Provincie Zeeland heeft 28 claims binnen over schade door PFAS
MIDDELBURG (ANP) - Bij de provincie Zeeland zijn inmiddels 28 meldingen binnengekomen van ondernemers die zeggen economische schade te hebben geleden door PFAS in de Westerschelde. Een woordvoerster van de provincie meldde dat de meeste claims afkomstig zijn van vissers, maar dat ook recreatieondernemers zich hebben gemeld.
De claims variëren van enkele duizenden tot miljoenen euro's, aldus een woordvoerder van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Poly- en perfluoralkylstoffen (PFAS) zijn schadelijk voor de gezondheid en het milieu.
Het Rijk en de provincie Zeeland onderzoeken de mogelijkheden om (een deel van) de door PFAS geleden schade te verhalen op vervuilers. Daarom heeft de provincie Zeeland in februari een meldpunt geopend voor Zeeuwse partijen die schade hebben geleden door PFAS in de Westerschelde.
Officiële stappen
Chemieconcern 3M in het Belgische Zwijndrecht, in de buurt van Antwerpen, heeft jarenlang PFAS in de Schelde geloosd. Minister Mark Harbers (Infrastructuur en Waterstaat) heeft 3M nu aansprakelijk gesteld voor de schade die het concern heeft veroorzaakt door vervuiling van de Westerschelde.
De Zeeuwse gedeputeerde Dick van der Velde (milieu) laat weten blij te zijn met het aansprakelijk stellen van 3M. "Niet alleen omdat er nu officiële stappen worden gezet richting de vervuiler, maar ook omdat dit tegemoetkomt aan het gevoel van onrust dat bij Zeeuwse inwoners en ondernemers leeft. Het is fijn dat het ministerie hun problemen serieus neemt en met ons deze inzet wil plegen om te proberen de schade vergoed te krijgen."
Meer uit Binnenland
NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.
46 minuten geledenVUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".
2 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.
4 uur geledenVUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.
4 uur geledenVUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.
5 uur geleden