Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Provincie Zeeland vraagt Roompot af te zien van verhuizing

Provincie Zeeland vraagt Roompot af te zien van verhuizing

MIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland roept Roompot Vakantieparken op af te zien van de voorgenomen verhuizing van het hoofdkantoor van Goes naar Amsterdam. Gedeputeerde Staten wijzen onder meer op de gevolgen voor het personeel als het recreatiebedrijf de verhuizing doorzet.

"Uit contacten met uw personeel blijkt dat zij verrast zijn en niet van plan zijn om te verhuizen naar Amsterdam", schrijven GS. "Daarom doen wij, mede namens burgemeester en wethouders van de gemeente Goes, middels deze brief een dringende oproep uw voorgenomen besluit te heroverwegen."

Roompot is gefuseerd met Landal Greenparks. De vakantieconcerns willen hun Nederlandse kantoren grotendeels samenvoegen in Amsterdam. Ook is besloten verder te gaan onder één merknaam: Landal.

Bereikbaarheid

In de brief stelt het Zeeuwse provinciebestuur dat mogelijke twijfels over de aanwezigheid van voldoende arbeidskrachten geen reden voor Roompot hoeven te zijn om te verhuizen. GS wijzen erop dat andere grote werkgevers, zoals chemieconcern Dow, ook bewust voor Zeeland hebben gekozen. "Wij willen benadrukken dat, indien de arbeidsmarkt een reden is voor uw voorgenomen besluit, we graag met u aan de slag gaan om voldoende goede werknemers vanuit Zeeland of daarbuiten te werven", schrijven GS.

Verder probeert het dagelijks provinciebestuur eventuele zorgen over de bereikbaarheid van Zeeland weg te nemen. "Wij constateren dat juist Goes/Zeeland heel centraal is gelegen in uw werkgebied. Uw parken strekken zich uit tot in Zuid-Europa en vanuit Goes is Noord-Frankrijk slechts anderhalf uur rijden. Goes is daarnaast erg goed bereikbaar vanaf de luchthavens van Antwerpen en Brussel."

Meer uit Binnenland

Dode door ongeval tussen tram en fietser in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een fietser is in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen door een ongeval met een tram in Den Haag. Dat meldt de politie Den Haag op X.

3 uur geleden
Gemeenteraad Berg en Dal wil minder asielzoekers in hotel Ooij

GROESBEEK (ANP) - De gemeenteraad van Berg en Dal gaat akkoord met het verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) om asielzoekers op te vangen in een hotel in Ooij. Wel wil de raad dat er geen 86, maar maximaal 64 asielzoekers worden opgevangen. Op die manier voldoet de gemeente aan de spreidingswet.

6 uur geleden
Rapport: nachttrein tussen Schiphol en Lelystad niet rendabel

LELYSTAD (ANP) - De proef met een Arriva-nachttrein die op vrijdag- en zaterdagnacht van Schiphol naar Zwolle en terug rijdt is voor het eerste deel van het traject niet rendabel. Dat blijkt uit een rapport dat vervoersbedrijf Arriva heeft gedeeld met de gemeente Lelystad. Lelystad en Almere betalen voor de proef.

6 uur geleden
Rechter op Aruba veroordeelt agenten voor doodschieten 19-jarige

ORANJESTAD (ANP) - Op Aruba heeft de rechter donderdagmiddag (lokale tijd) twee agenten veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar, waarvan een jaar voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Ze schoten in januari 2025 de 19-jarige Ayden Lanoy dood.

6 uur geleden
Asscher moet kabinet helpen bij afspraak vergroening Tata Steel

DEN HAAG (ANP) - Lodewijk Asscher gaat het kabinet helpen om tot definitieve afspraken te komen met Tata Steel Nederland over vergroening van het staalbedrijf. De voormalige leider van de PvdA wordt ministerieel gezant, schrijft minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer.

6 uur geleden
Twintig aanhoudingen om bezetting gebouw universiteit Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twintig mensen aangehouden voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht (UM). Pro-Palestijnse actievoerders drongen donderdagochtend het pand aan de Oxfordlaan binnen. Rond 17.00 uur zijn zij door de politie uit het gebouw gehaald. Ze worden verdacht van huisvredebreuk en een activist ook van bedreiging.

10 uur geleden
NOS-correspondent Groot Koerkamp mag niet meer in Rusland werken

MOSKOU (ANP) - NOS-correspondent Geert Groot Koerkamp mag in Rusland niet langer zijn werkzaamheden als journalist uitvoeren. Dat heeft de NOS donderdagavond bekendgemaakt. Eerder deze week werd bekend dat een Nederlandse journalist Rusland uit zou worden gezet. Volgens de NOS is de persaccreditatie van Groot Koerkamp ingetrokken, maar mag hij voorlopig wel in Rusland blijven wonen.

10 uur geleden