Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Provincie Utrecht wil over op vervoer over water

Provincie Utrecht wil over op vervoer over water

UTRECHT (ANP) - Goederen in de provincie Utrecht moeten zoveel mogelijk via het water worden vervoerd. Dit moet het drukke wegennet ontlasten en bovenal de lucht schoner maken. Ruim dertig partijen waaronder bouwbedrijven, horecaleveranciers, retailers, afvalverwerkers en Rijkswaterstaat spraken woensdag met elkaar af om zoveel mogelijk boten in te zetten voor transport.

"Een schone transportsector is keihard nodig. Steden worden voller gebouwd en de bereikbaarheid komt verder onder druk te staan", zegt gedeputeerde Arne Schaddelee. Elke vrachtwagen minder is winst, aldus de provincie. Een elektrisch vaartuig kan meer gewicht vervoeren. Dat scheelt bij een bouw- of sloopproject in de binnenstad van Utrecht, met haar kwetsbare kademuren en werfkelders, volgens de provincie al tientallen busjes of vrachtwagens. Te grote en zware vrachtwagens worden al geweerd uit de binnenstad om schade aan de werven te voorkomen.

In Utrecht liep al een proef met boten door de binnenstad. Naast de Domstad ondertekenen ook Nieuwegein en Stichtse Vecht de intentieovereenkomst. Andere gemeentes met waterwegen zoals Amersfoort en Wijk bij Duurstede sluiten zich mogelijk op een later moment aan.

Om het vervoer mogelijk te maken moeten er onder meer extra walstroompunten komen en plekken waar batterijen omgewisseld kunnen worden zodat schepen elektrisch kunnen varen. Ook denken de partijen aan tankstations voor waterstof op het Utrechtse bedrijventerrein Lage Weide.

Meer uit Binnenland

Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

40 minuten geleden
Slachtoffers steekpartij Ahoy zijn 15 en 23 jaar, dader nog zoek

ROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.

3 uur geleden
Boekensector bedankt Frits Spits met gouden leeslint

HILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

3 uur geleden
Frits Spits neemt afscheid van De Taalstaat: zal u enorm missen

HILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.

3 uur geleden
Grenscontroles zorgden dit jaar voor meer filedruk

DEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.

6 uur geleden
Zorgwijzer ziet kwart minder overstappers door stabiele premies

BARENDRECHT (ANP) - Minder mensen stappen over van zorgverzekering, meldt vergelijkingssite Zorgwijzer. Vermoedelijk komt dat door de premies die veelal gelijk blijven of zelfs licht dalen. Zorgwijzer ziet het aantal Nederlanders dat overstapt met ruim een kwart dalen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

9 uur geleden
Code geel voor gladheid en mist in groot deel van Nederland

DE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.

10 uur geleden