Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Provincie Utrecht wil steunpakket voor festivals, podia en musea

Provincie Utrecht wil steunpakket voor festivals, podia en musea

UTRECHT (ANP) - De provincie Utrecht wil een steunpakket oprichten waar de cultuur- en erfgoedsector in de coronacrisis een beroep op kan doen. Het gaat om een bedrag van ongeveer 6 miljoen euro om onder meer festivals, theaters en musea te kunnen steunen, maakte de provincie woensdag bekend.

De komende tijd wordt, in afstemming met gemeenten en andere partners uit de sector, gekeken naar de precieze uitwerking van het fonds. Provinciale staten beslist daar in juli definitief over.

Het fonds is ten eerste bedoeld om kasteelmusea en festivals te ondersteunen. Vooral de festivals hebben het volgens de provincie zwaar omdat deze zijn afgelast terwijl een groot deel van de kosten al was gemaakt. Daarna worden instellingen met een "regionale/landelijke functie" in de gemeenten Utrecht en Amersfoort ondersteund, zoals TivoliVredenburg, het Centraal Museum en De Lieve Vrouw. Als derde is het pakket ter ondersteuning van regionale instellingen als streekmusea en theaters.

Het pakket is noodzakelijk, stelt gedeputeerde Rob van Muilekom. "Ik ben trots op onze vele culturele instellingen en het bijzondere erfgoed dat onze provincie rijk is. Met dit steunpakket willen wij als provincie Utrecht ook een bijdrage leveren aan het behoud van deze sterke, Utrechtse cultuur- en erfgoedsector. Afwachten is nu geen optie."

Meer uit Binnenland

Explosief bij politiebureau in centrum Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een explosief is maandag achtergelaten voor de deur van politiebureau Burgwallen aan de Nieuwezijds Voorburgwal in de binnenstad van Amsterdam. Iemand had het explosief ergens anders gevonden en bracht het naar het politiebureau, meldt een woordvoerder van de politie.

1 uur geleden
NS-systemen mondjesmaat weer opgestart na storing

UTRECHT (ANP) - Het IT-systeem van de NS dat maandagochtend werd getroffen door een storing wordt mondjesmaat weer opgestart, meldt een woordvoerder van de spoorvervoerder. De NS-reisplanner, die een groot deel van de ochtend onbereikbaar was via de site en app, is volgens haar bij steeds meer mensen weer in de lucht. Het kan nog wel even duren voordat de planner bij iedereen weer werkt.

1 uur geleden
Mogelijk explosief gevonden bij politiebureau centrum Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een deel van de Nieuwezijds Voorburgwal in de binnenstad van Amsterdam is afgezet vanwege de vondst van een mogelijk explosief voor het politiebureau. Een politiewoordvoerder bevestigt berichtgeving van AT5 hierover. Het Team Explosieven Veiligheid (TEV) is onderweg om onderzoek te doen.

1 uur geleden
Vier verdachten aangehouden na dood Nederlandse broers in Turkije

ISTANBUL (ANP) - Vier mensen zijn aangehouden in Turkije in verband met de dood van twee Nederlandse broers, melden Turkse media. De jongens van 15 en 17 jaar uit Noord-Holland werden vrijdagochtend dood gevonden in hun hotelkamer in Istanbul.

1 uur geleden
Walibi trekt omstreden reclamespotje helemaal terug

BIDDINGHUIZEN (ANP) - Attractiepark Walibi Holland trekt een omstreden reclamespotje voor een Halloweenevenement definitief terug. Het bedrijf zei eerder dat het spotje na zondag weer te zien zou zijn, maar nu kiest het park ervoor om het filmpje helemaal niet meer te tonen.

2 uur geleden
Animal Rights doet aangifte tegen politie om dood 'hybride wolf'

TEGELEN (ANP) - Animal Rights doet aangifte tegen de politie, omdat die zaterdag in Limburg een vermeende kruising tussen een wolf en een hond heeft doodgeschoten. "Er was helemaal geen reden om het dier dood te schieten", zegt Erwin Vermeulen van de dierenrechtenorganisatie.

2 uur geleden
Technische storing bij NS, reisplanner niet goed bereikbaar

UTRECHT (ANP) - De NS kampt maandagochtend met een IT-storing, laat een woordvoerder weten. Die heeft invloed op de website en app van de spoorvervoerder. Die werken niet goed of zijn helemaal niet bereikbaar. Reizigers kunnen hun reis daardoor lastig online plannen. De reisinformatie op stationsborden werkt volgens de woordvoerder vooralsnog wel.

3 uur geleden