Provincie Zeeland vraagt Roompot af te zien van verhuizing
MIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland roept Roompot Vakantieparken op af te zien van de voorgenomen verhuizing van het hoofdkantoor van Goes naar Amsterdam. Gedeputeerde Staten wijzen onder meer op de gevolgen voor het personeel als het recreatiebedrijf de verhuizing doorzet.
"Uit contacten met uw personeel blijkt dat zij verrast zijn en niet van plan zijn om te verhuizen naar Amsterdam", schrijven GS. "Daarom doen wij, mede namens burgemeester en wethouders van de gemeente Goes, middels deze brief een dringende oproep uw voorgenomen besluit te heroverwegen."
Roompot is gefuseerd met Landal Greenparks. De vakantieconcerns willen hun Nederlandse kantoren grotendeels samenvoegen in Amsterdam. Ook is besloten verder te gaan onder één merknaam: Landal.
Bereikbaarheid
In de brief stelt het Zeeuwse provinciebestuur dat mogelijke twijfels over de aanwezigheid van voldoende arbeidskrachten geen reden voor Roompot hoeven te zijn om te verhuizen. GS wijzen erop dat andere grote werkgevers, zoals chemieconcern Dow, ook bewust voor Zeeland hebben gekozen. "Wij willen benadrukken dat, indien de arbeidsmarkt een reden is voor uw voorgenomen besluit, we graag met u aan de slag gaan om voldoende goede werknemers vanuit Zeeland of daarbuiten te werven", schrijven GS.
Verder probeert het dagelijks provinciebestuur eventuele zorgen over de bereikbaarheid van Zeeland weg te nemen. "Wij constateren dat juist Goes/Zeeland heel centraal is gelegen in uw werkgebied. Uw parken strekken zich uit tot in Zuid-Europa en vanuit Goes is Noord-Frankrijk slechts anderhalf uur rijden. Goes is daarnaast erg goed bereikbaar vanaf de luchthavens van Antwerpen en Brussel."
Meer uit Binnenland
WEESP (ANP) - Het explosief dat woensdagmiddag bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp werd gevonden, is een 500-ponder, een vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog. Dat meldt een woordvoerder van de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). Het gebied eromheen is afgezet en wordt naar verwachting rond 17.15 uur weer vrijgegeven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Onder meer Tilburg University, Maastricht University (UM) en de Universiteit van Amsterdam (UvA) zijn geraakt door een cyberaanval op Instructure, het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas. De universiteiten zeggen woensdag dat Instructure hen heeft laten weten dat hun Canvas-omgevingen zijn getroffen.
1 uur geledenWEESP (ANP) - Bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp is een explosief gevonden. Het gebied eromheen is afgezet, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. NS meldt dat het gaat om een bom uit de Tweede Wereldoorlog die onschadelijk moet worden gemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechter heeft woensdag besloten dat de overheid de overeenkomst met IT-dienstverlener Solvinity mag verlengen. Drie burgers waren naar de rechter gestapt om verlenging te voorkomen, omdat zij zich zorgen maken over de voorgenomen overname van het Nederlandse bedrijf Solvinity door een Amerikaans bedrijf.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Zwolle vier jaar geëist tegen de 35-jarige Sana C., waarvan een jaar voorwaardelijk. De uit Woerden afkomstige vrouw heeft bekend dat zij als medewerkster van de rechtbank in Amsterdam gegevens uit de systemen voor geld heeft verkocht. Daarnaast zou ze een man voor bijna een ton hebben afgeperst, over een periode van twee jaar.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag vier mensen uit Den Haag aangehouden, omdat ze mogelijk hebben gesjoemeld met 8 miljoen euro aan coronasteun. Tijdens de coronacrisis konden werkgevers met wie het slecht ging geld krijgen van de overheid om salarissen door te betalen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip waarop het hantavirus uitbrak, zullen na aankomst op het Spaanse eiland Tenerife worden overgebracht naar hun thuisland als zij geen symptomen hebben. Dat meldt de Spaanse minister van Volksgezondheid.
3 uur geleden