgens de drie provincies heeft de regionale vervoersmaatschappij zich in 2023 niet gehouden aan de afspraken die zijn gemaakt voor de concessie IJssel-Vecht. Ook dit jaar ligt het percentage uitgevallen ritten aanzienlijk hoger dan toegestaan. EBS kan aan het einde van dit jaar dan ook weer een boete tegemoetzien, liet de Overijsselse gedeputeerde Martijn Dadema (mobiliteit, GroenLinks) voor de zomer al weten.
EBS heeft te weinig chauffeurs en besloot daarom dit voorjaar om de dienstregeling af te schalen, om het aantal uitvallende ritten te verminderen. Het is de bedoeling dat half december de normale dienstregeling weer kan worden opgepakt. EBS verwacht dan weer voldoende personeel te hebben.
Opleiden nieuwe chauffeurs
Hoewel er nu al maanden minder bussen rijden en 'lange' lijnen zijn opgeknipt, is de rituitval nog altijd te hoog. EBS geeft in een toelichting toe dat het "te weinig heeft afgeschaald om tot een betrouwbare uitvoering van de dienstregeling te komen". Het vervoersbedrijf probeert de personele bezetting op orde te krijgen door nieuwe chauffeurs op te leiden. Ook hoopt EBS met een tekenbonus van 2000 euro "kant en klare buschauffeurs" aan zich te binden. Het bedrijf kreeg begin dit jaar al een boete van de Vervoerregio Amsterdam, omdat het een ondermaatse dienstverlening leverde in de Zaanstreek.
In Overijssel waren er ook grote problemen met het busvervoer in Twente, waar Arriva eind vorig jaar de concessie heeft overgenomen van Keolis. Door opstartproblemen, personeelstekort en een hoog ziekteverzuim lag de rituitval hoog. Vakbond FNV dreigde al twee keer met een staking van buschauffeurs, omdat de werkdruk te hoog zou zijn. De provincie meldt nu dat de door Arriva genomen maatregelen "het beoogde effect" hebben, al moet de betrouwbaarheid van de dienstverlening nog steeds omhoog. Ook Arriva krijgt aan het einde van dit jaar mogelijk een boete van Overijssel.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Na een haastige stemming in de Eerste Kamer zijn op de valreep "grote uitvoeringsproblemen" voorkomen die de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) voorzag. De organisatie die asielaanvragen verwerkt, registreert daarvoor biometrische gegevens zoals vingerafdrukken.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe namen dat de komende gemeenteraadsverkiezingen op het stembiljet staat, is iets gedaald vergeleken met 2022. Dat blijkt uit een analyse van de definitieve kandidatenlijsten van de Kiesraad door het ANP. Van in totaal 61.549 mensen was 59,1 procent (36.357 kandidaten) vier jaar geleden niet verkiesbaar.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De met kunstmatige intelligentie gemaakte stemhulp Keus is offline gehaald na kritiek. Dat is een goede zaak, reageert de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). "Dit is een gevaarlijk experiment als het om verkiezingen gaat: je beïnvloedt de kiezers en het democratisch proces."
17 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Alle BBB-fracties in Friesland vinden dat de partij "terug naar de kern" moet. De fracties in de Provinciale Staten en het waterschap (Wetterskip Fryslân) hebben samen met de BBB'ers in de acht Friese gemeenten waar de partij meedoet aan de raadsverkiezingen een statement gepubliceerd over de ontstane "onrust" over de koers van de BoerBurgerBeweging. Oud-vicepremier Mona Keijzer verliet de BBB omdat niet zij, maar Henk Vermeer boegbeeld Caroline van der Plas opvolgt als partijleider in de Tweede Kamer.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) moet op zijn eerste werkdag met spoed naar de Eerste Kamer voor een debat. Dat komt omdat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) in de problemen zou komen als een wet over het opslaan van biometrische gegevens, zoals vingerafdrukken van asielzoekers, niet wordt verlengd vóór 1 maart. Eerste Kamerleden zijn niet te spreken over de gang van zaken.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen in Mona Keijzer is "geknakt", zei BBB'er Henk Vermeer dinsdagochtend over zijn voormalige partijgenoot die zich een dag eerder had afgesplitst. Keijzer sprak tegenover De Telegraaf van een "grote vertrouwensbreuk" omdat niet zij, maar Vermeer is aangewezen als opvolger van de terugtredende partijleider Caroline van der Plas. Volgens Vermeer had Keijzer zonder toestemming van BBB "meerdere" gesprekken met PVV-afsplitser Gidi Markuszower.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanpak van de armoede door het nieuwe kabinet zal beter moeten, aldus premier Rob Jetten. Uit een doorrekening van het regeerakkoord door het Centraal Planbureau (CPB) bleek dat het beleid van D66, VVD en CDA zal leiden tot meer armoede.
1 dag geleden