
Provincies leggen busvervoerder EBS boete van 3,5 miljoen euro op
ZWOLLE (ANP) - De provincies Flevoland, Gelderland en Overijssel hebben busvervoerder EBS een boete opgelegd van 3,5 miljoen euro. Volgens de provincies vielen afgelopen jaar zoveel ritten uit, dat EBS de "maximaal op te leggen" boete krijgt. EBS verzorgt het busvervoer in stukken van Gelderland en Overijssel en in het grootste gedeelte van Flevoland.
Volgens de drie provincies heeft de regionale vervoersmaatschappij zich in 2023 niet gehouden aan de afspraken die zijn gemaakt voor de concessie IJssel-Vecht. Ook dit jaar ligt het percentage uitgevallen ritten aanzienlijk hoger dan toegestaan. EBS kan aan het einde van dit jaar dan ook weer een boete tegemoetzien, liet de Overijsselse gedeputeerde Martijn Dadema (mobiliteit, GroenLinks) voor de zomer al weten.
EBS heeft te weinig chauffeurs en besloot daarom dit voorjaar om de dienstregeling af te schalen, om het aantal uitvallende ritten te verminderen. Het is de bedoeling dat half december de normale dienstregeling weer kan worden opgepakt. EBS verwacht dan weer voldoende personeel te hebben.
Opleiden nieuwe chauffeurs
Hoewel er nu al maanden minder bussen rijden en 'lange' lijnen zijn opgeknipt, is de rituitval nog altijd te hoog. EBS geeft in een toelichting toe dat het "te weinig heeft afgeschaald om tot een betrouwbare uitvoering van de dienstregeling te komen". Het vervoersbedrijf probeert de personele bezetting op orde te krijgen door nieuwe chauffeurs op te leiden. Ook hoopt EBS met een tekenbonus van 2000 euro "kant en klare buschauffeurs" aan zich te binden. Het bedrijf kreeg begin dit jaar al een boete van de Vervoerregio Amsterdam, omdat het een ondermaatse dienstverlening leverde in de Zaanstreek.
In Overijssel waren er ook grote problemen met het busvervoer in Twente, waar Arriva eind vorig jaar de concessie heeft overgenomen van Keolis. Door opstartproblemen, personeelstekort en een hoog ziekteverzuim lag de rituitval hoog. Vakbond FNV dreigde al twee keer met een staking van buschauffeurs, omdat de werkdruk te hoog zou zijn. De provincie meldt nu dat de door Arriva genomen maatregelen "het beoogde effect" hebben, al moet de betrouwbaarheid van de dienstverlening nog steeds omhoog. Ook Arriva krijgt aan het einde van dit jaar mogelijk een boete van Overijssel.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Raad van State is kritisch over de aanpak van probleemwolven die demissionair staatssecretaris Jean Rummenie (Natuur, BBB) voor ogen heeft. Hij wil het te makkelijk maken om een wolf te vangen of zelfs te doden en dat is strijdig met Europese natuurbeschermingsregels, aldus de belangrijkste adviseur van de regering op wetgevingsgebied.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen en jongeren voelen zich structureel niet gehoord door politici. Ze beoordelen de mate waarin ze zich gehoord voelen met een 4,4. Vorig jaar was dit een 4,5. Hun grootste zorgen zijn pesten (41 procent), woningnood (36 procent) en veiligheid (36 procent), meldt UNICEF Nederland in het jaarlijkse UNICEF-jongerenadvies. Twee van de drie grootste zorgen zijn hetzelfde als vorig jaar. "Er is dus weinig veranderd", concludeert UNICEF.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister Foort van Oosten (VVD) vindt dat het aan het Openbaar Ministerie is om "te beoordelen of en welke stappen passend zijn" na het optreden van de rapgroep Bob Vylan in Paradiso. Hij gaat niet in op het verzoek van coalitiepartij BBB om "desnoods gebruik te maken van uw bevoegdheid om deze persoon de toegang tot Nederland te ontzeggen".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans hoopt partijen mee te krijgen om de begroting die het demissionaire kabinet binnenkort presenteert op Prinsjesdag te verbouwen na de verkiezingen. Hij vreest dat "2026 anders ook weer een verloren jaar wordt, na al die verloren jaren die we achter de rug hebben", aldus de leider van GroenLinks-PvdA bij Buitenhof.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - "Artistieke vrijheid kan nooit betekenen dat concertbezoekers of Amsterdammers zich bedreigd voelen of er wordt opgeroepen tot haat of geweld." Dat stelt de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema na het optreden van de band Bob Vylan, zaterdagavond in Paradiso.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het congres van zijn partij gepleit voor een coalitie met in elk geval GroenLinks-PvdA en CDA. "Laten wij een sociaal alternatief voor Nederland op tafel leggen", zei hij zaterdag in het Griftpark in Utrecht. De linkse politicus nodigde partijleiders Henri Bontenbal (CDA) en Frans Timmermans (GL-PvdA) uit om hierover in gesprek te gaan.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het is een "spannend besluit" van omroep AVROTROS om volgend jaar niet mee te doen aan het Eurovisie Songfestival als Israël meedoet, vindt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap). "Omdat dit raakt aan een geopolitieke afweging. En geopolitieke afwegingen zijn aan de politiek, aan het kabinet."
3 dagen geleden