Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Provincie Utrecht: natuurlijk gedrag van wolf die hond aanviel

Provincie Utrecht: natuurlijk gedrag van wolf die hond aanviel

UTRECHT (ANP) - De wolf die afgelopen zaterdag op een landgoed in Leusden een aangelijnd hondje aanviel, heeft volgens experts natuurlijk gedrag vertoond. De provincie Utrecht zegt dat er geen sprake is van een zogeheten probleemwolf. De provincie gaat ervan uit dat het hondje is aangevallen door één van de ouders van wolvenwelpen.

"Er was sprake van natuurlijk roofdierengedrag waarbij wolven honden als bedreiging zien en mensen in beginsel niet", staat in antwoorden van het dagelijks bestuur van de provincie op schriftelijke vragen van de VVD en BBB. "Hoe enorm verdrietig ook voor de eigenaresse en voor eenieder die zich zorgen maakt over de aanwezigheid van de wolf, heeft de wolf van het incident op 6 juli volgens experts natuurlijk gedrag vertoond."

Op Utrechts grondgebied zijn momenteel twee mannelijke wolven gevestigd die actief worden gemonitord. De eerste wolf, die van de Veluwe komt, benadert volgens de provincie regelmatig mensen met honden en vertoont ongewenst gedrag. Utrecht heeft daarom een vergunning aangevraagd om dit beest te vangen om hem te zenderen, zodat hij beter gevolgd kan worden.

Gedragsduiding

De andere mannetjeswolf, afkomstig uit Duitsland, heeft inmiddels een vrouwtje en welpen. De provincie kan "met grote mate van zekerheid" zeggen dat één van de ouders zaterdag in Leusden een hondje heeft gebeten en meegenomen. Utrecht komt tot die conclusie op basis van een verklaring van de eigenaresse van de hond, analyse van beelden van wildcamera's en gedragsduiding door deskundigen.

Het heeft er alle schijn van dat de hond die aanval niet heeft overleefd. Omdat het dier nog steeds zoek is, is dit niet met zekerheid te zeggen.

Meer uit Binnenland

Miljoenen extra voor energiesteun aan kleumend Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet stelt dit jaar 23 miljoen euro extra beschikbaar voor energiesteun aan Oekraïne. Dat heeft staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD) bekendgemaakt tijdens een bezoek aan dat land.

27 minuten geleden
Nico Garstman maakte Nieuwsfoto van het Jaar 2025

DEN HAAG (ANP) - Nico Garstman heeft met zijn foto van de rellen op het Haagse Malieveld in september de Nieuwsfoto van het Jaar 2025 gewonnen bij de jaarlijkse verkiezing van Stichting Nieuwsfoto. In de sportcategorie ging de prijs naar ANP-fotograaf Robin van Lonkhuijsen voor zijn foto van shorttrackster Xandra Velzeboer.

1 uur geleden
Politie beëindigt Haags protest tegen geweld in Noord-Syrië

DEN HAAG (ANP) - De betoging tegen het geweld tegen Koerden in Syrië in het centrum van Den Haag is voorbij. De politie liet de betogers weten dat het protest op last van de burgemeester niet verder mocht gaan achter Den Haag Centraal. De honderden overgebleven betogers gaven gehoor aan de oproep te vertrekken.

1 uur geleden
OM eist tbs tegen verdachte doodsteken 11-jarige Sohani

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 30-jarige Hamzah L. voor het doodsteken van de 11-jarige Sohani op 1 februari vorig jaar in de Anemoonstraat in Nieuwegein. Volgens het OM is L. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.

3 uur geleden
Wilders vindt vertrek fractieleden 'emotioneel'

DEN HAAG (ANP) - Het afsplitsen van zeven PVV-fractieleden was een "emotioneel" moment voor PVV-leider Geert Wilders. "Het is een zwarte dag voor de PVV."

5 uur geleden
Gidi Markuszower leidt nieuwe fractie ex-PVV'ers

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower wordt de partijleider van de nieuwe fractie van opgestapte PVV'ers. Hidde Heutink, de voormalig campagneleider van de PVV, wordt zijn vicevoorzitter.

5 uur geleden
Rover en Translink winnen kort geding over dure ov-kaarten

UTRECHT (ANP) - Reizigersvereniging Rover en Translink, het bedrijf achter de ov-chipkaart, hebben gelijk gekregen van de rechter in het kort geding tegen Kings Online, dat via twee websites ov-chipkaarten verkoopt voor hoge bedragen. Dat meldt Rover. Honderden reizigers hadden zich bij de vereniging gemeld, omdat zij tientallen euro's te veel hadden betaald voor een persoonlijke ov-chipkaart. Mensen dachten vanwege de huisstijl van de website, die leek op die van de NS en Translink, via een officiële aanbieder een bestelling te plaatsen.

6 uur geleden