Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Provincie Zuid-Holland koopt deel Natura 2000-gebied Kinderdijk

Provincie Zuid-Holland koopt deel Natura 2000-gebied Kinderdijk

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft een deel van het Natura 2000-gebied bij Alblasserdam gekocht. De provincie betaalde bijna 600.000 euro om zo'n 12,5 hectare grond in de Blokweer-polder over te nemen van een biologische kaasboerderij die dit voorjaar failliet was gegaan. Doordat Zuid-Holland de grond kocht, kon de ondernemer een doorstart maken.

"Deze aankoop maakt nieuwe natuur mogelijk", aldus de projectleider van de provincie. De grond maakt deel uit van het Natura 2000-gebied Boezems Kinderdijk, dat in totaal 331 hectare beslaat. De percelen die Zuid-Holland heeft gekocht en waar voorheen koeien op liepen, worden als natuur ingericht.

De provincie is van plan dit vaker te gaan doen. In het Zuid-Hollandse coalitieakkoord staat dat nog zo'n 1200 hectare land via afspraken met de grondeigenaren of via aankoop als natuur moet worden ingericht, om te kunnen voldoen aan de afspraken met het Rijk. Uiterlijk in 2027 moet Zuid-Holland in het kader van het Natuurnetwerk Nederland (NNN) een aaneengesloten natuurnetwerk van circa 5800 hectare hebben opgezet.

Iets minder dan de helft daarvan is inmiddels gerealiseerd. Daarnaast heeft Zuid-Holland zo'n 2000 hectare beschikbaar dat de komende jaren als natuur wordt ingericht. Het resterende deel van het netwerk moet ontstaan via afspraken met grondeigenaren, die zelf natuur aanleggen en beheren, en de aankoop van gronden zoals nu in Alblasserdam.

Meer uit Politiek

PVV en Groep Markuszower bij een op vijf moties oneens met elkaar

DEN HAAG (ANP) - Sinds de Groep Markuszower van de PVV is afgesplitst, was die groep het bij ruim één op de vijf moties oneens met de PVV. Dat blijkt uit gegevens die de Tweede Kamer heeft aangeleverd op verzoek van het ANP. Van de 679 moties waarover de Kamer stemde, was in 147 gevallen de PVV tegen en de Groep Markuszower voor, of andersom.

39 minuten geleden
Ook excuses Van Weel om communicatie over dossier-Lisa

DEN HAAG (ANP) - Ook justitieminister David van Weel (VVD) biedt zijn excuses aan voor zijn communicatie over het dossier-Lisa. Hij zei dat ongeveer 1700 politieagenten in het "dossier" van de vermoorde Lisa hadden gekeken, maar hij corrigeert dat nu naar "politiesystemen". Door zijn eerdere woordkeuze zouden agenten zich geschoffeerd hebben gevoeld.

19 uur geleden
Asielminister verscherpt toezicht op straat in Emmen na overlast

TER APEL (ANP) - Na aanhoudende berichten over overlastgevende asielzoekers in Emmen zet minister Bart van den Brink (Asiel, CDA) extra mensen in om het toezicht op straat te verscherpen. Tijdens zijn eerste bezoek als bewindsman aan het aanmeldcentrum in Ter Apel maakte hij bekend zes buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) en een teamleider in te zetten en bovendien de toezichtteams op straat met acht mensen te versterken.

22 uur geleden
Nieuwe asielminister wil 'rust, reinheid, regelmaat' in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Twee weken na zijn aanstelling bracht asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag zijn eerste werkbezoek aan het aanmeldcentrum van Ter Apel, om daar "rust, reinheid, regelmaat" te beloven. Burgemeester Jaap Velema vindt het snelle bezoek "een goede eerste stap voor het opbouwen van een vertrouwensrelatie". Maar hij is ook afwachtend. "Het zal allemaal wel even moeten blijken."

23 uur geleden
Heinen: te vroeg voor maatregelen tegen stijgende energieprijzen

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) vindt het nog te vroeg om maatregelen te nemen tegen de stijgende energieprijzen door de oorlog in Iran. "We zien nu een heftige marktreactie, maar hoe het zich verder ontwikkelt, weten we simpelweg nog niet", zei hij voorafgaand aan de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden in Brussel.

1 dag geleden
Vijlbrief 'kijkt uit naar samenwerking' met nieuwe FNV-voorzitter

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) feliciteert Hans Spekman met zijn benoeming tot voorzitter van vakbond FNV. "Ik ken hem als een sociaal betrokken en bevlogen mens", aldus de D66-bewindsman. Hij zegt uit te kijken naar de samenwerking met Spekman. "Nederland kent een lange traditie van overleg in de polder, en daarvoor is een sterke vakbond onmisbaar."

1 dag geleden
BBB-bestuur betreurt lekken kritische brief van prominente leden

DEN HAAG (ANP) - Het bestuur van BBB "betreurt" dat een brief waarin een groep prominente leden zorgen uitte over de gang van zaken binnen de partij, "in de media is beland". Dat laat secretaris Ronne Smolders in een verklaring weten. In de brief spraken enkele tientallen leden, onder wie senatoren en oud-bewindspersonen, hun ongenoegen uit over het vertrek van Mona Keijzer, nadat zij gepasseerd was als opvolger van partijleider Caroline van der Plas.

1 dag geleden