Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Provincie Utrecht: natuurlijk gedrag van wolf die hond aanviel

Provincie Utrecht: natuurlijk gedrag van wolf die hond aanviel

UTRECHT (ANP) - De wolf die afgelopen zaterdag op een landgoed in Leusden een aangelijnd hondje aanviel, heeft volgens experts natuurlijk gedrag vertoond. De provincie Utrecht zegt dat er geen sprake is van een zogeheten probleemwolf. De provincie gaat ervan uit dat het hondje is aangevallen door één van de ouders van wolvenwelpen.

"Er was sprake van natuurlijk roofdierengedrag waarbij wolven honden als bedreiging zien en mensen in beginsel niet", staat in antwoorden van het dagelijks bestuur van de provincie op schriftelijke vragen van de VVD en BBB. "Hoe enorm verdrietig ook voor de eigenaresse en voor eenieder die zich zorgen maakt over de aanwezigheid van de wolf, heeft de wolf van het incident op 6 juli volgens experts natuurlijk gedrag vertoond."

Op Utrechts grondgebied zijn momenteel twee mannelijke wolven gevestigd die actief worden gemonitord. De eerste wolf, die van de Veluwe komt, benadert volgens de provincie regelmatig mensen met honden en vertoont ongewenst gedrag. Utrecht heeft daarom een vergunning aangevraagd om dit beest te vangen om hem te zenderen, zodat hij beter gevolgd kan worden.

Gedragsduiding

De andere mannetjeswolf, afkomstig uit Duitsland, heeft inmiddels een vrouwtje en welpen. De provincie kan "met grote mate van zekerheid" zeggen dat één van de ouders zaterdag in Leusden een hondje heeft gebeten en meegenomen. Utrecht komt tot die conclusie op basis van een verklaring van de eigenaresse van de hond, analyse van beelden van wildcamera's en gedragsduiding door deskundigen.

Het heeft er alle schijn van dat de hond die aanval niet heeft overleefd. Omdat het dier nog steeds zoek is, is dit niet met zekerheid te zeggen.

Meer uit Binnenland

Inspectie: blinde vlekken in zorg verdachte mesaanval Erasmusbrug

ROTTERDAM (ANP) - In de laatste maanden voor het dodelijke steekincident bij de Erasmusbrug in Rotterdam hadden de instanties verdachte Ayoub M. niet voldoende in beeld. Ze deelden niet al hun informatie over hem met elkaar. Daardoor waren er blinde vlekken in zorg en toezicht. Dit constateren de Inspectie Justitie en Veiligheid en de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd in een donderdag gepubliceerd rapport.

8 minuten geleden
Man krijgt cel voor plannen aanslag op Songfestival in Rotterdam

LUXEMBURG (ANP) - Een Zweed is schuldig bevonden aan het plannen van een aanslag op het Eurovisie Songfestival in Rotterdam in 2020. Een Luxemburgse rechtbank heeft hem acht jaar gevangenisstraf opgelegd, waarvan zes voorwaardelijk, melden Luxemburgse media.

45 minuten geleden
Utrecht wil met gebiedsplan natuur, bouwers en boeren helpen

UTRECHT (ANP) - De provincie Utrecht heeft een uitgebreid pakket maatregelen opgesteld voor de komende tien jaar in het landelijk gebied. Belangrijkste doel van het ontwerp Utrechts Programma Landelijk Gebied (UPLG) is het weer op gang brengen van de vergunningverlening. Daarnaast wil de provincie met de maatregelen werken aan natuurherstel, de kwaliteit van bodem en water verbeteren en de boeren weer perspectief bieden.

59 minuten geleden
Vermist meisje uit Tilburg is terecht en 'in goede gezondheid'

TILBURG (ANP) - Het 15-jarige meisje uit Tilburg dat vermist was, is terecht. De politie meldt dat ze "in goede gezondheid" is gevonden.

1 uur geleden
Wetenschappers willen bescherming betrouwbare klimaatinformatie

DEN HAAG (ANP) - De overheid moet zich inzetten voor betrouwbare informatie over het klimaat, vinden meer dan 120 wetenschappers. Ze roepen de formerende partijen D66 en CDA op tot maatregelen "die de kwaliteit van klimaatinformatie beschermen", zowel online als offline.

2 uur geleden
Zeer grote brand in pand in het centrum van Delft

DELFT (ANP) - In het centrum van Delft woedt donderdagochtend vroeg brand, in een pand aan de Oost-Indiëplaats. Een persoon die mogelijk rook had ingeademd, is door ambulancepersoneel nagekeken, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. Het vuur begon volgens de brandweer in een afvalcontainer op een binnenplaats en sloeg toen over naar het naastgelegen pand.

3 uur geleden
Negen aanhoudingen bij demonstratie Universiteit Leiden

LEIDEN (ANP) - Negen demonstranten zijn woensdagavond aangehouden bij de Universiteit Leiden vanwege lokaalvredebreuk, bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving van Omroep West. Pro-Palestijnse betogers begonnen daar eerder op de dag een actie in en buiten het Academiegebouw. Toen de demonstranten het pand niet verlieten nadat dat was verzocht, ging de politie rond 20.30 uur over tot aanhoudingen.

11 uur geleden