Provincies leggen busvervoerder EBS boete van 3,5 miljoen euro op
ZWOLLE (ANP) - De provincies Flevoland, Gelderland en Overijssel hebben busvervoerder EBS een boete opgelegd van 3,5 miljoen euro. Volgens de provincies vielen afgelopen jaar zoveel ritten uit, dat EBS de "maximaal op te leggen" boete krijgt. EBS verzorgt het busvervoer in stukken van Gelderland en Overijssel en in het grootste gedeelte van Flevoland.
Volgens de drie provincies heeft de regionale vervoersmaatschappij zich in 2023 niet gehouden aan de afspraken die zijn gemaakt voor de concessie IJssel-Vecht. Ook dit jaar ligt het percentage uitgevallen ritten aanzienlijk hoger dan toegestaan. EBS kan aan het einde van dit jaar dan ook weer een boete tegemoetzien, liet de Overijsselse gedeputeerde Martijn Dadema (mobiliteit, GroenLinks) voor de zomer al weten.
EBS heeft te weinig chauffeurs en besloot daarom dit voorjaar om de dienstregeling af te schalen, om het aantal uitvallende ritten te verminderen. Het is de bedoeling dat half december de normale dienstregeling weer kan worden opgepakt. EBS verwacht dan weer voldoende personeel te hebben.
Opleiden nieuwe chauffeurs
Hoewel er nu al maanden minder bussen rijden en 'lange' lijnen zijn opgeknipt, is de rituitval nog altijd te hoog. EBS geeft in een toelichting toe dat het "te weinig heeft afgeschaald om tot een betrouwbare uitvoering van de dienstregeling te komen". Het vervoersbedrijf probeert de personele bezetting op orde te krijgen door nieuwe chauffeurs op te leiden. Ook hoopt EBS met een tekenbonus van 2000 euro "kant en klare buschauffeurs" aan zich te binden. Het bedrijf kreeg begin dit jaar al een boete van de Vervoerregio Amsterdam, omdat het een ondermaatse dienstverlening leverde in de Zaanstreek.
In Overijssel waren er ook grote problemen met het busvervoer in Twente, waar Arriva eind vorig jaar de concessie heeft overgenomen van Keolis. Door opstartproblemen, personeelstekort en een hoog ziekteverzuim lag de rituitval hoog. Vakbond FNV dreigde al twee keer met een staking van buschauffeurs, omdat de werkdruk te hoog zou zijn. De provincie meldt nu dat de door Arriva genomen maatregelen "het beoogde effect" hebben, al moet de betrouwbaarheid van de dienstverlening nog steeds omhoog. Ook Arriva krijgt aan het einde van dit jaar mogelijk een boete van Overijssel.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquête over corona gaat volgende week verder met openbare verhoren van toenmalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib, Jaap van Dissel en Pieter-Jaap Aalbersberg. De week staat in het teken van het begin van de pandemie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook premier Rob Jetten schrok van de bedragen die sommige ministeries betaalden voor het inhuren van privéjets, die bewindslieden nodig hadden voor werkreizen. Volgens RTL besteedde de Rijksoverheid de afgelopen vijf jaar bijna 2 miljoen euro aan privévluchten. Vooral het ministerie van Defensie trok hier vaak geld voor uit.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om een groter deel van de Gazastrook te bezetten is "uitermate zorgelijk", zegt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). Het past volgens hem niet binnen de afspraken die zijn gemaakt over het staakt-het-vuren.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het 'vliegende team' met ambtenaren dat gemeenten moet bijstaan in kwesties rond de asielopvang is inmiddels actief, zegt asielminister Bart van den Brink. Een woordvoerder van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) meldt dat zeker zes gemeenten zich inmiddels hebben gemeld met vragen. Premier Rob Jetten kondigde het team eerder deze maand aan, maar het was onduidelijk hoe het precies te werk zou gaan.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is geen geld om de verkeersboetes op het huidige niveau te houden, zei justitieminister David van Weel (VVD) voorafgaand aan de ministerraad. De boetes stijgen net zo snel als de inflatie. Als Van Weel de boetes niet laat oplopen, dan komt hij jaarlijks ongeveer 30 miljoen euro tekort op zijn begroting en dat gaat volgens hem ten koste van bijvoorbeeld de politie of de Mobiele Eenheid (ME).
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Roekeloos" noemt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) het gedrag van Rusland nadat een drone van dat land is neergekomen in het oosten van NAVO-bondgenoot Roemenië. "Het is zorgelijk om te zien", zei hij voor aanvang van de ministerraad.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - Asielminister Bart van den Brink heeft het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel donderdagavond onverwachts bezocht en herhaalde daar zijn oproep aan gemeenten elders in het land om snel te komen met opvangplekken. Tijdens zijn bezoek sprak de CDA-bewindsman met medewerkers van het Rode Kruis, asielzoekers die door drukte niet werden toegelaten tot het asielzoekerscentrum, medewerkers van opvangorganisatie COA en burgemeester Jaap Velema.
21 uur geleden