Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Provincies halen gevraagde opvangplekken minderjarigen niet

Provincies halen gevraagde opvangplekken minderjarigen niet

DEN HAAG (ANP) - De twaalf provincies halen samen het aantal gevraagde opvangplekken voor alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv's) niet. Uit de overzichten die de commissarissen van de Koning naar asielminister Marjolein Faber hebben gestuurd, komt naar voren dat de provincies voor de spreidingswet 5731 opvangplekken voor amv's hebben geregeld. De provincies hadden als opgave 8139 plekken voor minderjarige asielzoekers te realiseren.

Onder de provincies die ver achterlopen bij het regelen van opvangplekken voor amv's zijn Limburg, Noord-Holland en Overijssel. Limburg heeft 251 van de 480 gevraagde opvangplekken gevonden, Noord-Holland 735 van de 1380 plekken en Overijssel 130 van de 538 plaatsen.

Zeeland voldoet aan de opgave om 180 plekken voor alleenstaande minderjarige asielzoekers te regelen en Noord-Brabant heeft er 1264 gerealiseerd. Dat zijn er zeventien meer dan gevraagd. Groningen vangt percentueel de meeste jonge vluchtelingen op, door 125 procent van het gevraagde aantal te herbergen. Dit komt onder meer doordat bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, binnen de gemeente Westerwolde, "structureel" meer amv's worden opgevangen dan waartoe de spreidingswet opdraagt, meldt de provincie.

Volgens de Limburgse gouverneur Emile Roemer is het moeilijk voor gemeenten om opvang voor de jonge asielzoekers te vinden, omdat strengere voorwaarden worden gesteld aan de opvangvoorziening. Volgens Roemer willen gemeenten "deze kwetsbare groep" wel opvang bieden, maar is dit nog niet gelukt. In twee gemeenten in Limburg lukt het wel en zelfs ook meer dan gevraagd: Heerlen en Eijsden-Margraten.

Meer uit Binnenland

OM onderzoekt jarenlange mishandeling kinderen in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.

1 uur geleden
Rotterdam herdenkt Duits bombardement in 1940

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.

1 uur geleden
Opnieuw aanhoudingen bij protest tegen noodopvang in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.

4 uur geleden
Minderjarige aangehouden voor eerdere vernieling Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.

7 uur geleden
Aanhoudingen Loosdrecht onder meer om bezit vuurwerk

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.

8 uur geleden
Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

17 uur geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

18 uur geleden